Laudati-va

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Mersi fain
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1804
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Jaunty »

Cheers, Triggerix!
https://dexonline.ro/definitie/inginer/675449 wrote: *inginér m. [...] Acela care, pin ajutoru matematiciĭ aplicate, dirijează lucrările podurilor, șoselelor, căilor ferate, canalelor, minelor, edificiilor, mașinilor, fortificațiunilor ș. a. Fig. Iron. Inginer de stradă (saŭ și de podurĭ), haĭmana care tot umblă pe stradă (și pe podurĭ) și despre care se zice în rîs că, pin pașiĭ pe care-ĭ tot face, măsoară strada.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Laudati-va

Post by Triggerix »

Vă mulțumesc tuturor! Sunteți niște drăguți. :D
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Laudati-va

Post by Waaagh! »

Pare ca-i world first. Au mai incarcat unii un run cu doua zile inainte, dar e pe console unde-i alta poveste. Eventul organizat de Halloween a venit cu cea mai dificila provocare din istoria seriei Vermintide, dar a fost de nejucat o saptamana din cauza unui bug si au trebuit sa prelungeasca sarbatoarea. :lol:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

Salut baieti si fete,

Aici am uitat sa anunt dar unii stiu deja de pe discordul level. De ieri m am mutat in Malta. Cool
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Laudati-va

Post by rdo »

Definitiv?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3657
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Laudati-va

Post by marvas »

cool, mai multe românce pentru noi!
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Laudati-va

Post by rodarkone »

ola small dickie wrote: 26 Apr 2022, 20:26 Salut baieti si fete,

Aici am uitat sa anunt dar unii stiu deja de pe discordul level. De ieri m am mutat in Malta. Cool
Tare .. bafta multa
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Laudati-va

Post by ola small dickie »

rdo wrote: 26 Apr 2022, 21:24Definitiv?
A primit nevastamea un job bun aici.
marvas wrote: 26 Apr 2022, 22:18 cool, mai multe românce pentru noi!
:lol:
rodarkone wrote: 27 Apr 2022, 07:47
ola small dickie wrote: 26 Apr 2022, 20:26 Salut baieti si fete,

Aici am uitat sa anunt dar unii stiu deja de pe discordul level. De ieri m am mutat in Malta. Cool
Tare .. bafta multa
Multumim
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Lasand scaunul Razer la o parte, am facut si investitii mai smart de cand m-am mutat. Mi-am luat un aspirator din-ala robot (de la Miele ca toata lumea a zis ca-i firma nemteasca buna si toate de la ei te tin "o viata" - sper ca bateria e schimbabila altfel o sa tina demonstrabil mai putin de o viata).

I'm SO not going back. Inainte amanam curatenia pe cat posibil ca mi-era sila rau sa scot aspirator si sa merg cu el prin casa a Nspe mia oara, acum zero motiv sa mai aspir de mana. Poate daca faci mizerie foarte multa/ai copii/animale care fac mizerie multa, dar altfel, se descurca bine. Nu stiu daca asta se aplica si la alte firme dar la al meu e optionala aplicatia de pe mobil, trebuie doar sa incarci robotul si apesi un buton cand vrei sa aspire si that's about it. So daca vrei robot dar nu vrei chestii gen conturi si aplicatii si tracking care raporteaza la third parties ce ai prin casa, Miele e the way to go. Nu se conecteaza la wifi sau altceva by default.

Zgomotul e cam 50% din zgomotul facut de un aspirator normal. Nu e foarte noisy dar il auzi de oriunde ai fi in casa.

Vroiam sa incerc roomba initial dar m-am speriat de niste comments care ziceau ca-s issues cu gasirea de piese de schimb daca se strica ceva, si sa ai grija ce-l pui sa aspire ca se strica usor or whatevs.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1804
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Jaunty »

So daca vrei robot dar nu vrei chestii gen conturi si aplicatii si tracking care raporteaza la third parties ce ai prin casa, Miele e the way to go. Nu se conecteaza la wifi sau altceva by default.
Bine de știut. Reținerea mea e că aspiratoarele robot nu încap în fiecare cotlon pe care vreau să-l curăț. Prefer să aspir manual, durează puțin.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Hmm, nu am intalnit caz de cotloane neaccesibile la mine pana acum, ce-i drept nu am foarte multe chestii pe podea. Mai am de mobilat pe ici pe colo.

Dar mi se pare ca e destul de thorough asa in general, daca incape intr-un loc se baga imediat. Uite un video facut acum in care aspira intre picioarele de la masa din sufra:

phpBB [video]


De cand am facut video cred ca a mai fost de doua ori pe sub masa ca sa se asigure ca a prins tot.

E kinda cute asa cu camerele alea in fata ca ochii, zici ca-i gandac :lol:
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Laudati-va

Post by reV »

I find your lack of googly eyes disturbing.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Magicake wrote: 20 May 2022, 23:18 I'm SO not going back.
I went back :lol: ajunsesem sa-mi aranjez casa in asa fel incat sa nu se blocheze aspiratorul, aiurea rau de tot. Mi am luat un aspirator vertical care e un tradeoff ok. Il iau de pe perete si aspir unde trebuie cu el (fara fir). Asa nu-mi mai optimizez camerele pentru rumba si pot sa mi vad de viata.

Not worth it basically.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Laudati-va

Post by Mahdi »

La mine lasă mult păr pisicul prin casă, n-aș avea răbdare să aspir manual toată casa o dată la două zile. Da, nu ajunge robotul chiar peste tot, dar compensează că se bagă și pe sub pat, canapea și două dulapuri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3043
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Cand ajungi sa simiti dureri in genunchi de la pedalat cu MTB clasic pe dealuri si munti e cazul sa treci la e-bike :D
N-am prea avut vreme sa o montez, dar azi am reusit in mare parte. Mai trebuie sa pun dropperpostu si saua. Apoi reglaje la suspensii si frane si sper sa mai prind ceva vreme sa o iau prin paduri si dealuri zilele astea.

Image
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Laudati-va

Post by Magicake »

Electric pe deal? Cat tine bateria?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3043
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Laudati-va

Post by MC »

Pai avand in vedere ca e baterie mare de 750Wh are autonomie de peste 100 Km. Depinde si cum o folosesti pentru ca are 5 moduri de asistenta la pedalare. Eco+, Eco, Standard, Turbo, si inca un mod adaptiv. Nu merge singura tre sa pedalezi, iar puterea ti-o livreaza in functie de cadenta cu care pedalezi. Pretty cool stuff! Si pricey as fu*k. Asta a fost 5K, dar se situeaza in partea de jos a listei de preturi. Urca pana la 14k :P
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest