Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

De ceva vreme urmaresc un PsP GO in stare buna/foarte buna.
Acum vreo 1 luna am reusit sa achizitionez unul in stare foarte buna si ca aspect si ca baterie. E si modat pentru ca altfel n-ai cum sa joci jocuri pe el, acceptand doar jocuri in format digital.
Spoiler:
Image
Si colectia :D
PsP 1000, PsP 3000, PsP GO, PsP Vita
Spoiler:
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

PSP Go arata ca un telefon cu slide. De fapt daca bine retin, cei de la Sony au avut o incercare cu un telefon de gaming, Xperia Play.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Yeah si chiar incape in buzunar. In poza aia cu toate pare mai mare decat este in realitate. Poate si datorita unghiului din care am facut poza.
E foarte comod sa il iei cu tine peste tot. De Xperia Play nu tin minte, doar de Nokia n-Gage
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Misto, sunt tone de jocuri faine pe psp si vita. Psp 2004 a fost prima mea consola also, e double special. Ma gandeam si eu la psp acum ceva vreme cand am aflat ca exista: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dungeon ... ns_Tactics

Pe al meu l am vandut ages ago.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Ma bate un gand sa cumpar (inca) un PSP, tura asta preferabil nu varianta de buget (PSP Street e... dezamagitor).
PSP Go are marele dezavantaj de a fi digital-only. That does not spark joy.

Astept in continuare sa apara PS Vita la preturi non-ridicole :\
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Nu stiu daca va aparea Vita la preturi mai mici deoarece devine destul de collectible pe masura ce trece timpul. De jocuri nu mai vorbesc. Sunt rare la noi si vezi mai tot timpul cam aceleasi titluri. Si sunt si destul de scumpe.

Eu pe al meu l-am luat acum 3-4 ani dintr-un altex la 350 de lei nou cu 5 jocuri. Pur simplu statea pe raft de ani de zile si oamenii au voiau sa scape de el.

Cat despre PSP Go, da accepta doar digital, astfel incat e musai sa il modezi pentru ca nu ai de unde sa cumperi jocuri digital pentru PsP. Eu l-am luat tocmai pentru a-l burdusi cu jocuri pe card si a-l lua cu mine cand vreau ceva ultraportabil. In rest le am pe celelalte doua pentru a juca UMD-urile din colectie. In mod evident PsP-3000 e main-ul, iar PsP 1000 e consola de suflet pe care o am de prin 2006.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Sunt happy ca am completat setul de PS Vita acum cativa ani (evident cu micile "exceptii" generate de jocurile lansate intre timp)

Time to focus on PSP full set :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Diablo 3, gimmickul lui era statueta cu soulstone stick usb pe care sunt D2 si LoD.
Image

Au mai ramas bonus DVD si soundtrack sigilate, ca direct pe artbook m-am aruncat, as usual :lol:

Am primit cadou la el si niste insigne din perioada lansarii D2. Aparent au fost lansate in Germania si pe langa astea au mai existat si ceasuri si brichete zippo. Nu colectionez neaparat merch, dar e cool.
Image

Am niste oldies pe drum de care sunt excited :evil: I hope I didn't jinx it.

Desi, acum si D3 s-ar incadra la oldie? Nu cred ca poate fi oldie daca e inca maintained de blizz. Anyway, vreme lunga din 2012 incoace.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

hai ca n-am mai postat demult .. bonus pic switch "regular" releases :D

Spoiler:

Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Cimitri »

parca e vitrina de magazin...ce sa zic.ai o avere acolo. din toate punctele de vedere.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Dang, chiar ca ai *tot*. Misto. PC games ? :< sunt curios.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Am asteptat sa se lanseze si in format fizic. Nu puteam sa il iau pentru alta platforma in afara de Switch. :D
Surpriza mare a fost cand am gasit in case un breloc in forma de pizza si o carticica color cu o mica descriere pentru fiecare personaj. De obicei la jocurile fizice lansate in ziua de azi in 90% din cazuri nu gasesti nimic in afara de disc sau cartridge in cazul Switch.

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Recent am inceput sa colectionez pentru Xbox Classic. Nu am vreo nostalgie pentru consola asta, nu am avut contact cu ea in copilarie/adolescenta, dar tot timpul eram fascinat cand auzeam ca unu are Xbox. Eu stiam atunci doar de Playstation 1 si 2 pentru ca erau la o sala de jocuri video unde imi mai petreceam eu orele. Numele Xbox mi se parea exotic.
Am decis sa colectionez pentru Xbox in special si pentru faptul ca imi este mai facil sa joc anumite jocuri din era 2002-2005 decat pe PC-ul modern si le gasesc mai usor decat pe PC, in format fizic.

Image
Last edited by MC on 19 Aug 2022, 18:29, edited 2 times in total.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

de multe ori am fost si eu tentat, mai ales ca se gasesc destul de frecvent. Dar refuz sa devin hoarder.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Si eu am avut un Xbox prin liceu, joaca Black, e tare.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Da e misto. Il am pentru PS2

Jocul de care sunt cel mai incantat din imaginea de mai jos este RallySport Challenge 2. Pe primul l-am jucat la vremea lui sub forma de demo de pe ceva disc LEVEL, iar recent am reusit sa il fac sa mearga pe Win 10 destul de bine, chiar in widescreen, dar pe al doilea nu l-am jucat niciodata fiind Xbox exclusive.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Mac trio:

Image

Toate au manualul de pe PC cu o foaie separata cu Mac specific stuff. Blizz Mac versions aparusera cu un an mai tarziu ca PC, si pana la urma toate au ajuns sa fie vandute in versiune hybrid (PC/Mac pe acelasi CD). So astea ar fi undeva intre.

Heroes 3 a avut si o versiune linux dar acum ca o am pe asta nu stiu daca o sa o mai caut si pe aia, sau cea de PC. Un lucru de care nu sunt sigur e daca versiunea asta a avut sticker ca si cea big box europeana.

Detalii:
Spoiler:
(click for large ver)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Frumos!
Merg si pe PC sau cum?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

nope, nu mai merg pe nimic de fapt, mai putin un mac din perioada aia sau poate vm care emuleaza powerpc si mac os de atunci.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Si pachetul #2 cu PC de data asta (click for large ver):

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Am gasit un Nox, FINALLY. Si e impecabil, sunt like beyond happy. Se duce pe raft langa Gothic, Sacrifice. Sau cel putin e in categoria lor. Un Arx Fatalis mai lipseste, si poate un Revenant in aceeasi categorie.

Ultima IX l am luat la pachet pentru ca mi s a parut superpretty continutul si la fel, ca nou.

Are harta din material textil, si 8 tarot cards. Nu am jucat Ultimas pana acum, am zis sa le incerc si am inceput cu IX care cica ar fi cel mai prost. las si niste opinii pe thread dupa ce mai joc/il termin.

aaaaaa~
Spoiler:
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests