Avowed

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4729
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Avowed

Post by Magicake »

Hmmm, e intr-adevar ceva ciudat la cum arata/animatii. Vedem.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6141
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Avowed

Post by Mahdi »

L-au mai șlefuit de la primul gameplay trailer, dar tot pare ceva iffy la lupte. Vedem.
REMEMBER CITADEL
User avatar
sleepknot
Zergling
Posts: 128
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Avowed

Post by sleepknot »

Da, si mie mi se pare ca e jank in sensul nu chiar bun. Sper sa le iasa titlul, altfel nu ii vad bine.. si universul PoE merita aprofundat, dar mi-e teama ca mare parte din farmecul PoE a venit si ramane in estetica isometrica a hartilor /dioramelor de joc pictate cu maiestrie.
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4729
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Avowed

Post by Magicake »

Citeam Blood, Sweat & Pixels zilele astea si m-a surprins ca acum aprox 10 ani cand Obsidian lucra la un proiect cu Microsoft (inca nu lansasera kickstarter pentru Pillars), aveau vreo 50 de devi pusi pe proiect si *fiecare dev* costa in medie 10 mii de dolari lunar (in US, salarii + alte cheltuieli). 500k dolari se duceau lunar doar pe costurile de intretinere a echipei deci.

Am aflat ca astea nu-s numere iesite din comun, e ceva obisnuit. Pune in perspectiva cum si un kickstarter fabulos cum au avut cu Pillars (4 milioane de dolari) paleste in fata capabilitatilor unui publisher. O echipa cum era aceea ar fi mancat kickstarter-ul ala in cateva luni, fara sa pui la calcul cheltuielile care nu tin de angajati.

Outsourcing to asian countries goes brrr...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4966
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Avowed

Post by TG »

Obsidian’s new RPG Avowed will be similar to The Outer Worlds ‘in structure and length’

Hm, nu eram neapărat interesat, dar prin asta sunt deja în fața multor alte titluri noi. Huh, se pare că se știa de mult timp asta dar eu am presupus direct că vor fi tâmpiți ca restul și vor face un joc mare, nici nu am mai urmărit. Bine bă!
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests