Sugestii mobila colectionari reviste.

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Sugestii mobila colectionari reviste.

Post by SenFire »

Sunt colectionar de diverse reviste (Level, XPC, Comics PCGamer etc). Si deja am strans un numar foarte mare. Numai cu Level am depasit 180 de numere. Imi trebuie un dulap unde sa le depozitez, dar vreau ceva dedicat. Nu vreau sa stea 100 de numere unul peste altul, daca ma apuca sa citesc numarul 33 sa nu trebuieasca sa le scot pe toate pentru o revista. Poate sa aiba o tavita separatoare, sau poate sa aiba pe margine separatoare mici cum au suporturile de cd-uri.

Ca tot veni vorba de cd-uri, am 400 si in crestere si vreau sa le depozitez si pe ele (le tin in plicuri de hartie) intr-un dulap. M-am uitat pe net si am gasit numai pentru maxim 100 de discuri. Ma gandeam sa fac mai multe module de 9 gauri (spatii), iar in spatiu sa incapa 20 de cd-uri si sa ramana loc sa le si scot. Deci sa vina ceva gen spatiu, separator, spatiu, separator etc, dar nu il vreu pe lung, il vreau patrat sa pot sa il pun oriunde.

Daca a inteles cineva ce vreau eu aici, si s-a aflat in pozitia mea, poate imi da si mie niste sfaturi, un model, o schema ceva. Mobila o sa o fac la comanda ca nu gasesc asa ceva pe net.

Daca am postat aiurea, sa imi mute un moderator topicul unde trebuie. (nu la gunoi :D )
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Sugestii mobila colectionari reviste.

Post by ola small dickie »

In cateva zile o sa-mi vina o mobila pt living la comanda facuta cam dupa asta

Image

Nu stiu daca asta cauti dar e un concept pe care poti sa-l modifici cum vrei in functie de necesitati. Mobila din poza are niste cleme intre compartimente ce permit rearanjarea lor.

aici ai un link unde poti sa-ti faci diferite configuratii ca in poza

http://www.muuto.com/stackedconfigurator/
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Sugestii mobila colectionari reviste.

Post by SenFire »

Super. Mersi. Acum am un concept. Iar situl ala e prea tare.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 31 guests