No Man's Sky

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: No Man's Sky

Post by zme-ul »

Image
人は地獄を作った
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: No Man's Sky

Post by cg1700 »

Image
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: No Man's Sky

Post by Mitzah »

Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: No Man's Sky

Post by Waaagh! »

Pare o noua lansare demna de "ce tzapaline v-ati luat".
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: No Man's Sky

Post by cg1700 »

Shitstorm-ul din ultima saptamana a fost destul de distractiv.

Oricum, pe mine nu ma atrage deloc conceptul de joc generat procedural al carui scop e sa explorezi asa ca nu am avut nici o investitie emotionala in lansarea asta.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: No Man's Sky

Post by TG »

=)))) Citesc sectiunea de relevant quotes si mor de ras.

"Maybe you take out a space station, or a fleet, or you know, something like that..."

Adica, na, inteleg ca jocul e intr-un stadiu destul de praf, dar iar cu cretinisme de genul? Niciodata jocurile nu vor fi asa cum sunt anuntate, nu s-a intamplat asta like ever dar tot le intra unora chilotii in fund la fiecare lansare. Cu atat mai mult la un joc care promitea lucruri too good to be true, s-a facut ditamai analiza a tuturor ragaielilor facute de producatori, jesus fuck.

In other exciting news, water is wet.

LE:
If nothing more, we deserve some answers. No more vague nonsense, but real answers.
:lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: No Man's Sky

Post by cg1700 »

Eh, let the people have their fun.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: No Man's Sky

Post by TG »

Na, e util oricum ca afla restul cum stau lucrurile, don't mind me. Doar ma amuza implicarea asta emotionala si asteptarile irealiste, macar daca era un kickstarter.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: No Man's Sky

Post by cg1700 »

Jim Sterling chiar a facut un video despre cat de tare sunt unii implicati emotional in jocul asta.

phpBB [video]
Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: No Man's Sky

Post by zme-ul »

problema cu NMS este ca Halo Games au facut publicitate pe baza unui joc care nu exista in aceeasi versiune
daca e sa te uiti peste toate videourile prezentate de la VGX pana azi, jocul ala nu exista

https://www.reddit.com/r/Games/comments ... _big_list/

jocul a devenit plictisitor, acum joc doar sa fac warp cells ca sa ajung in centru :roll:


phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: No Man's Sky

Post by .chester »

Eu am inteles din trailere si interviuri ca o sa fie un joc in care zbori pe diferite planete generate procedural fara sa poti face mare lucru pe ele in afara de plimbat si holbat la animale bizare. Se pare ca altii au inteles ca jocul asta o sa fie Dumnezeu pe pamant si acum simt dureri fesiere cand constata ca realitatea e cu totul alta. Love it. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: No Man's Sky

Post by MC »

Nici eu nu am avut nici o asteptare pentru jocul asta si nu am inteles nici hype-ul.
De la inceput se stia despre cum va fi jocul. No story, doar plimbat aiurea pe planete generate procedural si descoperit noi specii de animale. Mie imi suna plictisitor inca de la inceput. Vorba lui chest, altii credeau ca va fi a doua coborare a lui Hristos.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: No Man's Sky

Post by vulp »

60 dollars bro? u fockin madd? pt GTA 6, HL3, MGS VI... poate... dar pentru avortonul fabricat din 5 minute de joc (vazut pe TV) de Freelancer, Battlecruiser 3000AD, respectiv Spore? Noctis sterge pe jos pe el... si ruleaza in DOS... si e gratis...

PC si PS4 si nici macar nu are multiplayer MMO?!

???!!!?!

omg ce pofta mi-a venit sa rejoc Freelancer. THANKS NO MANS SKY!!! <3
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: No Man's Sky

Post by Waaagh! »

Bruvs, mi-am dat seama ca incurcam no man's wankjob cu Star Citizen. Pregatiti-va umbrelele/pelerinele, abia acolo o sa vina ploaia cu rahat incendiar.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: No Man's Sky

Post by McWilliams »

Partea cea mai distractiva, pentru mine, este cum niste indivizi care cascau gura la ce declaratii mai oferea X sau Y pentru No Man's Sky, au inteles ca va exista multiplayer. Pentru ca, atunci cand X sau Y a fost intrebat "No Man's Sky va avea multiplayer, da sau nu?", raspunsul era din categoria "exista sanse ca doua personaje sa se intalneasca, dar, dat fiind faptul ca universul de lumi de nelimitat, sansele sunt infime". Si acum fac petitii online pentru a se implementa multiplayer, asa cum a fost promis de catre Tatal Nostru de la facerea lumii incoa.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: No Man's Sky

Post by zme-ul »

McWilliams wrote:au inteles ca va exista multiplayer
Sean Murray, intr-un interview cu EuroGamer a zis ca jocul va avea PvP - jocul nu are PvP, nici macar nu e multiplayer; vezi videoul cu TB pe la 13min:50sec
s-au gasit cutii ale jocului (collectors parca) cu etichete lipite peste original unde la clasificarea PEGI scrie on-line :roll:
http://www.eurogamer.net/articles/2016- ... er-sticker

NMS e cel mai clasic caz de bait&switch
人は地獄を作った
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: No Man's Sky

Post by DarthZombie »

Ironia face ca la un moment dat Sean Murray a fost intrebat ce se va gasi in centrul universului, iar el a raspuns in gluma cu "Molyneux". Peter ar fi mandru de cum i-a plimbat Murray pe ziaristi si gameri cu zaharelul in ultimii 2 ani.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: No Man's Sky

Post by McWilliams »

In plus, acesta este jocul unde individul (jurnalistul) care a anuntat printr-un articol ca jocul va avea o intarziere in lansare a primit amenintari cu moartea. Amenintari care au migrat spre individul din cadrul echipei Halo Games, cand acesta a confirmat intarzierea printr-o declaratie oficiala. Made of win!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: No Man's Sky

Post by Stokkolm »

MC wrote:Nici eu nu am avut nici o asteptare pentru jocul asta si nu am inteles nici hype-ul. De la inceput se stia despre cum va fi jocul. No story, doar plimbat aiurea pe planete generate procedural si descoperit noi specii de animale. Mie imi suna plictisitor inca de la inceput. Vorba lui chest, altii credeau ca va fi a doua coborare a lui Hristos.
Pai pentru unii genul asta de joc chiar e the holy grail of video gaming, daca e facut bine. Starflight a dus departe conceptul si era doar un joculet facut de 5 oameni acum 30 de ani, un Starflight care sa incorporeze tehnologia disponibila in 2016 ar fi o chestie. Then again, tot nu ar fi pe gostul oricui, cum nici Minecraft nu e desii are succes imens, poate fi redus usor la afirmati ide genul "te plimbi intr-o lume generata procedural si colectezi cubulete cu resurse, meh."
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: No Man's Sky

Post by Waaagh! »

:lol: :lol: :lol:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests