Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
FuzzyFuzzball
Headcrab
Posts: 57
Joined: 3 Mar 2014, 20:45

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by FuzzyFuzzball »

TG » Sat Jun 28, 2014 3:15 pm wrote:Desigur, dar îmi fac postările legate de această activitate pe forumurile coolguy.
Exista forumul coolguy ? :shock:
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Cimitri » Thu Jul 03, 2014 3:25 pm wrote:Zombie..mai citeste o data ce ai scris si o sa-ti dai seama de eroarea pe care ai facut-o.

Hint: incepe sa citesti dupa virgula pusa dupa "consistenta" si opreste-te la punct. Dupa care rinse and repeat. Cum poti face o asemenea greseala?
Pai asta e si ideea, vina nu e a oamenilor care folosesc transportul in comun in mod civilizat [gen parinti cu copii in carucioare], ci a RATB-ului pentru ca nu ofera conditiile necesare. Iar asta cu "de ce ai copii daca n-ai bani de masina" e o ineptie care ma irita destul de tare
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1383
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Fular »

Zombie, tu de ce ai copii dacă n-ai maşină?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Stokkolm »

Ce conditii necesare ar putea oferi RATB-ul? Sa faca autobuzele mai mari, pe doua benzi, ca sa fie mai mult spatiu intre pasageri?
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2418
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mărar »

Pentru inceput ar trebui toate autobuzele sa vina la ore fixe, dar na, cine isi bate capul cu asa ceva?
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Stokkolm » Thu Jul 03, 2014 5:06 pm wrote:Ce conditii necesare ar putea oferi RATB-ul? Sa faca autobuzele mai mari, pe doua benzi, ca sa fie mai mult spatiu intre pasageri?
Orar fix respectat, mai multe rute cu legaturi mai bune, mai multe masini/troleibuze/tramvaie. Eu locuiesc in Geneva, si acolo toate punctele astea sunt valabile. Tramvaiele vin o data la 2-3 minute, autobuzele si troleibuzele o data la 5-10 [in functie de ruta], si la ceva mai mult in timpul weekend-ului. Totodata autobuzele/troleele sunt mai mari decat astea folosite in Bucuresti. Asadar, rareori stai ca sardinele. Totodata, rutele sunt atat de bine gandite incat ai acces foarte facil la orice punct din oras, chiar si in raport cu un oras de dimensiuni similare, Brasov. In Bucuresti in schimb, daca trebuie sa ajungi undeva mai departe, roaga-te sa fie aproape de metrou, pentru ca la RATB nu ai nici o sansa. Cand eram la facultate ajungeam mai repede pe jos decat cu RATB-ul, desi stateam la 30 de minute de Universitate. De curatenie nu mai spun, dar aici e principiul "omul sfinteste locul".
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by laur3ntziu00 »

M-a enervat unzombiebun care se lauda in fata noatra ca locuieste in Geneva si ma mai enerveaza faptul ca maine am proba la biologie, materie pe care o urasc din clasa a 9-a...
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2418
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mărar »

Ce sa-ti fac, daca nu ai vrut sa dai la sport...
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Pfft, bacul la biologie e de o banalitate demna de povesti spuse nepotilor. Asta in caz ca nu ai ales materia de 11-12
laur3ntziu00
Headless Kamikaze
Posts: 300
Joined: 3 Mar 2014, 16:06

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by laur3ntziu00 »

nu pot sa dau la sport :(, am avut de ales intre biologie si chimie...

acum imi zici sa nu aleg biologia de 11-12?
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by brutalistu »



Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4957
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

http://www.rockpapershotgun.com/2014/07 ... ginal-sin/

Comments. Îmi amintesc când RPS era poate singurul site mare la care puteam citi și comentariile, câteva articole cretine din partea redactorilor și s-a terminat cu asta.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Thank Anita Sarkeesian for starting this cancerous trend.
cosmin.dina
Space Invader
Posts: 2
Joined: 28 Apr 2014, 15:32

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cosmin.dina »

Inca o chestie pe care o urasc:

A observat cineva ca atunci cand Ubisoft lanseaza un joc, la scurt timp se inunda rubricile de vanzari pe forumuri?

De exemplu, astazi e plin de oameni care vand Watch Dogs Special Edition PS4.
Daca va uitati la cei care posteaza aceste anunturi, veti vedea ca vand acelasi joc si pe alte platforme (PS3, XBONE etc). Unii au mai multe exemplare. Tot in istoric veti gasi si alte jocuri Ubisoft.
Ubisoft binevoieste sa le dea acestor mizerii de oameni (care probabil lucreaza in cadrul companiei sau au vreo legatura cu compania), cate o copie a jocului, iar ei se duc TOTI instant sa le vanda. Urasc chestia asta.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ne0lith »

Care e deranjul cand cineva vinde jocuri care pe tine nu te intereseaza? Si de ce sunt "mizerii de oameni" cei care primesc gratuit un joc original ce nu le trebuie si decid sa il vanda? Daca tie ti-ar pica in poala un joc din asta care nu iti place, cum e Watch Dogs, ce ai face cu el? Te-ai forta sa il joci? L-ai dona la orfelinate? I-ai da foc? Sau l-ai vinde si tu, ca aia pe care ii critici? So many questions.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Mie-mi place sa dau free stuff cand am chestii care nu-mi trebuie, but that's just me. So, vrea cineva niste sosete nespalate?
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Stokkolm »

Mdeah.

Am I the only one around here care nu e rupt in cur inainte de salariu? Nu e vorba de nivelul venitului, ci e mentalitatea asta a multora de a face praf banii cand pun mana pe ei, apoi fac foamea restul lunii. The hell if I get it.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Dap. Numai adulti responsabili pe aici.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3674
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

http://kotaku.com/cards-against-humanit ... 1605542083
There is of course no right way to respond to being accused of raping someone. I don't fault Temkin for not getting something like this completely right. Still, he handles it badly. He spends too much time trying to defend himself—which I understand as an impulse, given the gravity of the situation—and not enough time contemplating the idea that he might've messed up. Or, more importantly than either of these, taking the discussion in a useful direction
o postare lipsita de sens de pe kotaku. Nu pot sti daca tipul e vinovat sau nu, dar articolul e unul idiot oricum ar fi.

Pe scurt:
- unul dintre co-creatorii Cards Against Humanity e acuzat de viol pe facebook de o prietenea din "college"
- el se apara intr-un articol scris pe blog, mentionand ca nici macar nu s-a ajuns pana la sex in scurta lor relatie
- redactoarea de pe kotaku considera ca el nu face bine ceea ce face, ca nu ar trebui sa se apere atata, ci sa ia in considerare faptul ca poate chiar a violat-o. Din perspectiva autoarei, daca o fata nu zice "NU", dar a doua zi isi da seama ca poate totusi nu a fost in dispozitia necesara cu o zi inainte, e viol.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14575
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

cu ce-si pierde lumea timpul :))) I call Oprah to solve the case!
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: unugeorge and 1 guest