Caut un joc...

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Caut un joc...

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 9 Sep 2018, 15:14 Era un joc cu interfață și control foarte asemănător cu Neverwinter Nights. Chiar la fel dar cu grafica puținnn mai frumoasă. La început ești un vrăjitor la o academie și una din armele tale este o umbrelă. Cam atât știu. Nu știu dacă nu cumva este mod de nwn1 sau 2 :)

După o căutare pe google aș vrea să adaug: nu este JRPG.
Anyone? :D
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Caut un joc...

Post by Fular »

Avencast?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Caut un joc...

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Hmmm nu cred. Nu vad nicio umbrela pe acolo :D Dar ceva de genul ca grafica si schema de control
BarBoot
Space Invader
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2021, 23:15

Caut un joc

Post by BarBoot »

Salutare,
Caut și eu jocul Magic World: Tărâmul Fermecat și poate dacă are cineva și celelalte jocuri din seria Magic World, pentru că am înțeles că au fost mai multe.
Pentru Tărâmul Fermecat s-a postat un link acum ceva timp, insă nu mai este funcțional, aș ruga dacă cineva a făcut o copie atunci, să o împărtășească și cu mine.
Mulțumesc.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Caut un joc...

Post by marvas »

nu prea se gaseste nicaieri. Am gasit un link pentru o biblioteca din Chisinau.

http://bncreanga.ebibliophil.ro/carte/m ... 5?limba=en
BarBoot
Space Invader
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2021, 23:15

Re: Caut un joc...

Post by BarBoot »

A fost postat o vreme, un link de download de pe mega, am crezut că poate cineva l-a descărcat și are copia.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Caut un joc...

Post by marvas »

daca ai cont de reddit ii poti trimite un mesaj user-ului care a postat link-ul: https://www.reddit.com/r/Romania/commen ... &context=3
BarBoot
Space Invader
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2021, 23:15

Re: Caut un joc...

Post by BarBoot »

Am incercat, insa nu raspunde...
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Caut un joc...

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Pătrunjica wrote: 2 Feb 2019, 07:44 Shiiiit, imaginea aia mi-a amintit de... ceva. Nu stiu ce si cum si unde am vazut-o dar a fost un flashback rapid. That was many generations ago.
Yahallo, n-ai salvat cumva jocul acesta?
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Caut un joc...

Post by Riael »

Tin minte de un strategy game cu grafica asemanatoare (daca nu putin mai slaba) wc3 care avea o rasa de oameni-sepri sau ceva de genul

Asta e o amintire veche de mai mult de 10 ani deci chiar nu pot sa dau mai multe detalii si chiar ma enerveaza ca nu stiu despre ce joc e vorba T_T
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Caut un joc...

Post by marvas »

am mai avea nevoie de indicii. Battle Realms?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Caut un joc...

Post by Cristan »

Age of Mythology?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Caut un joc...

Post by Taar »

Riael wrote: 23 Mar 2021, 17:40 Tin minte de un strategy game cu grafica asemanatoare (daca nu putin mai slaba) wc3 care avea o rasa de oameni-sepri sau ceva de genul

Asta e o amintire veche de mai mult de 10 ani deci chiar nu pot sa dau mai multe detalii si chiar ma enerveaza ca nu stiu despre ce joc e vorba T_T
Warlords Battlecry 3. Au rasa aia Ssrathi. Poate e asta?
The Crusade calls, Deus vult!
Riael
Space Invader
Posts: 31
Joined: 5 Dec 2015, 10:39

Re: Caut un joc...

Post by Riael »

Taar wrote: 23 Mar 2021, 20:12
Warlords Battlecry 3. Au rasa aia Ssrathi. Poate e asta?
Oh da asta se potriveste perfect, trist e ca asta a fost un raspuns pe care l-a pus cineva cand am intrebat prin alte meleaguri acum 4 ani si probabil nu am primit notificarea sau ceva

...doamne parca am scapat de o piatra din pantof.

Multumesc mult
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Caut un joc...

Post by Taar »

Cu mare placere, oricand. Am rupt jocul asta cand l-au dat in Level, cu restul baietilor din cartier. Ce LAN-uri, ce nebunii. Good old days.
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Caut un joc

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

BarBoot wrote: 24 Jan 2021, 11:06 Salutare,
Caut și eu jocul Magic World: Tărâmul Fermecat și poate dacă are cineva și celelalte jocuri din seria Magic World, pentru că am înțeles că au fost mai multe.
Pentru Tărâmul Fermecat s-a postat un link acum ceva timp, insă nu mai este funcțional, aș ruga dacă cineva a făcut o copie atunci, să o împărtășească și cu mine.
Mulțumesc.
Bună, mi-am pus hdd-ul vechi în laptop și-am găsit jocul acolo. Pot să-l trimit prin google drive link dacă îl mai vrei.

Știe cineva unde ar fi mai bine să-l urc ca să nu mai dispară? (tracker, arhival website etc) Dacă nu mă înșel jocul e abandonware, deci sper că nu ar fi probleme de copyright.

le: link-ul la google drive între timp: https://drive.google.com/file/d/1y3G3bl ... sp=sharing
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Caut un joc...

Post by Cimitri »

Many thanks! Downloaded!
Image
Akay
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Oct 2022, 15:03

Re: Caut un joc...

Post by Akay »

Multumesc foarte mult, nu ai idee cat am incercat sa caut acest joc si o sursa buna de unde sa-l descarc / cumpar. Muuultumesc mult ! :D :D :D
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Caut un joc...

Post by TaikoKaira »

Long time no see :) Am un prieten care isi face licenta pe baza peisagisticii in jocurile video. Pentru asta, ar avea nevoie de niste jocuri care au medii cu plante si vegetatie din lumea reala. Pana acum m-am gandit la jocurile Uncharted si Assassin’s Creed. God of War, din cate stiu, are multe plante create de designeri. Mai stiti alte exemple?
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Caut un joc...

Post by marvas »

Primul FarCry avea insula aia verde tropicala. Ah, si Witcher 3 si Red Dead Redemption 2.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests