PMS & forum drama

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Forum Nivelul 2

Post by sekaba »

Cred ca vrea sa zica ca de fapt si tu l-ai atras pe MC in spirala decaderii. Ca daca iti vedeai de ale tale si nu momeai tinerii in astfel de actiuni cu caracter dubios toata lumea era fericita. Practic tu ai cerut-o. Atitudinea ta si felul cum te prezinti l-au ademenit pe MC la viol. Intr-un fel tu esti de vina, ai nenorocit viitorul acestui tanar.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

:lol: well, daca asta crede zombie atunci nu prea mai am ce sa zic decat....un citat din Sharon Osbourne: "it's.....it's...bizarre"
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Asa, asa, exact asta am vrut sa spun! Tulai ce coincidenta ca v-ati prins ca am spus fix ce va convenea pentru interpretarea proprie si personala.

Nu fratilor, eu doar ma amuz vazandu-l pe Ola prefacandu-se ca nu are nici un amestec in treaba asta, victima neprihanita ca de obicei. S-a trezit MC cu fata la cearsaf intr-o dimineata si i-a trimis injuraturi. Asa, neprovocat, nenimic. Oricum e bine ca am mai progresat, acuma o insulta nu mai e comparabila cu caricaturile Charlie Hebdo, acuma suntem doar la nivelul de a trage paralele cu violuri.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Forum Nivelul 2

Post by sekaba »

Nu prea pari amuzat.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Forum Nivelul 2

Post by Mărar »

Nimeni nu e amuzat de discutia asta. E ok, continuati intre voi, nu e de parca nu faceti acelasi lucru saptamanal.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by McWilliams »

Pe mine ma amuza ca poti lua... nu stiu, cinci oameni de pe forum - sa zicem brutalistu, Moldovan, Zombie, rdo si, cu voia ta, subsemnatul. Si sa observi ca, desi suntem persoane destul de diferite din foarte multe puncte de vedere - de la ideile care ne trec (sau nu) prin cap pana la topic-urile/thread-urile forumului pe unde postam - toate acest persoane avem un nod comun. Nu este dragostea pentru bere bruna. Nu este slabiciunea pentru masuri economice de dreapta. Nu este pasiunea pentru universul 40k. Nu este obsesia pentru cutite in CS Go. Nu este fetisul pentru lesbiene roscate de abia 18 ani. Ci este ola small dickie.

Cine ar fi crezut asta? Ca toti acesti 5 indivizi avem predispozitia de a ne lega ca ciuma de om sanatos de user-ul ola small dickie. Si de a-l lua la p***. Si de a-i face viata mizera. Si de a abuza de natura lui absolut inocenta. Si de a-i strivi corola de minuni a lumii cu ajutorul limbajului licentios, dar nelicentiat. Si stati! Suntem doar 5 astia care am fost deconspirati! Cine stie cati nenorociti ca noi colcaie pe forum, gata sa il umilim pe saracul, neajutoratul de ola? Eu zic ca ola sa ne administreze la toti cate un stress-test, ca cele pentru solvabilitatea bancilor, astfel incat raul sa iasa la suprafata precum uleiul peste apa.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Nu, mecwiliams, chestiunea e mult mai simpla. Voi sunteti enumerati si adunati in gruparea aia dintr-un motiv mult mai simplu. Sunteti propagatorii principali de tampenii pe acest forum. Si eu n-am avut toleranta necesara sa trec cu vederea prostiile emanate de voi pe aici. Simplu ca buna ziua.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Forum Nivelul 2

Post by rdo »

Hahhaha hotii striga hotii! Ba, e soarele asa puternic la Constanta ca ti-a topit creieru?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by McWilliams »

Ola, eu stiam ca regula este ca, daca dai peste mai multi oameni care-ti spun ca esti beat, mai bine te duci sa te culci. Dar este bine de stiut si ce ai zis tu. Pentru epitaful de pe piatra de mormant, daca nu ii putem gasi vreo intrebuintare mai grabnica.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Nu, nu. Regula este ca daca McWilliams, rdo, Zombie si Moldovan Claudiu iti spun ca esti beat trebuie sa te intrebi ce mama dracului cauti cu ei intr-un bar. Sau oriunde.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by Mahdi »

Dar dacă Marius Ghinea îți zice că ești beat?
Marius Ghinea » Thu Jul 23, 2015 11:46 am wrote:deci, multumesc, ola. pacat ca ai capatat prostul obicei de a fi bully si flamer fara rost pe aici.
acceptam multe de la poeti, dar si asteptam pe masura.
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Buna asta. Acuma eu ma intreb ce tampenie o fi scris MC cand ola a scris ce a scris pe topicul cu ce am mai jucat. N-o fi faptul ca ola doar l-a vanat in contul altor discutii in contradictoriu avute pe alte thread-uri, nu? Nah, ola nu minte, sigur e ceva la mijloc!

McWill greseste, nu doar grupul asta de useri i-a reprosat lui ola ca incalca normele bunului simt, ca se contrazice sau ca pur si simplu polueaza topicuri. Dar la fiecare critica omul doar isi pune mainile pe urechi sau concluzioneaza ca respectivul e de fapt in aceeasi gasca cu lista respectiva [asta desi nu suntem o gasca to begin with] si ca atare il baga in aceeasi oala. Pentru ca nimeni nu ar putea sa aiba ceva de reprosat lui ola, el e perfectiunea intruchipata, iar orice repros este doar reaua intentie a unui grup diabolic de utilizatori care se intampla sa nu aiba nimic in comun decat contrele cu el. Nu locuim in acelasi oras, nu suntem tovarasi de pahar, nu ne avem pe listele de Messenger sau Facebook, nu schimbam pm-uri pe acest forum decat ocazional si in circumstante speciale [gen o data pe an]. Simpatica fantezie insa.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Mahdi » Sat Jul 25, 2015 1:13 pm wrote:Dar dacă Marius Ghinea îți zice că ești beat?
Marius Ghinea » Thu Jul 23, 2015 11:46 am wrote:deci, multumesc, ola. pacat ca ai capatat prostul obicei de a fi bully si flamer fara rost pe aici.
acceptam multe de la poeti, dar si asteptam pe masura.
As fi onorat.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Forum Nivelul 2

Post by rdo »

ola small dickie » Sat Jul 25, 2015 1:59 pm wrote:Nu, nu. Regula este ca daca McWilliams, rdo, Zombie si Moldovan Claudiu iti spun ca esti beat trebuie sa te intrebi ce mama dracului cauti cu ei intr-un bar. Sau oriunde.
Ce gandire de cocalar prost.
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Forum Nivelul 2

Post by Apollyon »

Oricat de nervos ar fi fost Moldovan Cladiu, reactia lui nu poate fi justificata. De-aia sunt surprins sa vad ca pentru unii gestul lui Ola de a posta pe forum un mesaj privat e mai condamnabil decat injuraturile si amenintarile primite.

Personal mi s-a parut utila postarea lui cu PM-ul, cu ocazia asta am mai aflat lucruri noi despre un membru al forumului.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Forum Nivelul 2

Post by rdo »

Apollyon » Sat Jul 25, 2015 4:01 pm wrote:Personal mi s-a parut utila postarea lui cu PM-ul, cu ocazia asta am mai aflat lucruri noi despre un membru al forumului.
Deci practic esti o baba careia ii place sa vada scandal public.
e bune semintele?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

don't go to the dark side, anger leads to hate, hate leads to irresponsible posting and that leads to warns and bans.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Forum Nivelul 2

Post by MC »

Apollyon » Sat Jul 25, 2015 3:01 pm wrote:Oricat de nervos ar fi fost Moldovan Cladiu, reactia lui nu poate fi justificata. De-aia sunt surprins sa vad ca pentru unii gestul lui Ola de a posta pe forum un mesaj privat e mai condamnabil decat injuraturile si amenintarile primite.

Personal mi s-a parut utila postarea lui cu PM-ul, cu ocazia asta am mai aflat lucruri noi despre un membru al forumului.
Chiar sunt curios ce lucruri noi ai aflat despre mine cu ocazia postarii acelui PM.
Ca m-am enervat pe un anume user care ma "hartuieste" pe unde apuca de ani de zile si se leaga de orice apuca din viata mea doar ca sa mai poata face misto odata. Totul a culminat cu un post in care ma face cocalar asa din senin. Nici nu macar nu mai asteapta sa aiba un motiv de care sa se lege.
Nu i-am gresit omului cu absolut nimic pana la acel PM. Se lega de mine pt ca nu era de acord cu unele pareri pe care le-am expus cu diferite ocazii pe diferite topicuri.
Si l-am injurat jegos. Si recunosc. Si nu regret. Stiu ca o merita. As mai face-o inca o data? porbabil ca nu pt ca tot eu pic de rahat.
Pt mine e un om cum rar mi-e dat sa cunosc (din fericire), un om care sta si ia la misto pe cine i se nazare doar pt ca sufera de un complex de superioritate. Doar pt ca ideile lui i se par a fi cele care conteaza. Doar pt ca nu este capabil sa respecte parerile cu care nu este de acord.
Un astfel de om trebuie ignorat. Sa n-ai nici bune, nici rele cu el. Greseala mea a fost ca am cedat nervos. Asa e firea mea. trebuia sa-i dau pace ca prin acel post se facuse suficient de rahat. Nu realizasem pe moment asta.

Unii habar n-aveti ce postati si unde va aflati. Cica "am mai aflat lucruri noi despre un membru al forumului." Tu si Marius Ghinea ati aflat lucrui noi despre un om care l-a injurat pe un altul intr-o discutie privata.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by Mahdi »

:D
Moldovan Claudiu » Thu Jul 23, 2015 9:01 pm wrote:LE: E ultima mea interventie pe acest subiect. Pana la urma nu trebuie sa ma justific fata de nimeni. Mai ales ca a fost ceva privat.
Dezbatere placuta in continuare
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: PMs & forum drama

Post by MC »

Tin si eu minte ce am zis ca nu sunt idiot.
Insa cand vad niste posturi pe aici nu ma pot abtine.
Speram totusi sa inceteze toti.
Locked

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests