Hellblade

Post Reply
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Hellblade

Post by joonior_bmf »

De la Ninja Theory:
phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hellblade

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Hellblade

Post by tnt »

Apare pe 8 august (PC also) si e destul de ieftin, ma intreb de ce, pt ca arata f bine + female protagonist ftw!

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Hellblade

Post by tnt »

User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Hellblade

Post by cg1700 »

Fuck that's way too creepy.
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Hellblade

Post by Mahdi »

lol. bun venit în Valea Nefirească.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Hellblade

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Vazut review-ul lui Sterling si-mi pare foarte interesant jocul dar nu cred ca-mi merge la doar 4gb de ram :( Sunt curios daca chiar se compara cu silent hill (2) la aspectul horror. Apropo de review, la inceput am crezut ca o sa-i dea un 9, 10 la cum il lauda dar pana la urma i-a dat o nota de trecere, nu stiu cum face el de obicei dar in general pentru review-urile din presa mainstream 7 nu este un fel de 5 de fapt? Stiu ca si Andromeda a luat 7 de pilda, nu se dau note mai mici de 7 decat la jocurile de la companii mici sau ceva de genul asta. Deci jocul e de fapt average, passable sau este exceptional in vreun fel?

Combat-ul imi aminteste un pic de condemned criminal origins
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Hellblade

Post by tnt »

I-a dat 7 ca un compromis pt ca, desi i-a placut f mult, a dat el peste un bug gamebreaking si nu a mai putut inainta. Initial ii daduse 1/10 de nervi, du[a care a revenit.
Jocul e cel putin remarcabil si definitely worth a buy, un indie AAA cu sunete fenomenale si o tematica demna de respect (la fel si eroina - not the typical sexy idealism), o gura de aer proaspat in mediocritatea de jocuri din ziua de azi.

Combatul de aratat arata frumos, dar devreme ce nu e la fel de sec precum e la Batman - gen apesi doar 1 buton, putea fi cu siguranta mai complex. Nu stiu cum e Silent Hill pt comparatie, dar pt mine Hellblade nu e un joc horror at all. Iar de requirements nu stiu ce sa zic, eu l-am jucat pe consola.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Hellblade

Post by DANiel »

Combatul e asemanator cu cel din Prince Of Persia 2008, si putin mai light decat cel din noul God Of War. Daca pana acum erau la moda luptele cu camera la departare si multe artificii, acum e la moda sa fie cat mai la sentiment, mai aproape, mai intens. Asta e trendul.
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Hellblade

Post by Rukifer »

Eu l-am jucat pe PC, dar cred că e mult mai uşor de jucat cu un controller decât mouse + keyboard. Asta pentru că, orice setări ai avea pe mouse, îţi ia 100 de ani să o întorci pe Senua să alerge în direcţia opusă. Very frustrating, mai ales în puzzle-ul ăla cu labirintul.

Anywayz, pretty hecking nice game. Întreba cineva dacă e horror - nope. E foarte puzzle adventure cu o poveste mai puţin abuzată. Combatul e destul de basic: eu am terminat jocul doar din dodge, light attacks şi ocazionalul hand to hand move pentru inamicii în armură. E destul e greu să dai block - îi ia 5 minute să ridice sabia aia, după care ai un punct mort în care te pot lovi inamicii foarte uşor dacă nu e perfectly timed. Deşi, dacă îţi iese, poţi să faci un counter attack destul de cool, Assassin's Creed style.

Cum ziceam, mie mi-a plăcut povestea şi toată mitologia scandinavă din joc. Pretty nice plot twist ending as well, deşi mă aşteptam la ceva asemănător după ce toată lumea a spus 'omfg the ending will blow your mind' şi toate ăstea.

All in all, not a bad play as well. Mi-ar fi plăcut un control mai fluid al personajului pe keyboard şi mi-ar fi plăcut să pot fi mai atentă la puzzles ca să nu mai stau 2 ore să trec prin porţi. But that's what a second playtime is for. ^^
Post Reply

Return to “PlayStation”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests