DotA 2

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

ne0lith wrote: 25 Aug 2019, 22:56...
Mi se pare că Liquid cu w33 au mai fost la un Major anul ăsta înainte de Internațional, unde o vreme s-au descurcat onorabil. Cred că au ajuns în finală și au pierdut. Nu degeaba am menționat meciul lui w33 cu Tiny, Liquid ar fi avut ocazia să-l aleagă, dar nu știu ce impact ar fi avut asupra draftului un 1st pick Tiny. În orice caz Liquid au jucat mai bine ca Secret, de exemplu, care după meciurile cu Mineski pe care le-au câștigat cu mai mult noroc decât orice altceva nu s-au mai regăsit. Singurul de care mi-a părut cu adevărat rău de la Liquid a fost Mind Control, dar cu Tide ar fi putut învăța ceva de la OG.

Cât despre echipele chinezești - încă am impresia că au un stil de joc foarte rigid. Parcă ar fi rămas blocați la Meta-ul din TI4 când farmai jumătate de oră până se te apuci să dărâmi turnuri iar confruntările erau evitate cât mai mult cu putință. Nu mi s-a părut că erau dornici să profite de inerția venită o dată cu un kill sau două.

Ce e impresionant la OG e că după TI8 și-au luat concediu o jumătate de an și în turneele majore în care au participat după aceea n-au rupt gura târgului. Au venit la TI9 au pierdut câte un meci numai să le dea speranță adversarilor și apoi i-au așteptat la fiecare cotitură prin crâng. Mulți s-au plâns că prea au fost one sided meciurile lor, dar nu cred că-i poți învinovăți pentru asta. Și-au înfrânt adversarii și la draft și la individual play și la team play. A fost de-a dreptul glorios.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

Da, acum am vazut ca Liquid au mai jucat un Major cu lineup-ul nou, aveam impresia ca TI a fost primul turneu in formula asta. Echipele chinezesti au fost asa rigide cam tot timpul din pacate, uneori e chiar hilar sa vezi un skill individual incredibil numai pentru a fi servit cu farm fest dupa un kill sau doua lolol. Cred ca moda asta va ramane mult si bine daca nu cumva se mai iveste vreo echipa complet iesita din comun gen Wings, care aduceau a OG prin creativitate si stilul agresiv.

Secret au fost marea dezamagire a turneului si pentru mine, dupa cum au dominat tot anul, un loc 4 scremut si prins cu mare noroc a fost sub asteptari, mai ales daca iei in considerare felul in care au jucat. Singurul lor meci din playoff ce a aminitit de forma din timpul sezonului a fost versus Vici, in rest au fost cu un nivel sub multe alte echipe.

Oricum cred ca a fost cel mai spectaculos TI din ultimii ani, OG au cam distrus competita, dar a fost atat de frumos ca nici n-a mai contat. Was rly fuckin special how they played.
"da" - chestrony, 2016
FaceWarlock

Re: DotA 2

Post by FaceWarlock »

Salut tuturor. Pentru mine, Dota 2 este un joc rău. Cel mai bun joc din lume league of legends
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: DotA 2

Post by Cristan »

Salut!
FaceWarlock wrote: 5 Oct 2019, 14:42 Salut tuturor. Pentru mine, Dota 2 este un joc rău. Cel mai bun joc din lume league of legends
Pentru că...?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: DotA 2

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

It has the best girls.
Spoiler:
Image
Image
Image
FaceWarlock

Re: DotA 2

Post by FaceWarlock »

Dota is really cool but not now
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: DotA 2

Post by ola small dickie »

yes. maybe later
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: DotA 2

Post by cg1700 »

Pe mine m-a convins Ferdinand.
Image
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Doamne, cum se pisa OG pe Nigma! Ar trebui chemata politia dupa asemenea viol.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

wtf
Spoiler:
Image
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Well then, știu că vă interesează așa că: Team Secret tocmai au fost scoși din ESL One după ce s-au cam pișat cu boltă prin toate turneele din online la care au participat. Înfrângerea de acum două zile suferită în față Mudgolems, o echipă încropită cu doar câteva luni în urmă din rămășițele altora , le-a lăsat sechele și acum pierdură în Lower Bracket în fața celor de la Liquid.

Să le fie cu iertare.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: DotA 2

Post by ne0lith »

Neasteptat cum au cedat mental dupa prima infrangere in upper bracket, dar ma astept sa revina cu un alt sir de victorii in curand. Classic Puppey strategy. Intr-un fel cred ca o sa-i si relaxeze faptul ca au scapat de presiunea asta de a-si continua recordul de victorii consecutive.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DotA 2

Post by Stokkolm »

Announcing New Location and Dates for The International - Dota 2 Championships
We are thrilled to announce The International 10 - Dota 2 Championships will be held this October in Bucharest, Romania, and the epic battle for the Aegis of Champions will fittingly unfold inside the country's largest stadium — Arena Nationala.
Wtf Romania
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Din ce am prins de pe la comentatori în timpul ultimelor calificări, Valve nu s-a înțeles cu autoritățile suedeze, au fost ceva probleme cu vizele unor jucători de prin Asia, etc, etc. Se specula la un moment dat că s-ar putea ține la Kiev.

So, merge careva?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: DotA 2

Post by ola small dickie »

:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: DotA 2

Post by Fular »

Team Spirit sunt noii câștigători ai TI-ului. Impresionant că după ce au pierdut meciurile din UB au ras tot în Lower (între care OG și Secret) și au înfrânt favoriții de la PSG.LGD. Mai impresionant a fost că i-au bătut în ultimul meci pe strategia preferată a LGD, cu Tiny și Lycan. Collapse (pos 3 de la Spirit) a jucat ca un turbat pe Magnus.

A da și Secret s-au poziționat cel mai bine de la formare în TI-ul ăsta. Un binemeritat loc 3. Din păcate Matu a făcut prea multe greșeli în meciurile cu LGD și Spirit.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: DotA 2

Post by tnt »

Pana la urma nu s-a mai tinut la Bucuresti pe Arena Nationala, nu?
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: DotA 2

Post by juve3332 »

Ba cred ca da, am tot vazut membri de staff si fani prin oras zilele astea.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: DotA 2

Post by McWilliams »

Acolo s-a tinut. Pe un frig teribil. Mai bine ca n-a fost cu spectatori - ca trebuia sa stai la tribuna oficiala si/sau tribuna I ca sa vezi turneul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: DotA 2

Post by tnt »

Hmm, citisem pe net ca se razgandisera cu Bucuresti pe ultima suta de metri din cauza situatiei Covid si avea sa se organizeze online only.
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests