BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
dmxgordon
Space Invader
Posts: 22
Joined: 29 Apr 2014, 19:08

BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by dmxgordon »

Salut,

Am comandat acest proiector la un pret foarte bun insa fara ochelari pentru 3D.

Am inteles de pe forumuri din strainataturi ca orice pereche de ochelari DLP Link este functional cu orice proiector ce foloseste tehnologia DLP. Este acest lucru adevarat?

Am gasit ochelari la 15 dolari pe aliexpress cu aceleasi specificatii ca si ochelarii BenQ (dar care costa in jur de 400 - 450 ron bucata). Credeti ca ii voi putea folosi cu acest proiector?

Este primul proiector achizitionat, nu am experienta cu asa ceva si am nevoie de niste minti mai pricepute.

Sincer sa fiu, nu prea am incredere in produsele super-ieftine din China. Nu imi vine sa cred ca un produs de 10 ori mai ieftin are aceleasi calitati ca cei originali BenQ.

Va multumesc, astept un raspuns.
dmxgordon
Space Invader
Posts: 22
Joined: 29 Apr 2014, 19:08

Re: BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by dmxgordon »

Chiar am nevoie de un sfat aici va rog.

Va dura cel putin 2 saptamani pana ajung ochelarii in cazul in care ma voi decide sa ii cumapr si as vrea sa plasez comanda cat mai curand posibil
dmxgordon
Space Invader
Posts: 22
Joined: 29 Apr 2014, 19:08

Re: BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by dmxgordon »

Am comandat 2 perechi de ochelari chinezesti. In caz ca nu functioneaza nu e mare paguba.

Multumesc pentru sfaturi!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3065
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by MC »

Nu crezi ca esti un pic prea ironic si nu e cazul ?
Daca nimeni din cei 20 de useri activi nu a folosit asa ceva, de unde vrei sa iti dea sfaturi ? Jesus !
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4681
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by Magicake »

Sa ne zici si noua cum sunt, sa nu murim prosti.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: BenQ W1080ST si ochelari DLP Link chinezesti

Post by DarthZombie »

Moldovan Claudiu » Sun Aug 10, 2014 9:02 am wrote:Nu crezi ca esti un pic prea ironic si nu e cazul ?
Daca nimeni din cei 20 de useri activi nu a folosit asa ceva, de unde vrei sa iti dea sfaturi ? Jesus !
De ce esti asa nesimtit? Ai vazut ca omul are o problema, trebuia sa cumperi si tu proiector, 15 perechi de ochelari dlp d-astia si sa faci numeroase teste, iar rezultatele sa le introduci intr-un excel consistent! Voila, era asa de greu? :P
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests