Site Nivelul2.ro

Ce va place la noul site Nivelul2 și ce nu. Opinii, sugestii, critici.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Site Nivelul2.ro

Post by .chester »

Stokkolm wrote:Wait a second, daca nivelul 2 se inregistreaza pe metacritic, ce-ar fi sa intre si Tzeeeac? :o
;)
I'm livin' in a love shadow
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by KiMO »

- Fundal negru? Nu prea... Sunt eu fan, dar parca nu se pupa cum trebuie cu formatul actual. Va exista un poll pe tema asta la un moment dat, cand vom avea destui bani ca sa construim un site in adevaratul sens al cuvantului. Cine stie, poate peste juma' de an...

De asemenea, LOGO-ul nostru nu merge centrat, pentru ca n-am mai avea loc de banner. Iar spatiul ala abia ce-a inceput sa fie ocupat de cate-o reclama.

- AdBlock? Serios, daca va place despre noi si vreti sa ne sustineti, o sa-l dezactivati pe NIVELUL2. Nu deranjeaza cu nimic, ba chiar mai coloreaza putin site-ul. Si nu punem reclame luminoase cu sampon, totul este target-at pe gaming/jocuri. Mai mult, bruma aia de bani din reclama ne poate tine in viata, pana la concretizarea noilor proiecte N2. Partea nasoala e ca termenul de plata e undeva la 60 de zile... Bummer.

BTW, cine stie sa faca, apoi sa implementeze aplicatii pe pagina de FB? Page Tab anyone?
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1813
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Jaunty »

Întâi https, apoi page tab.
https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150223945345844 wrote: Page Tab Applications MUST Specify a Secure Tab URL
Developers must make sure they specify a "Secure Tab URL" under "Facebook Integration" in the application editing interface:

If a Secure Tab URL isn't specified, the tab will not display any content to a user browsing Facebook with "secure browsing (https)" enabled!
Of course, the domain specified in the Secure Tab URL has to have an SSL Certificate.
Apropo, certificate SSL pentru site și forum avem de mai bine de o lună, dar admin-ul Lab501 n-a avut până acum chef să le instaleze.
KiMO wrote:De asemenea, LOGO-ul nostru nu merge centrat, pentru ca n-am mai avea loc de banner. Iar spatiul ala abia ce-a inceput sa fie ocupat de cate-o reclama.
Dă o impresie proastă să vezi logo-ul site-ului făcut mic și dat la o parte pentru a face loc unei reclame. Ia exemplu de la Tzeeeac :)
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by KiMO »

Incepe sa-mi placa fundalul negru, dupa ce am vazut Nivelul2 Dark Theme by Cristan... :)

Cred ca ne trebuie un nou logo ca sa mearga frumos centrat... Hummm... Sau nu.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Site Nivelul2.ro

Post by caleb »

Mă bag şi eu ca musca-n iaurt. Nu prea ai treabă cu logo-ul dacă e centrat fiindcă poţi să pui la fel de bine banner-ul sub el.

Nu e neapărat o problemă că e banner-ul în dreapta logo-ului cât faptul că îi cam ia faţa. Singura consecinţă în mutarea bannerului sub logo ar fi că desparte meniul de logo, că te alegi cu ceva spaţiu lateral gol şi că împinge meniul şi mai jos, cu restul conţinutului cu tot.

Ar fi o idee să intre slotul de banner între meniul de sus şi slideshow (pe prima pagină), respectiv între meniuri pe paginile articolelor.

Dar nu prea arată bine şi rămâne spaţiu lateral dificil de exploatat. Am ataşat nişte mâzgăleli în paint ca să ilustrez.

Cred că singura variantă ok ca număr de chestii prezente în partea de sus ar fi aia în care ai un singur meniu şi înglobezi logo-ul în dumnealui, precum am cârpăcit stângaci în al treilea ataşament, însă e prea înghesuit.

Altfel, mutat bannerul sub al doilea meniu, între el şi zona de conţinut, cum sunt ataşamentele cu banner jos. Mie ultimul mi se pare cel mai ok, cu menţiunea că poţi sau nu să bagi şi ceva spicuiri aerisite în dreapta logo-ului.
Spoiler:
Prima pagină - rămâne loc aiurea aşa:

Image

Pagină de articol - idem:

Image

Dacă înghesui totul sus arată cam nasol:

Image

Aşa pare cel mai decent, cu bannerul coborât sub meniul secundar:

Image
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by KiMO »

Hm... As vrea sa mai vad idei. Nu sunt convins :)
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Cristan »

Logo in header pe centru, fara alte reclame. Reclama sa fie pusa intr-un slide din caruselul de imagini - sa fie intotdeauna prima imagine la incarcare.

In rest, reclama sa ramana doar pe lateral, dar sa mearga mai mult pe verticala decat e acum. Cand citesti un articol si eventual si comentarii, e mult spatiu vertical pe care il parcurgi, dar reclama actuala se opreste la un singur ecran.

Eventual ar merge si un banner subtire la sfarsitul fiecarei pagina de articol, inainte de butoanele de next page.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ola small dickie »

Reclama GOG pillars of eternity pe situl nivelul 2. Nice! Felicitari!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by KiMO »

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Site Nivelul2.ro

Post by marvas »

cat de trista e situatia pe site-ul principal. De vreo 2 luni incoace nu se mai intampla nimic acolo cu exceptia articolelor lui ncv cu trailere.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Doc »

N-ar strica o rubrica legata de politica si pe site :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Site Nivelul2.ro

Post by marvas »

de alea tot gasesti prin toate cotloanele internetului. In schimb, n-ar strica o noua revista de jocuri la noi in tara. Site-urile nu par sa o duca asa bine.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ola small dickie »

Niste articole semnate Doc despre antena3 si psd si imediat s-ar revitaliza situl.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Site Nivelul2.ro

Post by MC »

Marvas din trecut ii raspunde celui din prezent
marvas wrote:cat de trista e situatia pe site-ul principal. De vreo 2 luni incoace nu se mai intampla nimic acolo cu exceptia articolelor lui ncv cu trailere.
marvas wrote:poate ca nu stii, dar nivelul 2 nu are momentan parte de finantare. Redactorii activeaza pe site pro-bono, doar din pasiune, iar in rest se ocupa cu alte lucruri care sa le aduca painea pe masa. Nu poti avea pretentii de excelenta de la lucruri pe care le primesti gratis. Daca vrei sa ajuti si sa se ajunga iar la nivelul LEVEL (heh) poti incepe sa-ti golesti portofelul in casuta de donatii. Dupa aceea poti sa ai tot felul de pretentii.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Site Nivelul2.ro

Post by ne0lith »

Exceptand faptul ca in perioada aia site-ul avea totusi review-uri si articole originale intr-un numar mai mare decat 0. Deci nu e acelasi lucru.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Site Nivelul2.ro

Post by MC »

De acord. Situatia de acom o doar o consecinta a celor afirmate de marvas din trecut
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Stokkolm »

MC wrote:Marvas din trecut ii raspunde celui din prezent
Good one :D
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Mafio »

Poate ne pregătește Kimo o altă... ;) surpriză... ;) Așa s-ar explica lipsa de... activitate ;) Doar nu se lasă ei de jocuri, ehehehe, este cea mai mare... ;) boală... ;) a lor... ;) Numai că trebuie să fim cuminți și să... așteptăm ;) stay tuned... ;)
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Site Nivelul2.ro

Post by Cristan »

A aparut pe net o lista cu tarifele platite de diverse site-uri (presa de jocuri) pentru articolele scrise de freelancers.

Si un articol relevant.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Site Nivelul2.ro

Post by .chester »

Wow. Not bad. Oare cum poti ajunge sa scrii pentru 2-3 dintre publicatiile astea? Cred ca, daca ai ceva experienta si work ethic, ai putea ajunge sa traiesti decent din cateva articole pe luna publicate pe la site-urile astea.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Sugestii Nivelul2.ro”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests