Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

An original, sealed copy of Pokemon Yellow worth almost $10,500 has reportedly been ruined by US customs

https://www.gamesradar.com/an-original- ... s-customs/

RIP
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Iubesc amazon ... :)

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

:(
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by cg1700 »

Magicake wrote: 21 Jan 2023, 13:18 An original, sealed copy of Pokemon Yellow worth almost $10,500 has reportedly been ruined by US customs

https://www.gamesradar.com/an-original- ... s-customs/

RIP
As vrea sa zic ca imi pare rau dar sincer toata chestia asta cu grading ma scarbeste.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Si pe mine, e pretty silly.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Ultimele achizitii

Image
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by juve3332 »

Dar tu astea le mai joci sau doar le colectionezi? Le-ai jucat pe toate la un moment dat?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

rodarkone e unul dintre cei mai hardcore colctionari pe care i-am vazut. Omul e cu totul la un alt nivel cand vine vorba de colectionat jocuri, console, PC-uri. Nu cred ca are timp fizic sa joace nici macar 1/3 din tot ce colectioneaza. :D
Adica ma raportez la mine, care nici nu ma pot compara cu rodarkone, si nu am timp sa butonez (macar cat de cat) tot ce cumpar si colectionez.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by juve3332 »

Evident, dar eram curios daca totusi mai si joaca unele dintre ele (la astea de Nintendo e mai usor banuiesc decat la cd-urile clasice). Sau daca are efectiv si jocuri de pe vremea aia de care nu s-a atins niciodata. La cele mai noi inteleg ca deseori nu ai timp, mai ales cu bogatia de pe platformele online.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

De exemplu, in cazul meu, cele mai vechi jocuri pe care le colectionez sunt de PS1 (în afară de jocurile Big Box pentru PC de prin anii 90). De cele mai multe ori nu intru în ele, dar și cand o fac, din motive de nostalgie, butonez pret de o sesiune de joc si apoi nu mai intru. După o vreme ma apuca iar nostalgia după vreun titlu sau pur si simplu curiozitatea si iar intru pentru o sesiune scurta si tot asa.
Cu alte cuvinte, nu prea apuc sa le termin. In plus mi-am dat seama cat de departe au ajuns jocurile actuale din punct de vedere al modului de control si al „”confortului” în jucare. Multe dintre titlurile vechi sunt clunky rau de tot (chiar rudimentare) sub aspectul schemei de control si al mecanicilor de gameplay in general. Din acest punct de vedere suntem privilegiati de jocurile moderne.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Toate jocurile de mai sus au fost bagate in consola :) ... unele pentru ca le-am cumparat sa le joc (ex Magic Sword) altele pentru ca eram doar curios (ex Lagoon, Dragon's Lair si Brain Lord)

Insa pentru ca nu "termin" un joc .. nu inseamna ca nu imi dau silinta .. de ex azi am primit astea 2

Image

si aproape am terminat Life on Mars (sau cel putin asa cred eu :) din cate vad pe harta ...
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Nu am rafturi inca :-( doar un chonky boi. Sorry pt downgrade ul la poze, nu am mai suportat iPhone si sunt inapoi pe galaxy a71 for now.

In pachetul argintiu e bluza. Posterul e din panza si in mijloc jos e mousepad.

Image
Image
Image

E cam la fel de chonky ca si enhanced-ul. Parca e mai nice enhanced cu zarurile metalice. Happy to have both tho.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by joonior_bmf »

Damn. Way jelly. Nice.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Piesa!
A fost nou sau ...? Arata pristine.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Singurul lucru sigilat din pachet e bluza, in rest erau deja desfacute toate. E in stare foarte buna dap, doar cutia care contine discurile jocului si discurile in sine arata mai "folosite".

Am gasit aici niste close-ups inclusiv cu bluza (tricou cu maneci mai lungi?) si e si un pdf cu artbook-ul: https://www.mocagh.org/loadpage.php?getgame=nevnights
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

I'm sorry cg I have no shame

Image
Image
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Klamath »

Magicake wrote: 6 Feb 2023, 12:36 Nu am rafturi inca :-( doar un chonky boi. Sorry pt downgrade ul la poze, nu am mai suportat iPhone si sunt inapoi pe galaxy a71 for now.

In pachetul argintiu e bluza. Posterul e din panza si in mijloc jos e mousepad.

Image
Image
Image

E cam la fel de chonky ca si enhanced-ul. Parca e mai nice enhanced cu zarurile metalice. Happy to have both tho.
Yum! Yum!
Congratz!
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Tocmai ce l-am primit azi.
Abia astept sa intru in el. Am vazut ca are 95% positives pe Steam. Primul titlu AAA nou pe care il joc in 2023.
N-am nici o treaba cu universul Harry Potter, sper doar sa fie un Action/RPG open world bun/decent. Primul de anul acesta.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Sa lasi si opinii.
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Klamath »

Image

3h in el - arata si se misca foarte fain. Atmosfera e ce trebuie...
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests