*Insert Game here*

Multiplayah.

Ce jucăm?

Poll ended at 29 May 2015, 19:02

Frozen Synapse
3
23%
Worms
2
15%
Serious Sam
7
54%
SmallWorld
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Plus ca steam are si broadcasting acum.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: *Insert Game here*

Post by DarthZombie »

Eu m-am gandit ca si Doom e o varianta, eventual zDoom for sum deathmatch goodies. Recunosc ca nu mai sunt la curent cu piata de Doom wads, acum cativa ani jucam Brutal Doom cu un generator de nivele [caruia i-am uitat numele] si rahatul era numerar.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: *Insert Game here*

Post by Soarecu »

Ar mai fi Monaco, dar e doar co-op din ce stiu deci nu ne putem bubui intre noi.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

bere si serious sam (1 sau 3). euvaranudorm.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Ok, încerc să pun un poll. Am selectat jocurile menționate mai des pe thread, care sunt și ușor de obținut/accesibile. E cu alegere multiplă, so vă puteți băga la toate. De jucat jucăm cel mai popular ofc (dacă suntem gen... măcar 4 oameni).

Da, știu că s-au zis mai multe pe thread, dar ar fi greu să ajungem la o decizie dacă avem o tonă de opțiuni. Serious Sam pare cel mai ok dintre FPS-uri, fiind bănuiesc în ograda tuturor re-release-ul. Worms e inclus by default, Frozen Synapse ar fi varianta mea preferată pentru că am tot vrut să-l joc mai mult dar nu am reușit. SmallWorld am selectat dintre tabletop-uri pentru că merg pe mâna lui Cristan, nu le-am încercat ca să mă pot pronunța dar pare interesant.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: *Insert Game here*

Post by Soarecu »

Vad ca SS e preferat, daca e primul joc, cred ca pot sa joc, cam cati ar trebui sa fim?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Mai mulți decât suntem acum. Măcar 4, dar probabil mai mulți dacă jucăm un shooter.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

O discutie de pe un alt topic mi-a adus aminte de alt joc pe care am putea sa-l jucam: NFS Porsche. Din cate imi aduc aminte, merge in multi cu Direct IP. Sau na, poate alt NFS, cum ar fi Hot Pursuit (2010)?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: *Insert Game here*

Post by ola small dickie »

la un nfs porsche m-as baga si eu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

I'm in pt NFS HP 2010 sau CS GO.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: *Insert Game here*

Post by DarthZombie »

M-as baga si eu la NeFeSe Borşe daca asta se voteaza. CSGO nu stiu daca are toata lumea din cei ce au postat aici, dar sigur putem face o echipa de 5 forumisti.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: *Insert Game here*

Post by Magicake »

Let me know daca ne adunam 5, ii dam drumul pe matchmaking. Stiu ca pe langa noi doi mai joaca Bruta si Xristina, poate se baga vreunul din ei.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Deja suntem 6 la SS, iar voi nu sunteți sincronizați. Unii vreți HP, alții Porche. :) That being said, și eu mă bag la HP, dar putem face asta după Sam cel serios.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: *Insert Game here*

Post by Soarecu »

La CSGO ma bag si eu, ma bag si la un SS daca e.
adriano13

Re: *Insert Game here*

Post by adriano13 »

Eu as prefera sa ma bag cam de saptamana viitoare cel mai repede, am NFS HP pe origin si SS-urile pe steam, doar ca atunci imi upgradez pc-ul, ca asta sta sa crepe (literally).
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: *Insert Game here*

Post by RaptoR »

In alta ordine de idei si in neconcordanta cu ce ati postat voi pe aici, joaca cineva GTA5? Fo´PC I mean, ca nu am cu cine sa fac heist-uri...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

adriano13 » 25 May 2015, 16:10 wrote:Eu as prefera sa ma bag cam de saptamana viitoare cel mai repede, am NFS HP pe origin si SS-urile pe steam, doar ca atunci imi upgradez pc-ul, ca asta sta sa crepe (literally).
Păi nu vom începe mai repede. În weekend are lumea mai mult timp oricum. Doar să vedem ce SS jucăm, eu aș zice remake-ul dar na...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: *Insert Game here*

Post by MC »

RaptoR » Mon May 25, 2015 6:08 pm wrote:In alta ordine de idei si in neconcordanta cu ce ati postat voi pe aici, joaca cineva GTA5? Fo´PC I mean, ca nu am cu cine sa fac heist-uri...
Eu joc dar destul de slow. Inca sunt in campania single pe la inceput:D
Cine stie in cate saptamani/luni ajung sa bag niste multi.:)
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: *Insert Game here*

Post by Soarecu »

Daca va fi ceva weekend-ul asta nu o sa pot fi prezent.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: *Insert Game here*

Post by ola small dickie »

atomic bomberman
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests