Fallout 4

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 4

Post by McWilliams »

Si totusi, Fallout 4 este naspa pentru ca nu are sex. Like Witcher 3. Now THAT is game of the year material!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Fallout 4

Post by Fedaykin »

McWill nu a remarcat decat sexul in TW3

Stai jos, McWill, nota 4
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 4

Post by McWilliams »

Pai... Pai... Pai daca il cauti pe fiu-tu, insa nu-l gasesti, nu este mai simplu sa "iti faci" un altul? Adica nu era nici macar un toddler. A petrecut mai mult timp despartit de tine, ta-su, in salbaticie sau in capsula, decat cu tine. Si timpul petrecut cu tine nu figureaza in amintiri.

I'm telling you: Fallout 4 would be a better game if you could have sex and get children that way. Presumably to get them to tend to your HQ and water your crops.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: Fallout 4

Post by Esett »

Genial. Chiar ca si eu l-as considera un joc bun daca as putea face copii ca sa ii trimit la munca.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 4

Post by McWilliams »

Ar fi. Insa probabil ca s-ar numi "Made in China: a true child labour story", nu Fallout.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Fallout 4

Post by Fedaykin »

McWilliams wrote: I'm telling you: Fallout 4 would be a better game if you could have sex and get children that way. Presumably to get them to tend to your HQ and water your crops.
Vrei si mai mult din The Sims in FO4 decat e deja?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 4

Post by McWilliams »

Oricum The Sims 4 nu mai seamana cu The Sims, ala original. Asa ca de ce nu? Intrebare: oare fanii seriei The Sims fac la fel cand se gandesc la versiunea 4?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6098
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Fallout 4

Post by Mahdi »

Fanii seriei The Sims nu sunt Gameri Adevărați™. Un Gamer Adevărat™ o să înjure mereu jocul AAA recent, chiar dacă-i place.
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3064
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fallout 4

Post by MC »

User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Fallout 4

Post by sekaba »

Ce nu-mi place mie la Fallout 4, pe care il joc ca disperatu de vreo 2 saptamani, e ca a disparut din senzatia aia de pustiu apocaliptic. Din cauza asta harta mi se pare mai mica, desi teoretic e cam de 2 ori mai mare ca aia din Fallout 3.
Am zero interes fata de settlements, zero interes fata de companions (sincer m-as descotorosi si de caine, dar m-am obisnuit cu el si cateodata e convenabil ca musca un inamic de cur in timp ce-i trag gloante la cascheta) si cu toate astea am destule de facut in joc. Merg pe build-ul meu clasic de stealth cu pistol pt short range, sniper pt distanta. Nu-mi place ca te obliga jocul sa te specializezi foarte tare cu punctele SPECIAL la inceput. Adica e perfect acceptabil sa lasi 1 la inteligence, personajul tau nu va vorbi ca un retardat si experienta vei capata din perk-ul Idiot Savant. Build-urile care incep cu SPECIAL echilibrat mi se par cam slabe. Nu-mi pasa nici de power armor dar mi se pare cam mare bataie de cap cu bateria. De fapt motivul pentru care nu ma ocup de settlements e acelasi: prea mare bataie de cap. Nu vreau sa pierd timp in joc ocupandu-ma de construit garduri, plantat cartofi si alte indeletniciri d-astea gospodaresti, cu grija sa nu stric feng shui-ul.
Am vazut pe paginile din urma ca jocul ar fi naspa, ca n-ar fi la fel de bun ca fallout 3. Fallout 3? Ala de care se plangea TOT INTERNETUL cand a aparut? Mie personal mi-a placut si ala mult si nu vad ce ar avea ala in plus sau in minus fata de fallout 4, incat sa iti placa unul si altul ba.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3064
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fallout 4

Post by MC »

Eu am renuntat si la caine. Mi se pare ca ma incurca avand in vedere ca joc stealth. Se poate juca stealth si cu Dogmeat-ul dupa tine dar trebuie sa faci destul de mult babysitting. In schimb o sa pun ceva puncte in Lone wanderer perk.
Si pe mine ma enerveaza ca am inceput jocul cu un "SPECIAL" destul de echilibrat si mi-a fost lene sa-l iau de la inceput cand mi-am dat seama ca era mai bine sa ma specializez cat mai mult inca de la inceput.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Fallout 4

Post by Doc »

Cand sa fac experienta pentru lvl 20, ma scoate din joc... ati auzit de vreo solutie? Nu conteaza cum fac experienta, prin quest, prin combat...
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3064
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fallout 4

Post by MC »

Tocmai ce am facut si eu lev 20 dar nu am intalnit acet bug.
Ce versiune joci?Sa nu fie cumva de la versiunea "imprumutata."
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Fallout 4

Post by Doc »

Nu, nici pomeneala. De fapt e la lvl 20 spre 21 :) Incerc un scandisk/defrag, daca nu merge il reinstalez :( Oricum, nu pare un bug generalizat...
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3064
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fallout 4

Post by MC »

De exemplu eu patesc cateodata ca nu imi "intra" in joc din prima...
Tre sa dau un end task si sa intru din nou.

La mine poate fi si de la moduri.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Fallout 4

Post by Doc »

Doar reinstalarea a rezolvat situatia. Eu acum joc fara nici un mod, abia la urmatorul walkthrough, probabil cand va fi GOTY, o sa-l impanez cu moduri. Prima data vreau sa vad jocul pur, asa cum l-au gandit producatorii :)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3064
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Fallout 4

Post by MC »

Am doar moduri grafice. Mi se par prea "spalacite" texturile si culorile in vanilla.
Cu cateva moduri am facut ca totul sa arata mult mai sharp&crisp
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: Fallout 4

Post by Esett »

Doc wrote:Doar reinstalarea a rezolvat situatia. Eu acum joc fara nici un mod, abia la urmatorul walkthrough, probabil cand va fi GOTY, o sa-l impanez cu moduri. Prima data vreau sa vad jocul pur, asa cum l-au gandit producatorii :)
Care GOTY? Nu a castigat GOTY de la nimeni.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6098
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Fallout 4

Post by Mahdi »

Se referă la variantele complete, cu toate prostioarele incluse, variante numite generic GOTY edition, ultimate edition, director's cut sau cum vrea mușchiul lor.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Fallout 4

Post by Stokkolm »

Vrei sa spui ca Two Worlds nu a chiar fost cel mai bun joc al anului?
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests