Middle Earth-Shadow of Mordor

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by TG »

E însă iritant când văd pe cineva cum o bagă pe asta cu neîncrederea în review-uri la orice chestie. RPS întotdeauna a avut recenzii personale, it's what makes it worth reading. Singurul motiv pentru care am jucat Skyrim a fost WIT-ul de pe RPS (cum a făcut ne0lith acum), nu pentru că am avut încredere în el ca review ci pentru că mi-a plăcut entuziasmul omului. Chiar acum citeam despre Mordor ăsta, mai mult pentru că am văzut menționat KoA, însă din ce văd în filmuleț nu au mai nimic în comun.

Ce voiam de fapt să spun, RPS au mai dat-o în bară așa, nu e neapărat ceva special sau vreo conspirație. Doar un alt AAA generic care s-a întâmplat să placă autorului.

LE:
Da, îi răspundeam lui cg mai mult.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by ne0lith »

Nu e vorba de cata incredere poti avea in review-uri, uneori dai peste unele cu care esti de acord, alteori nu. Asa ca nu poti generaliza, cel putin cand vine vorba de site-uri in care poti avea incredere in sinceritatea opiniilor. Mie reviewurile imi servesc doar pentru a ma hotari ce jocuri ar trebui sa incerc, fara a imi forma insa asteptari clare pe baza lor. Pastrez mereu o doza de scepticism, e foarte probabil pana la urma ca parerea autorului sa nu coincida cu a mea.

Asa ca nu ma asteptam neaparat sa imi placa Mordor, articolul de pe RPS m-a facut curios sa il incerc si m-am plictisit jucandu-l, asta e tot. Nu inseamna ca mi-am pierdut interesul in a le citi site-ul sau ca nu mai pot avea incredere in review-uri.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by DarthZombie »

Daca ajungi sa dai 60 de euroi pe un joc doar pentru ca recenzia din RPS e "entuziasta" (spre deosebire de orice alt review care trage concluzia ca jocul/dev-ul/povestea/UI-ul e sexist/a), pai atunci iti cam meriti soarta :D Noroc ca aici vorbim de variante australiene, deci aici nu e nimeni vizat din fericire. Si macar nu vorbim de Kotaku.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by cg1700 »

spre deosebire de orice alt review care trage concluzia ca jocul/dev-ul/povestea/UI-ul e sexist/a
Suna a tipul de review care m-ar convinge sa incerc un joc :) Dar serios acum, eu personal intru extraordinar de rar pe site-uri de review-uri fiindca dupa toate mizeriile care s-au intamplat in gaming journalism in ultimii cativa ani (si mai ales in lunile trecute) pur si simplu simt ca nu pot sa am nici un fel de respect pentru parerile care sunt exprimate pe astfel de site-uri. Daca vreau sa imi formez o idee despre un joc prefer sa urmaresc discutii pe marginea lui intre oameni care l-au jucat si de acolo sa deduc o parere generala.
Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by Stokkolm »

cg1700 » 8 Oct 2014, 09:57 wrote:Daca vreau sa imi formez o idee despre un joc prefer sa urmaresc discutii pe marginea lui intre oameni care l-au jucat si de acolo sa deduc o parere generala.
Aha! Dupa cum vorbeai despre review-uri ma intrebam cum alegi ce sa joci. Am luat in calcul si posibilitatea ca iti apar jocurile care iti plac singure pe hard si nu mai trebuie sa selectezi nimic. Totusi acum m-am lamurit.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by DANiel »

Cred ca turbez. News feedul meu e invadat de articole despre Shadow of Mordor si Destiny. Toata lumea ridica in slavi aceste doua jocuri pe care eu le gasesc banale si monotone. Macar in SOM am fost pacalit de anumite review-uri ca sa il joc, dar ma tem ca Destiny nu prezinta nici cel mai mic punct de atractie. Nu stiu din ce cauza imi aduce aminte de Section 8: Prejudice. Cat despre SOM, e ca si o ciorba universala: are putin din toate, dar nu neaparat elementele bune.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by cg1700 »

Cat despre SOM, e ca si o ciorba universala: are putin din toate, dar nu neaparat elementele bune.
Pai nu e asta tendinta in ziua de azi cand vine vorba de titluri AAA? Sa bage cat mai multe elemente intr-un mod mai mult sau mai putin superficial ca sa aiba appeal cat mai mare?
Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Middle Earth-Shadow of Mordor

Post by kensky »

Image
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests