World of Warships

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Warships

Post by Doc »

Mersi :) Ce contra-intuitiv, lol. Eu apasam P si le deazctivam :D care-i rostul activarii/dezactivarii? e vreun dezavantaj pentru restul navei daca AA e activa?
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Warships

Post by Doc »

Image

Gadea, Badea, Ciuvica - cand ai muze, nimic nu e imposibil :)

Am curatat intai mijlocul cu inca un coechipier (2), am demolat flancul stang (4) singur-singurel, si daca tot mai aveam viata in mine, m-am reintors spre flancul celalalt :D

PS. Cred ca m-au ajutat momentele in care sunt fugarit pe forum. Multumesc, prieteni :lol:
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Warships

Post by KodrutZ »

Doc, cred ca are sens sa dezactivezi AA-ul cind ai tunuri secundare duale. Daca sint dezactivate de pe AA esti sigur ca vor trage in inamici care plutesc, si nu care zboara. Posibil sa isi selecteze prioritatile aiurea daca e activat AA. Nu bag mina in foc, dar asa mi se pare logic.
In alta ordine de idei, WoWs mi se pare cel mai putin mizerabil joc de la Wargaming in momentul de fata. Ramine de vazut cind si cum o sa il distruga si pe asta de tot...
P.S. O alternativa interesanta si care are deja submarine e Steel Ocean.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Warships

Post by Doc »

Nu, artileria secundara sunt tunurile de mai mic calibru, gen cele pe de portavioane, sau de pe unele BS, care trag in alte nave la mica apropiere. In avioane trag niste mitraliere, de regula (cel putin pana la tier 5). Daca le ai active devii mai detectabil atunci cand trag dupa avioane, daca le dezactivezi poti sta ascuns in fum, de exemplu, atunci cand trec ceva avioane deasupra.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Warships

Post by KodrutZ »

Sa te uiti cu atentie, nu stiu sa iti zic acum vreo nava care are asta, dar ai si pe la tier 4 cu siguranta ceva cu tunuri de-astea mixte. Oricum, sint sigur ca e valabil si ce zici tu legat de vizibilitate. De regula in cam toate jocurile de genul totul se reduce la pixel hunting si vizibilitate. Cine are view range mai mare are sanse mai mari. Sa vezi distractie in AW cind ai 515 m view range si toate MBT-urile din echipa adversa orbecaie in timp ce si-o iau de nu se vad...
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Warships

Post by Doc »

La WW cred ca se pune problema mai mult de skill fata de WoT. Trebuie sa anticipezi mai bine deplasarile, nu esti insta-killed in caz ca faci o greseala sa apari unde nu trebuie, un distrugator poate omori mai multe nave capitale cu putin noroc samd.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Warships

Post by KodrutZ »

Da, da, asa e si normal la astea cu nave. Abia astept sa le vad introduse in War Thunder. In alta ordine de idei, ai vazut Steel Ocean?
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Warships

Post by Doc »

Nu, in general nu-mi plac MMOurile. In fara de cele trei jocuri de la Wargaming (si de Warplanes m-am cam lasat), nu mai am decat vreo mie de partide in Warthunder (partea de avioane e net superioara lui Warplanes).
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Warships

Post by KodrutZ »

Oh, da, in Warplanes mereu am avut impresia ca zbori cu niste caramizi prin jeleu. Accelereaza mai repede un autobuz de 40 de ani in panta decit un avion in WoWp in picaj...
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Warships

Post by zme-ul »

am un starter pack - doar pentru conturile noi, nu merge pe cele existente
Spoiler:
AWRBV-R3AAX-74AEX-VHBNB
  • Tachibana Destroyer
  • 3 Days Premium
  • 200 Flags
  • Free Port Slot
人は地獄を作った
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Warships

Post by KodrutZ »

Magic! De unde l-ai luat? Fa cont, joaca 3 zile, dupa aia vinde-l. Macar vreo 10 dolari ar trebui sa poti lua pe el. :)
DXANDER
Space Invader
Posts: 1
Joined: 25 Aug 2016, 13:19

Re: World of Warships

Post by DXANDER »

Salutare! Cine doreste sa isi creeze un cont nou si sa primeasca doua nave premium gratis poate folosi urmatorul link: http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/QwApanX . Prima nava premium e tier 2 Diana (primita dupa o batalie) si a doua e tier 5 Texas (dupa prima batalie cu o nava de tier 6). Impreuna costa in jur de 75 de lei asa ca merita! Succes!
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Warships

Post by zme-ul »

invite code:
2FTU-YFWR7-ZEMD4
2FTU-3TV66-48H2A
2FT4-55HX4-DA8HX
2FTC-NZK4U-CWU3D

merg si pt WoT

World of Tanks: PZ. Kpfw. T 15 + 50% +Crew Level
World of Warships: Ship Emden + Port / Garage Slot
7 Days Premium
500 Doubloons
人は地獄を作った
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Warships

Post by zme-ul »

KG3P-NV6PG-56PSB-MB7SR

pt conturi existente

Marblehead - t5 premium US cruiser + slot
7 zile premium
人は地獄を作った
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests