Cand apare revista?

Ce va place la noul site Nivelul2 și ce nu. Opinii, sugestii, critici.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Cand apare revista?

Post by ne0lith »

RaptoR wrote:Titlul thread-ului e ironic
Ce vrei sa spui cu asta?
"da" - chestrony, 2016
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Cand apare revista?

Post by brutalistu »

Că nu mai apare revista
Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Cand apare revista?

Post by kensky »

:lol:
Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by Jaunty »

KiMO zice că ”Sper sa terminam cu chestiile principale pana la finalul saptamanii urmatoare”. Iar forumul probabil va rămâne phpBB, cel puțin la început. Așa că am să mă mai ocup de Nivelul 1.5.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by SenFire »

Pai si daca nu o sa mai apara pe print... cu ce se va diferentia de restul presei online? Important pentru mine era sa pipai pagina, sa simt mirosul, apoi sa o plasez frumos intr-un sertar. Ca site-uri de stiri online avem cat cuprinde.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Cand apare revista?

Post by brutalistu »

Marele avantaj al printului e (relativa) persistență. În Online poți să dispari instant (vezi forumul Level) într-o zi. Sau poți edita/șterge măgăriile o dată ce ești descoperit cu mâna EA/UBI România în buzunarul tău de marketing. Scripta manent.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Cand apare revista?

Post by DarthZombie »

N-are nici o sansa pe print, nu la cum merg lucrurile la noi. Nu de alta, dar ar depinde iarasi de o editura si tipografie.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by Cristan »

Nici eu nu m-am gandit ca ar mai aparea pe print, desi, cu toata secretosenia, n-ar fi fost exclus. Si daca s-ar fi invartit de vreun parteneriat potrivit, cred ca ar fi putut avea succes si pe print, avand in vedere ce se spunea ca revista e profitabila, dar distribuitorii au bagat-o in groapa.
juve3332 wrote:Nu vreau sa-mi dau prea mult cu parerea pentru ca o sa scriu recenzie pentru noul site
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
nea Caisa
Space Invader
Posts: 26
Joined: 12 Mar 2014, 04:57

Re: Cand apare revista?

Post by nea Caisa »

Ce va mai place sa faceti pe desteptii. Ma refeream la noul proiect care se cladeste ca nu va aparea print in viitorul apropiat, nu la revista sub vechiul nume.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Cand apare revista?

Post by ola small dickie »

SenFire wrote:Pai si daca nu o sa mai apara pe print... cu ce se va diferentia de restul presei online? Important pentru mine era sa pipai pagina, sa simt mirosul, apoi sa o plasez frumos intr-un sertar. Ca site-uri de stiri online avem cat cuprinde.
Diferenta e facuta de cine scrie, nu? Daca luai revista ca sa o pipai, sa o mirosi si sa o invelesti cred ca mai sunt si alte reviste. Sau level avea un miros aparte? Incearca si cu altele.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Cand apare revista?

Post by marvas »

Jaunty wrote:KiMO zice că ”Sper sa terminam cu chestiile principale pana la finalul saptamanii urmatoare”.
au mintit poporul cu calculatorul!
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by reV »

marvas wrote:
Jaunty wrote:KiMO zice că ”Sper sa terminam cu chestiile principale pana la finalul saptamanii urmatoare”.
au mintit poporul cu calculatorul!
partea aia cu "Sper" ar fi trebuit sa-ti induca ideea existentei unei posibilitati ca acele "chestii principale" sa nu fie gata pana la data mentionata.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Cand apare revista?

Post by marvas »

conform unui anunt de pe facebook, site-ul s-a lansat acum 4 zile. Intelegi tu?
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by SenFire »

ola small dickie wrote:
SenFire wrote:Pai si daca nu o sa mai apara pe print... cu ce se va diferentia de restul presei online? Important pentru mine era sa pipai pagina, sa simt mirosul, apoi sa o plasez frumos intr-un sertar. Ca site-uri de stiri online avem cat cuprinde.
Diferenta e facuta de cine scrie, nu? Daca luai revista ca sa o pipai, sa o mirosi si sa o invelesti cred ca mai sunt si alte reviste. Sau level avea un miros aparte? Incearca si cu altele.
Avea si un miros aparte, so apoi de unde altele? Level era singura. Nu renteaza sa aduc din alta tara. E transportul mai mult decat revista. Stiu ca am incercat. Era frumos cand Romania avea si ea cateva reviste de gaming. Acum ca au murit toate am cam ramas cu ochii in soare. Ma obijnuisem cu printul. Mediul online e nesigur. Nu m-ar deranja sa apara o revista noua, cu noi redactori si sa mai merga inca vreo 13 ani de zile.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Cand apare revista?

Post by marvas »

BUMP for agony!
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Cand apare revista?

Post by DarthZombie »

In ritmul asta acel AMR 7 va deveni la fel de literar precum cele 7 zile din Geneza
User avatar
Vlad Dracul
Headcrab
Posts: 69
Joined: 2 Mar 2014, 16:39

Re: Cand apare revista?

Post by Vlad Dracul »

Eu v-am spus că ăia 7 îs ani.
Image
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Cand apare revista?

Post by sekaba »

Sa creasca copiii pana atunci si LEVEL sa fie un fel de future-hipster inside joke intre cei de 20 si putin de ani cu barba lunga cu suvite blonde (pentru ca puteti fi siguri ca in viitor barbile de azi vor fi vopsite, cu suvite, cu frizuri). ATUNCI sa lanseze revista!
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by Cristan »

And boom!
Spoiler for nivelul2:
Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1814
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Cand apare revista?

Post by Jaunty »

Atât. Editorialul e cireașa.
Post Reply

Return to “Sugestii Nivelul2.ro”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests