R.I.P.

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: R.I.P.

Post by marvas »

RIP cascada Bigăr
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: R.I.P.

Post by ola small dickie »

Antivirus cu amintiri prezent prin copilaria mea. Rip
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: R.I.P.

Post by rdo »

RIP Gerd Muller
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: R.I.P.

Post by joonior_bmf »

RIP Jean-Paul Belmondo
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: R.I.P.

Post by Triggerix »

RIP Ion Caramitru si Ivan Patzaichin
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Jaunty »

RIP Michael K. Williams (Omar din The Wire)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: R.I.P.

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

rip :(
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: R.I.P.

Post by joonior_bmf »

RIP Norm Macdonald :(
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: R.I.P.

Post by rdo »

RIP Petrica Cercel :(
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Mahdi »

RIP Dean Stockwell

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: R.I.P.

Post by joonior_bmf »

RIP Betty White

La 17 zile distanta de centenar
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: R.I.P.

Post by joonior_bmf »

RIP Meat Loaf
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: R.I.P.

Post by SnipeRulz »

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: R.I.P.

Post by ola small dickie »

Rip louie

Ma uitam la desene acu multi ani cand le dadeau la tv. Erau misto
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: R.I.P.

Post by marvas »

baaa :(
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: R.I.P.

Post by rdo »

RIP si Bob Saget, nice guy
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: R.I.P.

Post by joonior_bmf »

Monica Vitti - Che cos'e un'attrice?

Spoiler for google translate, more or less:
Mă lasă aici și îmi spun: „Încearcă să explici ce este o actriță”. Și nu e ușor, știi? Nu este ușor... pentru că... înainte de a pleca din Roma, mi-a fost rău, am avut febră, mă durea și capul mult și mă gândeam să nu vin, vă jur... pentru că sunt mereu pericole. Apoi acum vin aici și îmi zic: „Spune ce este o Actriță!”. Dar cum se face? Nu pot demonstra, nu am un repertoriu, ceva pentru care se poate demonstra cu ușurință ce este (nu doar actoria), ci o actriță. Dacă aș putea face... ce știu eu... un salt mortal, ar fi simplu, pentru că ai vedeae un salt mortal și ai spune: „Ah, ce frumos, ieșit din comun!”, nu? Sau, dacă aș putea merge pe un fir, ai vedea acest fir și ai spune: „Ah, foarte bine!”, Sau un ton înalt ca Callas, ai auzi acest înalt și ai spune: „Ah, foarte bine, foarte bun!"; sau pe pointe mi-ar placea tare mult sa pot merge pe pointe, adica nu... sa dansez pe pointe, chiar si mersul ar fi frumos, dar nu vezi pe cineva care merge pe pointe pe strada, e exceptional. chestia... de aceea vezi o persoană care este pe sfaturi ai spune: „Oh, ce minunat, asta e foarte bine!”. Dar cum face o actriță? Nu stiu cum merge! Și apoi, și apoi... mereu e viața mea la mijloc, care se amestecă cu totul... Este că eu... Îți jur, îți jur, am avut febră, nu am sa stii daca ma crezi si eu acum mi-e si putin frig, dar e destul de bine aici, cu lămpile, e cald... e cald... Ferice de cel care are unde să se adăpostească... eu sunt actriță... nu, sunt pescăruș... nu avea încredere în mine, nu credea în fanteziile mele... și apoi, încetul cu încetul, am ajuns să nu mai cred în asta. , și atunci nu mai știam unde să pun mâinile, nu mai puteam să-mi scot vocea, nu mai puteam face nimic... și eram disperată... dar... ce fac? Fac o confuzie extraordinară... scuze, disper... uit tot ce am spus, nu mai știu ce fac... sunt, sunt actriță... bine, sper să devin foarte bine... si atunci veti veni cu totii sa ma aplaudati, pentru ca... pentru ca am nevoie de aprobarea voastra, din pacate am nevoie de aprobarea tuturor. Este că fac această confuzie teribilă, pentru că nu am dormit, vă jur! Nu am dormit de două nopți... așa că... dormi! Somn odihnitor... somn, primul fel de mâncare la banchetul Vieții... Macbeth a murit in somn... nu îmi pare rău, îmi pare rău... încurc totul din nou... acum vei avea o părere foarte proastă despre mine, pentru că te vei gândi: „Dar pe scurt, dacă nu așa a avut puterea de a rezista la tot ceea ce nu ar fi trebuit să facă, chiar și lucrurilor altora...”. Pentru că sunt o actriță de benzi desenate, asta trebuie să te gândești! Sunt o actriță comică... și am încercat să fiu cât am putut, dar totul se amestecă, înțelegi? Totul se amestecă. Acum aș vrea să vă pot arăta... nu știu, îmi dați o unică siguranță, spuneți-mi dacă am un singur motiv... pentru că atunci când mă gândesc la Vocația mea, nu îmi mai este frică de viață, îți jur! Dar dă-mi un motiv pentru care pot avea încredere în mine, sau în tine, crede că încă mă placi! Deși nu știu... și nici nu mai știu nimic, nici nu știu dacă am reușit să-ți explic, ce este o Actriță!
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: R.I.P.

Post by Jaunty »

RIP Laura Gellner, voluntară la dexonline care a contribuit cu aproape o treime din definițiile de pe site.

https://blog.dexonline.ro/2022/02/multumim-laura/
https://life.hotnews.ro/stiri-povestiri ... online.htm
Laura a adăugat 300.000 de definiții la dexonline, totalizînd 59.000.000 de caractere. Aceasta înseamnă 30% din definițiile noastre. Din fiecare trei definiții pe care le citiți pe dexonline, probabil una reprezintă munca Laurei. Estimăm că Laura și-a dedicat pentru dexonline peste 20.000 de ore din viață, echivalentul a 10 ani munciți cu normă întreagă. Ca termen de comparație, Biblia are circa 4.000.000 de caractere.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: R.I.P.

Post by Waaagh! »

A murit Vladimir Jirinovski.

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests