Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

Mie nu mi-e dor de cand eram la scoala. Prefer momentul curent cand sunt independent financiar si pot sa imi cumpar toate prostiile pe care le vreau.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

^ same. Pe masura ce trece timpul tot mai putin regret shithole-ul ce a fost scoala.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mafio »

Soarecu » Wed May 28, 2014 1:22 pm wrote:Ai de p*la mea, la ora de franceza am discutat despre literatura universala (ora mai lejera) si in afara de mine si inca o colega toti radeau ca retarzii la cum se prostea unu din ultima banca si cea mai grea carte pe care au citito a fost "Amintiri din copilarie"
Stai să vezi ce-am pățit eu =)))) Astăzi m-am certat cu doamna profesoară de religie pe tema existenței lui Dumnezeu. De ce nu vrea să înțeleagă vaca aia proastă și încuiată că Dumnezeu nu există și că religia este pentru proști și ignoranți??? Dup-aia s-a luat de mine că am părul lung și toată clasa mea de maneliști a râs de mine... Mă rog, în semn de protest, în loc să spun rugăciunea la sfârșitul orei cum facem de obicei, am fredonat Iron Maiden - The number of the Beast.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Da-ti ma trei peste gura si treci pe regim de paine cu apa chioara ca altfel te bate Dumnezeu.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Mafio » 28 May 2014, 16:27 wrote:
Soarecu » Wed May 28, 2014 1:22 pm wrote:Ai de p*la mea, la ora de franceza am discutat despre literatura universala (ora mai lejera) si in afara de mine si inca o colega toti radeau ca retarzii la cum se prostea unu din ultima banca si cea mai grea carte pe care au citito a fost "Amintiri din copilarie"
Stai să vezi ce-am pățit eu =)))) Astăzi m-am certat cu doamna profesoară de religie pe tema existenței lui Dumnezeu. De ce nu vrea să înțeleagă vaca aia proastă și încuiată că Dumnezeu nu există și că religia este pentru proști și ignoranți??? Dup-aia s-a luat de mine că am părul lung și toată clasa mea de maneliști a râs de mine... Mă rog, în semn de protest, în loc să spun rugăciunea la sfârșitul orei cum facem de obicei, am fredonat Iron Maiden - The number of the Beast.
Parca in Constitutie scria ceva cu libertate religioasa, pai daca in scoli din clasa I e predata religia ortodoxa ce libertatea p*lii e si asta?
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mafio »

Nu știu frate ce să zic... plm, comuniști toți profii mei =)) Ce să le fac dacă se uită la Capatos și Dan Diaconescu sau cum plm îl cheamă și nu citesc o carte... Și mama și tata la fel, religioși amândoi, mi-e rușine și mă forțează să merg la biserică cu ei în fiecare duminică și prietenii râd de mine... Apropo ai văzut Zeitgeist? E super tare documentarul, în primul act desființează total religia. Mă gândeam să i-l arăt profei de religie să văd ce zice :D :D Așa tare aș vrea să-i inchid gura dar plm, îmi strică media și na...
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Whoever misses school has a shitty adulthood.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ne0lith »

Whoever doesn't miss it had a shitty youth.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2423
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mărar »

Oh shi...
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

@Mafio
N-ai pus destule smilies si puncte de suspensie.

@neolith
Or has an awesome adulthood.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Adolescenta tine doar 10 ani, give or take. I'd rather have an awesome rest-of-my-life, thanks
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

ne0lith » Wed May 28, 2014 4:49 pm wrote:Whoever doesn't miss it had a shitty youth.
lolnu. Regret ca s-a terminat copilaria dar nu regret ca s-a terminat scoala.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mafio »

User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by MC »

Soarecu » Wed May 28, 2014 3:52 pm wrote:Ma bucur sa vad ca comunitatea (cacofonie intentionata) Level ii e dor de scoala.
Soarecu » Wed May 28, 2014 3:52 pm wrote:Ma bucur sa vad ca comunităţii (cacofonie intentionata) Level ii e dor de scoala.
Pun pariu că asta nu a fost intenţionată.
User avatar
Generalul
Headless Kamikaze
Posts: 327
Joined: 31 Mar 2014, 14:06
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Generalul »

Mafio » 28 May 2014, 16:27 wrote:
Soarecu » Wed May 28, 2014 1:22 pm wrote:Ai de p*la mea, la ora de franceza am discutat despre literatura universala (ora mai lejera) si in afara de mine si inca o colega toti radeau ca retarzii la cum se prostea unu din ultima banca si cea mai grea carte pe care au citito a fost "Amintiri din copilarie"
Stai să vezi ce-am pățit eu =)))) Astăzi m-am certat cu doamna profesoară de religie pe tema existenței lui Dumnezeu. De ce nu vrea să înțeleagă vaca aia proastă și încuiată că Dumnezeu nu există și că religia este pentru proști și ignoranți??? Dup-aia s-a luat de mine că am părul lung și toată clasa mea de maneliști a râs de mine... Mă rog, în semn de protest, în loc să spun rugăciunea la sfârșitul orei cum facem de obicei, am fredonat Iron Maiden - The number of the Beast.
Scoala... Adevarul e 90% din materia de acolo nu mi-a folosit in nici un fel in viata, ca sa nu mai zic ca la capitolul de ”cultura generala” oricine poate face o treaba de 10 ori mai buna singur, daca doreste. Momentele bune sunt cele legate de colegi, anumite circumstante, dar in nici un caz de sistemul acesta de invatamant care incuraja repetatul mecanic al unei lectii in schimbul creativitatii, iar majoritatea profesorilor erau fie rupti de realitate, fie adeptii principiului ”timpul trece, leafa merge”.

Cu religia am avut un episod similar, cand profesorul nostru, un tip timid, slabut, poreclit ”Virginel” (i wonder why ^^) tot o dadea inainte cu potopul si dumniezo. L-am luat la intrebari cu privire la dinozauri si la faptul ca acestia nu au fost luati pe corabie. Am aflat ca ar fi fost ”animale mari si distructive” si de aceea nu aveau voie. :) Ii explic ca erau tot felul de dinozauri, majoritatea fiind ierbivori inofensivi, de marimi diferite, ca sa nu mai zic de alt argument care dadea peste bot bibliei, cel legat de ramasitele oamenilor primitivi care aveau o cutie vocala insuficient dezvoltata, ceea ce trada lipsa unui limbaj complex, adica mai pe scurt se comunica prin marait si urlete. A stat, s-a recules putin si afland ca informatiile mele proveneau si din unele programe Discovery, afirma victorios: ”Pai ala e post ateist!” :P So yeah, fuck school, BOR & lingaii pusi pe post de ministri...
Cadoul ideal pentru orice ocazie: www.comanda-caricaturi.ro
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1822
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Jaunty »

Liceu, - cimitir
Al tinereţii mele -
Pedanţi profesori
Şi examene grele...
Şi azi mă-nfiori
Liceu, - cimitir
Al tinereţii mele!

Liceu, - cimitir
Cu lungi coridoare -
Azi nu mai sunt eu
Şi mintea mă doare...
Nimic nu mai vreu -
Liceu, - cimitir
Cu lungi coridoare...

Liceu, - cimitir
Al tinereţii mele -
În lume m-ai dat
În vâltorile grele,
Atât de blazat...
Liceu, - cimitir
Al tinereţii mele!
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Stokkolm »

De ce-ar face cineva o cacofonie intentionat. What the hell man.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Maybe he likes the poopoo.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Subliniam cum a decurs acea ora de franceza. Sunt un poet neinteles :))
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by MC »

Soarecu » Wed May 28, 2014 3:52 pm wrote:Ma bucur sa vad ca comunitatea (cacofonie intentionata) Level ii e dor de scoala.
Cu siguranta te refereai la acea ora de franceza.......... :roll:
Mai degraba din fraza aia reiese ca Level e o comunitate de cacat. :)
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests