*Insert Game here*

Multiplayah.

Ce jucăm?

Poll ended at 29 May 2015, 19:02

Frozen Synapse
3
23%
Worms
2
15%
Serious Sam
7
54%
SmallWorld
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Yeah, azi pot juca și eu. Adunarea pe group chat-ul Steam pe la 20.00 așa?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

Alright, la 8 it is. Ar trebui sa ma gasiti pe grupurile lvl/nivelul2 ca Waaagh!, daca nu aruncati un pm pentru id. Spuneti-mi si ce titlu vreti sa jucam. Eu il am numai pe 3 pe steam dar le pot lua si pe celelalte.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Mă gândeam la primul, The First Encounter, aparent doar pe ăsta îl am. Credeam că am și Second Encounter și SS2, dar am alte 2 Sam-uri care nu știu ce naiba sunt.

http://store.steampowered.com/app/41000

E super cheap acum.

Also, am id-ul la semnătură, add me.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

k. o sa apar pe steam in cursul zilei inainte de ora stabilita si ma ocup de toate astea.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Cred ca intru si eu diseara.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
adriano13

Re: *Insert Game here*

Post by adriano13 »

Si eu daca nu face ceva figuri iar nevasta ca ma joc :P
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: *Insert Game here*

Post by Nervozix »

Presupun ca asta asta este grupul steam? > https://steamcommunity.com/groups/niveluldoi

As vrea sa stiu ce Serious Sam aveti voi in library, sa il pun la download eventual (eu recomand cumpararea pack-ului complet la vreo 6 euro pentru cei care nu au nici un titlu in Steam, dar oferta mai e valabila doar pentru 20 de min lol). Am jucat campania BFE de aseara pana dimineata lol, extraordinar de bine optimizat jocul.


L.E.
First Encounter it is then.
Last edited by Nervozix on 20 Jun 2015, 19:48, edited 2 times in total.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Da, ăla e grupul. A rămas că jucăm The First Encounter.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: *Insert Game here*

Post by Waaagh! »

Aaaand that was phun. ^^

Alergam in spatele lui tg ca un ninja si-l faceam cu cutitul. Pacat ca n-am putut sa salvez drama din chat. :lol: :lol: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by TG »

Da, a fost distractiv, mi-am luat-o în ultimul hal evident. Interesant cum în deathmatch crește viteza de nu mai știi ce-i cu tine, apoi mai vine câte un Waaagh! care sare ca un cangur turbat cu cuțitul. Crazy.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: *Insert Game here*

Post by .chester »

God damnit. Voiam si eu sa fiu facut pe la spate de Waaagh.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: *Insert Game here*

Post by ne0lith »

A fost frumos.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: *Insert Game here*

Post by Nervozix »

O mica surpriza pentru voi, iata doua clipuri din sesiunea de sambata; Coop [>] si putin Deathmatch [>], cel din urma este un mash-up rapid dintr-un meci de 20 de min.

Doar eu si Waaagh! oracaim, TG si Cristan avand mai mult bun simt folosesc chat-ul, asa ca piliti ochii acolo din cand in cand sa vedeti ce comunica. Clipurile sunt unlisted (mai mult le-am facut pentru cei cu care am jucat, asa ca un memento pentru prima sesiune de joaca cu oameni de pe noul forum), dar daca vrea vreunul din participanti sa le dau jos din varii motive ma confirm imediat.

A fost tare seara si as mai explora campania din SS cu niste setari de dif ceva mai neiertatoare (ff on probabil), sa fim fortati sa ne coordonam ceva mai mult. Clipul din coop vazut sus a fost unul dintre momentele putin mai rasarite, cand ne-am miscat ceva mai coerent. In nici un caz nu recomand jucatul cu respawn nelimitat, jocul devenind plictisitor. In orice caz, ambele clipuri arata patru cocosati care se plang de un joc prea alert pentru varsta lor.

O sa mai incerc cate un F2P in steam sa vad daca gasesc ceva interesant. Nu m-ar deranja sa incerc si un RTS, am PA si am incetat sa il joc doar pentru ca nu prea il mai joaca nimeni din cercul meu, si cu straini e cam nasol de jucat pentru ca cere coordonare. Eu mai joc si HoN de exemplu, nu am incercat Strife inca, dar putem sa ne strangem cinci oameni sa mancam bataie doua meciuri loletc.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: *Insert Game here*

Post by .chester »

Fukk, cred ca cu tine jucam si eu WarRock acum ceva ani. Meciurile de box, motociclisti vs lunetisti, tancul blocat pe containerul ala... good memories :D
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: *Insert Game here*

Post by DarthZombie »

Waagh, ai uitat pe unul care le tine piept cu succes lui Cristan si Patrunjelu la Quake, just sayin' :P
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: *Insert Game here*

Post by Cristan »

Nervozix » Tue Jun 23, 2015 4:03 pm wrote:O mica surpriza pentru voi, iata doua clipuri din sesiunea de sambata; Coop [>] si putin Deathmatch [>], cel din urma este un mash-up rapid dintr-un meci de 20 de min.
Nice! "Luati-i voi doi pe aia mici" :lol:

Mi-am luat si eu PA intr-un bundle, as fi tentat sa-l incerc intr-un multi, daca mai sunt si alti amatori pe aici. N-am mai jucat un RTS de foarte multa vreme.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: *Insert Game here*

Post by Nervozix »

chestr0ny wrote:Fukk, cred ca cu tine jucam si eu WarRock acum ceva ani. Meciurile de box, motociclisti vs lunetisti, tancul blocat pe containerul ala... good memories :D
Image

Vremuri faine. Din moment ce jocul ilustra doar numele celor din echipa ta nu stiu cine e cine exact. Tipul de pe cisterna cu taunt/emotion s-ar putea sa fie tanku (read chat, se refera la emote-uri), esti si tu p'acolo probabil. Eu sunt cel cu "aparatul foto". Cred ca si arctic a jucat cateva meciuri pe vremea aia. Damn, that is one fine pic lol.

Inca cateva imagini aici [>] cu doua stunts, inclusiv chestia cu moto sniping de care spuneai (failed in imagini pentru ca ardeam efectiv pe ea si s-a detonat pana sa ma nimereasca tero), fix dupa coliziunea cu tancul pe care l-am facut sa zboare pe deasupra mea ca un avion de hartie. Priceless physics engine. Albumul ala are "liceu" scris pe el de la cap pana la coada, mai ales ultima imagine. Mai jucam si ca niste magari, imi aduc aminte cum un strain zicea in chat "a lot of Weasel rape going on in our base..." dezamagit, Weasel fiind clona aia mizerabila de Bradley pe care o parcam in baza inamica si decimam cu ea orice se spawna. Iar de "meciurile de box" acum mi-am adus aminte din postul tau, ne strangeam in cerc Fight Club-style, chiar sub cladirea pe piloni din imaginea de sus, si intrau cate doi din echipe adverse si se capaceau.

Am stat sa caut imaginile pe compul vechi si mi-am adus aminte intr-un final ca ar putea fi pe un cont de imageshack abandonat. Le-am recuperat cu ajutorul unui recovery mail si vi le arat si voua, sa vedeti ce facea spuma retardata a forumului acum amar de vreme (sa tot fie vreo opt ani), cand credeam ca liceul e fara de sfarsit. Observati ca in celelalte imagini numele room-ului privat e "Nervotopia" (lol), iar parola era "level".

Ma uit la imagini si parca as instala iar Bad Company 2.

Cristan, daca mai gasim un om pentru PA e de ajuns pentru un 3v3, un numar ok (putem juca si vs. boti daca vreti). Unul se ocupa de productie, unul de teren si unul de strato. Eu am vreo 50 de ore in el si m-am distrat, e un succesor veritabil pentru TA, si imi aduce aminte mult si de Populous: The Beginning datorita planetelor, big plus si foarte spectaculos vizual.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: *Insert Game here*

Post by .chester »

Daaaaa! Chiar voiam sa te intreb daca mai ai pozele cu War Rock din liceu. Good times!

PS: au bagat pe Humble Bundle Borderlands 1 si dlc-urile (alea mai cool) la $1. Un candidate bun pentru gaming nights. Se bags careva?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: *Insert Game here*

Post by RaptoR »

Fuck yeah, la un Borderlands COOP ma bag si eu, doar sa nu fie weekend-ul asta ca lucrez, iar seara de obicei vin prea obosit acasa ca sa joc altceva decat sesiuni scurte de GTA 5 sau MK. Weekend-ul viitor i´m game!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: *Insert Game here*

Post by MC »

La Borderlands coop ma bag si eu. Pe primul stiu sigur ca il am dar cred ca si pe al doilea. Ma uit cand ajung acasa. :D
Totusi sambata asta nu stiu cand ajung de la tara asa ca nu promit. Dar vineri seara ar fi posibil sau duminica seara. Sau oricand in timpul saptamanii seara :D
Cel mai rau stau cu programul sambata. Tot timpul ba sunt plecat, ba prin oras.
Post Reply

Return to “Tournaments & Gaming Nights”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests