Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

Post Reply
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by TG »

Se votează în thread, printr-un post. Termen limită: joi la ora 22.
Mahdi
caleb
1. Diablo III
2. Elder Scrolls IV: Oblivion
3. Thi4f

4. Neverwinter Nights
5. Alien: Isolation
6. Heroes of Might and Magic IV
7. Icewind Dale 2
8. Game of Thrones (A Telltale Game)
9. Rusty Hearts
10. Game Draft

>>DESCRIERI<<
1. Deus Ex: Human Revolution
2. Gears of War 2
3. The Talos Principle

4. X-COM: Enemy Unknown
5. Dead Island
6. Wing Commander
7. Curiosity
8. Heavy Rain
9. Metro 2033
10. Dark Souls II

>>DESCRIERI<<
Mahdi: Foxman, Zombie, vulp, marvas, joonior, TG, .chester, rdo, Stokkolm (9)

caleb: ne0lith, McWilliams, sebas (3)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by caleb »

Dacă aveai Starcraft prin listă, îți uram un GLHF. Cum n-am bafta asta, mă mulțumesc în a întinde votul către tine, nu doar cavalerește, ci fiindcă ai în listă 'îndrăgitele mele' Oblivion și Thi4f, pentru care am sentimente foarte... puternice :)
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 316
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by Foxman »

It's a close one. Bune ambele liste, si argumentate acceptabil. N-are rost sa fac scor si aici, o sa scot in evidenta doar care mi se pare cea mai reusita descriere: Diablo III

Aleg Mahdi
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by DarthZombie »

Spoiler for Lista Mahdi:
Mahdi a strans o selectie destul de variata de joace de injurat, si mai sunt si descrise in detaliu. Singurele puncte in minus sunt la Heroes 4, unde criticile legate de faptul ca ar fi reboot si ar avea o poveste slaba sunt nefondate, si Game Draft, care desi e simpatica si toate cele nu e joc video si nu prea il pot lua in considerare oricat mi-as dori.
Spoiler for Lista Caleb:
Cu niste descrieri mult mai caustice, Caleb hates his video games. Si el are o lista destul de variata, dar lista sa are cateva bube. La Wing Commander descrierea este destul de ambigua si se leaga mai mult de Christ Roberts decat de jocul in sine. La Metro 2033 sunt tentat sa zic ca nu sunt de acord cu alegerea lui, dar descrierea sa ma trimite in teritoriul lui "asa-si-asa"
Ambele liste sunt bine puse la punct, asa ca decizia este una dificila pentru mine. Pe de-o parte Mahdi este tras in jos de ultima sa alegere [sorry] si partial de cum a argumentat selectarea lui Heroes 4, in timp ce pe caleb il trag in jos Wing Commander si partial Metro 2033, asa ca din punctul asta de vedere cei doi sunt la egalitate. Asa ca ma rezum sa fac departajarea in functie de cat de antipatice sunt jocurile alese pentru mine, si din punctul asta de vedere Mahdi a ales mai multe cu care sa rezonez in aceasta directie. Asadar, votul meu se duce catre Mahdi.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by vulp »

Pentru jocurile din liste lui Caleb pot fi gasite - cu greu - scuze... dar ce a dus la jocurile din lista lui Mahdi n-ar mai trebui sa se repete pana la moartea termica a universului. Vothez Mahdi.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by marvas »

aleg Mahdiul
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by ne0lith »

Mahdi are multe titluri ce sunt convins ca sunt naspa, apreciez si descrierile, dar nu prea am jucat seriile din care provin. Oblivion si random Telltale game descriu destul de bine felul in care vad eu lucrurile, apreciez si alegerea + descrierea game draft-ului, dar majoritatea alegerilor sunt chestii ce nu m-au afectat in vreun fel.

Din lista lui caleb, sunt perfect de acord cu Gears Of War, The Talos Principle (ma bucur sa il vad criticat dur de un fost redactor :)), Curiosity (nu ca l-ar fi jucat cineva, dar e un exemplu perfect de hype prostesc), Dark Souls 2 (desi nu stiu daca se pune, pe mine ma enerveaza toata seria), iar Heavy Rain imi parea si mie un concept foarte stupid din ce-am vazut.

Aleg caleb.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by joonior_bmf »

vot Mahdi
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by TG »

Nu îmi place alegerea Game Draft. The funny fell flat. Dar Mahdi are mai multe din non RPG-urile pe care le urăsc, așa că votul meu merge la el.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by .chester »

N-am jucat mai nimic din lista lui Caleb, astfel incat alegerile lui nu prea rezoneaza cu mine. Merg pe mana lui Mahdi.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by rdo »

votez Mahdi
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by McWilliams »

Caleb
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by sebas »

Grea alegere, foarte bune liste si descrieri si mai si. Am sa aleg caleb pentru ca Mahdi are numai 9 jocuri in lista.
dump CHA
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by Stokkolm »

Mahdi.

Heroes IV a fost prima mea lectia de "daca are numar mai mare in coada nu inseamna neaparat ca e o evolutie in mai bine". Alien Isolation mi s-a parut excelent din putinul pe care l-am jucat, dar mi-ai confirmat temerile, in ziua de azi nu poti vinde un joc la 60$ daca nu are cel putin 15-20 ore durata, chiar daca in unele cazuri asta inseamna padding la greu. Diablo 3, da, good riddance.

Imi place si lista lui Caleb pentru ca a luat niste titluri care nu sunt criticate prea des. Dar tot cred Dead Island si Wing Commander sunt jocuri reusite.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by caleb »

Mea culpa - prima alegere trebuia să fie No Man's Sky. Mă consolez cu faptul că nimeni nu a ales o petardă atît de recentă, reprezentativă și evidentă. :)

P.S. - Fuck Chris Roberts!
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by caleb »

GG Mahdi :)
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Hate Draft: Runda II - Mahdi vs. caleb

Post by Mahdi »

GG, Caleb. Not bad for a first draft. :)
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests