Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Am zis ca daca tot am putin free time sa "arunc" aici achizitiile mele din ultimele 2 luni. Cam random, dar asa imi place mie. :D
Mai trebuie sa ajunga un joc pentru Switch si poate mai iau ceva daca ajung saptamana viitoare pe la Used Products in Cluj.

Deci:

Sanitarium big box.
Ma leaga o puternica nostalgie fata de jocul asta, asa ca nu am putut rata ocazia sa il am in colectie.
Spoiler:
Image
Sleeping Dogs Definitive Edition
Nu am stiu de existenta acestei editii fizice a jocului. Foarte misto formatul si faptul ca art book-ul face parte din case sau mai bine zis disc-urile fac parte din art book
Spoiler:
Image
F.E.A.R 2
Este vorba despre editia steelbook. Am o slabiciune pentru editiile steelbook pentru care am si o '''sectiune distincta'' in colectie.
Spoiler:
ImageImage
007 Quantum of Solace
Este versiunea steelbook pentru PS3
Spoiler:
Image
Commandos 3
Spoiler:
ImageImage
Rainbow Six 3 Raven Shield
Spoiler:
ImageImage
Random NFS Games
Incerc sa adun seria completa. Acestea ar fi cam cel mai usor/ieftin de gasit pentru inceput.
Spoiler:
Image
Some random games for nostalgia reasons
Spoiler:
Image
PlayStation classic mini - modat
Sunt destul de incantat de achizitia asta intrucat pe langa jocurile cu care vine consola pot pune pe stick orice joc aparut pentru PS1 plus alte cateva zeci de emulatoare pentru diverse console. Cool!
Spoiler:
Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by cg1700 »

Controllerele alea fara analog sticks pentru PS classic o sa te termine.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Am un dongle 8Bitdo care suporta tot felul de constrollere wireless. Nu l-am mai pus in poza :D
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Klamath »

Mama cum arata Sanitarium ala :shock: chiar si asa in germana.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Klamath wrote: 12 Dec 2022, 15:52 Mama cum arata Sanitarium ala :shock: chiar si asa in germana.
Mnda...cu prima ocazie cand voi gasi un exemplar tipla (cum e asta) in engleza, il voi inlocui :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Nu stiam ca poate fi modat PS mini, misto. Foarte tare tot ce ai aratat acolo, nice.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Parca regret acum ca nu mi am luat si eu un PS mini, modat e un mod tematic sa joci PS1 games. E suficient de performant pt alte jocuri decat cele incluse?

On:

Am gasit cu ce sa continui dupa NEO Twewy :D featuring unul din suvenirurile ce le am adus cu mine din germany trip.

Image
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Magicake wrote: 13 Dec 2022, 17:50 Parca regret acum ca nu mi am luat si eu un PS mini, modat e un mod tematic sa joci PS1 games. E suficient de performant pt alte jocuri decat cele incluse?
Duce orice joc PS1. Duce si Dreamcast care cred ca era putin mai puternic decat PS1
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Bun asa, ma gandeam ca au pus hardware super weak si au scris niste hackuri pentru alea cateva jocuri incluse ca sa mearga ok.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Am trecut pe la Used Products Cluj si am gasit niste bunatati pentru Xbox Classic si un joc pentru PS3. In special ma bucur ca am pus mana pe seria Project Gotham Racing, o serie clasica si o exclusivitate pentru Xbox.

Nu sunt ultimele jocuri pe anul acesta intrucat saptamana viitoare mai trebuie sa ajunga niste jocuri tot pentru Xbox Classic :D

Image
Image
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Mereu ma intrebam ce legatura au cursele de masini si batman cand vedeam jocul asta ages ago :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Ca sa inchei asa cum trebuie un an foarte prolific pentru mine pe partea de collecting, acestea sunt ultimele achizitii pe acest an, care au ajuns fix azi.

RalliSport Challenge 1. Pe al doilea il aveam deja, dar am zis sa le pozez impreuna. :D
Pentru RalliSport Challenge 1 am o puternica nostalgie intrucat prin anul 2002 l-am jucat in versiunea demo de pe un CD de la LEVEL pana am stiut fiecare fir de nisip de pe traseu. Mi se parea si inca mi se pare ca este unul dintre cele mai misto jocuri de rally. N-am apucat sa-l butonez pe Xbox Classic dar sunt tare curios cum e fata de versiunea PC pe care o am si acum instalata si merge de minune pe Win10 in widescreen.

Image

HALO 2 si TOCA Race Driver

Image

SophStar
Acesta este un shoot 'em up vertical cat se poate de clasic si care merge de minune pe Switch, in modul handheld, mai ales atunci cand vrei sa joci ceva rapid sau esti on the go.

Image

Sa ne vedem la anul sanatosi si voiosi si cu cat mai multe joace in colectie, fizice sau digitale!
Eu am deja cateva precomenzi pentru la anul asa ca...incep bine :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Mersi marv!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

You prolly saw this coming.

Image
Image
Image

Casetele nu se potrivesc pentru ca ofc :lol: Caseta actuala intra in cutia din care o iau pe inlocuitoare.

Image
Image
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Ce iluzie optica interesanta la ultima poza. In prima faza am crezut ca e transparenta carcasa si este pusa peste o carticica deschisa. :)).
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Am mai luat niste cutii de la tipul cu Arcanum, asa la bundle a facut si Wiz 8-ul sa arate luabil. Click for large ver.

Image
Image

Planescape nu are flappetyflap, pai ce facem aici? E versiunea vanduta de Interplay Store, contine si roman.
Image

Romanul PS:T aparent e jocul doar ca foarte watered down:
Spoiler:
Image

Image

Image
Manualul lui Septerra dubleaza ca si cover pentru CD. Odium e US name pentru Gorky 17:
Spoiler:
Image
Image
Image
Wiz 8 si un mesaj din alte vremuri :lol:
Spoiler:
Image
Image
D2:
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Asta e ultimul raft cu spatiu pe care-l mai am, trebuie sa cumpar rafturi special pentru colectie. Hopefully urmatoarele poze o sa fie de ansamblu.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Some very nice big boxes there!
Foarte misto acel mesaj care insoteste Wiz8. Chiar ca din alte vremuri!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Cristan »

Faine cutii. Dar m-au deranjat întotdeauna etichetele alea de preț puse direct pe cutie. :(

Acum aștept pozele cu toată colecția.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Si pe mine ma enerveaza, dar macar stiu ca ar trebui sa fie destul de safe sa le dau jos daca vreodata vreau asta, a facut LGR un video despre:

Nu stiu care e echivalentul lui Goo Gone la noi :-(
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests