Esti nou? Prezinta-te!

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ola small dickie »

THOSE WERE THE DAYS !!!!

SI ACUM TOATA LUMEA:

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by MC »

Anne wrote:Exact asta am scris eu mai devreme.
Eram sarcastic.
Subliniam tocmai faptul ca poti sa faci ceea ce tu ai zis, dar (cel putin in opinia mea) nu cred ca e ideal daca iti doresti ceva mai mult de la viata.
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TaikoKaira »

Anne wrote:Bianca, bun venit printre noi! Image
Chiar m-ai facut happy, mi-am adus aminte ce porcarioare faceam la 17 ani, de gasca nebuna din liceu, cat timp liber aveam pentru jocuri, blog, citit, etc. Eu am terminat mate-info bilingv germana, nici nu as fi conceput alt profil, avand in vedere ca studiam aproape aceleasi materii inca din scoala generala. Am avut 4 ani bestiali in liceu, asa ca profita cat mai mult acum, caci apoi vine o alta etapa din viata care nu o sa fie asa de roz si libertina. Din pacate, mate-info nu o sa te invete cam nimic despre jocuri sau o viitoare cariera de developer, asa ca tre' sa te ocupi singura, sa inveti si sa practici pentru tine.
Iti urez mult noroc! Image
In primul rand, multumesc pentru cuvintele frumoase si ma bucur ca ti-am inveselit ziua. :D Asa e, liceu e o perioada foarte faina, si e si perioada in care te distrezi cel mai tare (excluzand facultatea, pentru ca nu pot sa-mi dau cu parerea despre asta :lol:). Btw, ma bucur sa aud ca ai fost si tu la o sectie de MI! :) Si din nefericire asa e (legat de development), in programa actuala nu prea sunt prezente/cerute chestii care sa te conduca sa faci ceva practic, cum ar fi aplicatii care au un rol utilitar. In general, trebuie sa te descurci singur/a, dar cum exista internetul, asta poate usura munca tuturor. De exemplu, acum caut cele mai bune surse si o sa ma folosesc si de articolul de tip "atelier" a lui mahri726 din Articolele Comunitatii.
.chester wrote:Va rog, nu din nou laba asta cu "anii de liceu sunt cei mai frumosi!!!!!!" :lol: E de o mie de ori mai misto sa fii adult, sa ai banii tai, sa faci ce vrea plt si sa nu-ti petreci trei sferturi din viata la ore sau facand teme. Perioada asta mi se pare mult mai libertina decat cea a liceului. Git fukin rekt.
Asta cred ca depinde mult atat de liceul urmat, cat si de slujba actuala.
TheGrandSirPiggy wrote:Salutare oameni faini! De preferat era să-mi fie ăsta primu` post, dar mai târziu e mai bine decât niciodată! Mă numesc Dan, locuiesc într-un sătuc mic, înconjurat de codri și munți, din județul Arad și ador (țineți-vă de birou, asta o să fie controversată) jocurile video! :D Jocurile preferate-mi sunt seria Heroes (mai toată seria, 6 și 7 inclus, dar 5 au 3 un loc special în inima mea), Dark Souls, Total War ( Med 2, Shogun 2 și Rome în special), The Vanishing of Ethan Carter și The Witcher. Cinefil, iubitor de indie-folk, post-rock, punk și-un bookworm înrăit (chiar dacă-s „novice”. Lista de clasici, must read, devine mai lungă în fiecare an). N-am încredere în tine dacă nu-ți plac pisicile! :!:

P.S: Care are chef de-un LAN, hit me up! Heroes, TW, Age of Empires (îs cel mai mare noob), etc. Toate-s ok! Îm momentul de față joc cu un grup de prieteni Heroes 5.5 (un total overhaul pentru Heroes 5 TotE, asemănător WOG). Toată lumea știe că un LAN party de calitate-i cea mai bună modalitatea de-a cunoaște pe cineva mai bine! :mrgreen:

P.P.S: Joc Overwatch destul de des. Care vrea să fie tocat de nou` Bastion OP alături de mine, îl primesc cu drag! ;)
Bun venit si tie, Dan! Si eu am jucat Overwatch dar doar in perioada aia de 3-zile-gratis, sa vad cum e. In general, nu prea joc multiplayer pentru ca ma chinui sa imi largesc cat mai mult orizontul cu jocuri esentiale si povesti inedite (multiplayer are durata de joaca infinite+, daca chiar iti place XD), altfel as fi fost interesata. :)
Soarecu wrote:Bine ai venit!
PS: Mate info here :D
PPS: (not so) recently friendzoned
PPPS: forumu asta o sa-ti ia (cateodata) si neuronii si sufletul, been here done that
Multumesc pentru sfaturi, Soarecu! :lol: Nice to see new MI! XD
TheGrandSirPiggy wrote:Also, bine te-am găsit Bianca! Mate-info REPRESENT! Bine-i să nu fi singurul nou-venit pe forum! Welcome și aștept noile review-uri/speciale promise! :D Keep up the good work!
Multumesc inca o data! Si eu astept sa citesc viitoarele tale articole, si better more than less. :lol: Spor si tie!

Pana am scris un raspuns la toate astea, vad ca s-a mai intetit dezbaterea. :lol:
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Iavo
Pig Cop
Posts: 518
Joined: 8 Apr 2016, 11:17

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Iavo »

Yeah, i guess i'll be that guy that comunicates only through youtube videos 'cause i'm to lazy write my own thoughts in the matter:
phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

@chester, Mc, ola
Voi despre ce vorbiti de fapt? Incep sa-mi amintesc acum cat de anoste sunt discutiile despre liceu, facultate, servici, copilarie, etc. tocmai din cauza batranilor ca voi :lol:

#NuVaDauLoculInAutobuz
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by joonior_bmf »

Mie mi se pareau mai libertini acei ani, tbh. Cand mergeam cu bajetzii in parcul mare (Cancicov), alegeam o locatie retro ca lumea, si dezbateam diferentele dintre tactica si strategie la un pet de Timisoreana. Those were the days.
Am facut si eu la MI, btw. Nu mai tin minte nimic :(
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by MC »

Daca discuti despre scoala, servici, copilarie, familie esti considerat batran mai nou? :D
Mai vorbim peste 10 ani cu cei care sunteti in liceu sa imi povestiti cum vi se pare viata de om pe pvla picioarele lui. :lol:
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Soarecu »

Amc eu sunt deja nostalgic pentru anii astia, i am doing this thing wrong?
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by .chester »

bulanbizda :DDDD
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by DarthZombie »

Eu nu am fost un fan al "anilor de liceu", anii de facultate au fost de jde ori mai placuti si am format prietenii mult mai trainice.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by juve3332 »

In generala apareau Duke Nukem, Quake 2 si Half-life. 'Nuff said.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

La gradinita (sau generala) proful ne lasa sa jucam wolfenstein 3D dar tot nu scapa de noi pana nu ne baga si coduri
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ola small dickie »

in liceu la matematica stateam in ultima banca cu mana in chilotii colegei de banca. nu mi-a placut matematica dar hei mi-a placut liceul 8-) :lol: 8-)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by TG »

What LucasArts game was this?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ola small dickie »

Amber: Journeys Beyond
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by filla »

1. Cititi in dex ce inseamna libertin si ce inseamna liber.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ciolan »

Aaaaa, țin minte cînd a apărut dexul. Eram în generală ...
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by joonior_bmf »

Cititi in dex ce inseamna libertin
Image
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by filla »

ciolan wrote:Aaaaa, țin minte cînd a apărut dexul. Eram în generală ...
Asta a fost inainte sau dupa unire?
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Esti nou? Prezinta-te!

Post by ciolan »

La vreo doi ani după Unirea cu Gondwana
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests