Recomandare tastatura

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Recomandare tastatura

Post by MC »

Azi mi-a ajuns acest Epomaker Monet TH80 de pe amazon.de.
Sunt absolut socat de cat de misto se poate simti la tastat. Am tot citit review-uri, dar pana nu o folosesti n-ai cum sa-ti dai seama ce tot vorbesc oamenii aia acolo.
Greutatea este de 1 kg, keycaps-urile din PBT sunt "groase in carne" si au o forma perfecta, rotunjita putin la colturi si cu o textura nush...parca teflonata.
Tastatura este complet modulara, se pot schimba switch-urile inclusiv cu 3 sau 5 pini. Eu am ales-o pe cea cu switch-uri liniare "Flamingo" (pink) lubrifiate din fabrica si se simt si se aud dementiaaalll. Tasta space nu are absolut nici un joc, de fapt nici o tasta nu are nici cel mai mic joc. Sunetul este unul infundat placut.

Am tot testat in ultimii 2-3 ani tastaturi si diferite switch-uri, dar tastatura asta mi-a pus gheata la inima. Ma bucur ca nu am ales varianta cu switch-uri Gateron Pro red sau yellow. Switch-urile astea flamingo, proprietare Epomaker sunt the best din ce am incercat pana acum.
Poate doar daca intri in teritoriul tastaturilor full custom sa obtii ceva mai bun.

Recomand cu toata inima. 90 de euro plus taxe si transport. Am platit in total 107 euro si a ajuns intr-o saptamana jumate.

Are iluminare RGB si alte cacaturi care pentru mine nu conteaza neaparat.
Ah si potetiometrul ala pentru volum e cireasa de pe tort pentru mine intrucat am niste casti pe care le folosesc la auditie muzica si uneori gaming care nu au potentiometru pe fir.
Era sa uit e si wireless si cu fir. Asa ca bonus

pic.
Image
Post Reply

Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests