DotA 2

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

DotA 2

Post by reV »

Last edited by TG on 3 Mar 2014, 12:50, edited 1 time in total.
Reason: Păstrăm un thread pe joc, nu are rost unul separat pentru știri.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: DotA 2

Post by sebas »

Se mai bagă cineva la un Fantasy League pentru Dreamleague S1?
dump CHA
User avatar
GMK
Space Invader
Posts: 8
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DotA 2

Post by GMK »

S-a mai uitat careva la Free to Play? Mie cel putin mi s-a parut genial...
Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

Inca nu m-am uitat, dar parea interesant din trailere. O sa revin cu impresii dupa ce il vad.

LE: Dap, e destul de bine realizat. Au fost unele momente in care mi s-a facut pielea de gaina.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: DotA 2

Post by MC »

Chiar voiam si eu sa ma uit la el. Nu eram convins ca merita timpul petrecut, dar acum o sa il iau, daca ziceti ca e bine facut. :)
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

E si pe youtube, nu trebuie neaparat sa il downloadezi de pe steam. Oricum, desi e accesibil cu spectatorii noi, cred ca e mai interesant daca urmaresti/ai urmarit scena competitiva a jocului. Dar merge vazut si in caz contrar. Jucatorii din documentar sunt printre cei mai cunoscuti si respectati din lume, dar nu prea se stia mare lucru despre latura lor umana. A fost interesant sa vad oamenii din spatele talentului. Sunt si unele chestii marunte care nu prea mi-au placut, precum si altele pe care ma asteptam sa le vad abordate, dar, per total, a meritat 1 ora si 15 minute din timpul meu.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DotA 2

Post by Stokkolm »

Screw FIFA world cup, a inceput the International 2014!
Imi doresc tare mult sa vad pe cineva invingand sobolanul, dar nu imi pun mari sperante.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

Alliance nu mai par invulnerabili anul asta, desi tot i-as vedea undeva in top 5. Insa cu banurile si pickurile potrivite pot fi infranti, au demonstrat-o IG, DK si Newbee in competitii relativ recente. Totusi Alliance se pricep de minune sa perfectioneze un numar mic, dar suficient, de strategii astfel ca daca vor veni cu doar cateva chestii noi pe langa cele uzuale n-ar fi exclus sa fie ca anul trecut cand prindeau cativa eroi preferati indiferent cum ai fi banat.

Si ca tot vorbim de echipe celebre, ce mi se pare mie naspa e forma oribila pe care au aratat-o NaVi in ultima vreme. Cred ca n-o sa pot spune ca e un TI reusit fara meciurile spectaculoase cu care ne-au obisnuit.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DotA 2

Post by Stokkolm »

Inceput formidabil pentru Fnatic cu o victorie in fata DK, printre marii favoriti ai competitiei. Au jucat echilibrat, daca o tin tot asa au sanse sa prinda finala, mai departe nu indraznesc sa sper.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

Eu am visat ca Fnatic castiga turneul si cum stim ca visele mele sunt de luat in seama...La modul serios, nu sunt mare fan al lor insa ar fi admirabil si doar un top 5 avand in vedere ca nici nu s-au antrenat prea mult cu jucatorul lor de carry care a avut probleme de sanatate in ultima vreme. Fnatic vs NaVi next, 'dis gon be gud.

LE: Wow, NaVi arata groaznic, fix ca in ultimele turnee. Extrem de pasivi, n-au luat deloc initiativa si joaca atat de neorganizat ca par o echipa de pub. Speram sa isi ridice nivelul pentru TI, dar poate isi revin mai tarziu. N-ar fi prima oara cand incep slab in grupe.
"da" - chestrony, 2016
Deathstrike
Space Invader
Posts: 33
Joined: 21 May 2014, 21:06

Re: DotA 2

Post by Deathstrike »

Arrow Gaming, Na'Vi US, Fnatic, Team Empire, Alliance, şi mousesports au fost eliminaţi din grupe.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DotA 2

Post by Stokkolm »

Sunt atat de dezamagit de infrangerile suferite de Fnatic ca mi-am pierdut interesul pentru restul tureneului. :(
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

A inceput si main event-ul, in sfarsit arata ca un TI adevarat si nu un turneu online...Fap, fap.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Holy shit! NewBee calcă-n picioare tot ce prind. Colour me amazed!

-le: spoke to soon :roll:
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Na'Vi a plecat acasă. În al doilea meci cu C9 păreau că au şanse reale să revină, dar au fost pur şi simplu distruşi în al treilea meci de Clockwerk-ul lui bONE7.
/dezamăgit

De asemenea s-a-ntâmplat asta noaptea trecută
Meci spectacol de la China Robot Teams.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: DotA 2

Post by Mărar »

Zici ca a fost Brazilia - Germania. Trist.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

So...dupa o faza a grupelor in care aproape au fost eliminati, Newbee s-au mobilizat si au distrus orice adversar. Impresionant parcursul pe care l-au avut de-a lungul competitiei.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Mărar » 21 Jul 2014, 22:32 wrote:Zici ca a fost Brazilia - Germania. Trist.
Asta a fost și reacția mea după ultimul meci. Nu știu, pur și simplu nu li s-a legat nimic celor de la VG.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DotA 2

Post by Stokkolm »

Eu cand jucam bounty hunter hard support prin 2011 ma credeam cel mai tare troll, acum vad ca e chiar practicat pe bune, si culmea, functioneaza!
Ma bucur ca si la cel mai inalt nivel de joc inca se gasesc noi tactici viabile.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DotA 2

Post by joonior_bmf »

Primul meci, si am supt mai putin decat ma asteptam #noobpride
Spoiler:
Image
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests