DOOM

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

brutalistu » 15 Jun 2015, 14:31 wrote:Tu nu trebuia să fii acum undeva dezgropându-l pe Arsenie Boca? E un cinematic trailer. E armă de trailer nu e din jocul propriuzis.
Pe Arsenie Boca n-ai decat sa-l sodomizezi tu, n-am nimic in comun cu toti nebunii trecuti drept sfinti.

Serios?! De unde ai scos-o p-asta cu "arma de trailer"?! La fel si Super Shotgun, Assault Rifle, Plasma Rifle si Chainsaw-ul prezentate sunt tot asa, "arme de trailer"?!
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

Dude, tu comentezi cum se comportă o armă într-un cinematic trailer. Ai scos asta din cinematic trailer-ul postat de junior_bmf. Da, la fel și celelalte, dacă te referi la cele prezentate în cinematic trailer, sunt slabe șanse să le vezi comportându-se la fel în joc. Vezi că am pus puțin mai jos trailer-ul cu gameplay ca să poți face diferența.
p.s. Arsenie Boca nu e sfânt dar tu ai foarte multe în comun cu bărbatul acesta
Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

Vezi că am pus puțin mai jos trailer-ul cu gameplay ca să poți face diferența
Si tu de care trailer crezi ca vorbeam?!?
p.s. Arsenie Boca nu e sfânt dar tu ai foarte multe în comun cu bărbatul acesta
La fel cum si tu ai, din cate vad, multe in comun cu individul asta
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

De trailerul cinematic, evident. O dai la întors acum? E clar, ești un pulete avântat de la Noua Dreaptă. Deja întindem discuția prea mult pentru un artificiu minor. Te las în banii tăi să dai cu sticle în cap poliției locale sau ce te face pe tine să te simți important.

p.s. S-ar putea să nu înțelegi ce e ăla "trailer cinematic"
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6576
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

Ma indoiesc ca nu ar fi versiunile finale ale armelor. Fedaykine, shotgun-ul pump-action are chiar nivelul adecvat de "kick". Daca vrei ceva mai dur, pentru asta e double-barrel. Si in Doom 3 shot-ul mi-a dat o senzatie similara, putin "infundat" (then again, n-am incercat BFG edition, dar cred ca armele sunt la fel?).
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

double barrel shotgun nu era în originalul DOOM 3. A fost (re)introdus în DOOM 3: Resurrection of Evil.
Last edited by brutalistu on 15 Jun 2015, 15:58, edited 1 time in total.
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6576
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

n-n-am jucat nici Resurrection Of Evil :(
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

brutalistu » 15 Jun 2015, 15:16 wrote:De trailerul cinematic, evident. O dai la întors acum?
[...]
p.s. S-ar putea să nu înțelegi ce e ăla "trailer cinematic"
Te pleznesc
Asta ce pndza ma-sii e?!?
brutalistu » 15 Jun 2015, 15:16 wrote:Deja întindem discuția prea mult pentru un artificiu minor
O da, dupa ce te dai grande si "trollezi" dupa ce cineva si-a exprimat o opinie.
Da, da-te-n spanac, mi se pare ca feedbackul, atat audio, vizual (+VFX) cat si damage-ul armei respective este jenant, lasand impresia unui pistol cu capse de 3x ori mai penibil decat pistolul din DOOM1. Capisci?!
E clar, ești un pulete avântat de la Noua Dreaptă
Image

Trebuie sa fii mai mult decat imbecil sa ajungi la concluzia aia


l.e.:
Fedaykine, shotgun-ul pump-action are chiar nivelul adecvat de "kick". Daca vrei ceva mai dur, pentru asta e double-barrel
phpBB [video]


Pana si gagiul care a facut Brutal Doom i-a iesit ceva cu mai mult "oomph!" si coae decat "chestia" aia din DOOM4
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

I rest my case. Habar n-ai ce e ăla gameplay și ce e cinematic, prerendered, for show. Să îți dea Căpitanul sănătate că minte...
Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

brutalistu » 15 Jun 2015, 15:46 wrote:I rest my case. Habar n-ai ce e ăla gameplay și ce e cinematic, prerendered, for show. Să îți dea Căpitanul sănătate că minte...
Iar tu habar n-ai ce-i ala cinematic, punct.
Ca sa nu mai zic ca habar n-ai ce-i ala gameplay demo puternic scriptat. Punct.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

Acum doar adaugi cuvinte pe internet îndepărtându-te ușor ușor de orice sens. Oastea Domnului, pula mea.
Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

Bai omule, ala e un GAMEPLAY DEMO, cinematic daca vrei e ce se gaseste pe pagina principala Nivelul2!

E la fel de GAMEPLAY ca si, de ex, demo-urile de E3 de la FarCry-uri!

Dar plm, hai s-o dam la intoarsa ca la Ploiesti...
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

Scrie pe el că e GAMEPLAY DEMO, pentru Fedaykin asta este suficient. Cine ar merge să mintă oamenii la E3?
Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: DOOM

Post by Fedaykin »

Bai omule, daca tot nu ai habar, macar taci in pnm sa nu te faci complet de ras

FYI, brutalistu' lu peste prajit, fiecare firma cat de cat decenta creaza un build pt E3 (sau mai stiu eu ce show de genul) care sunt practic leite cu demo-urile de pe vremuri, o mostra de gameplay acolo cat sa inteleaga potentialul client despre ce e vorba.

Si da, e GAMEPLAY demo care il joaca in timp real un nenea pe scena (ca dovada faptul ca multe footage-uri de la E3 arata faptul ca sunt jucate de niste ageamii), mi se pare ca dupa initial reveal poate sa vina si lumea sa se joace demo-ul respectiv la standurile lor.

Acuma o sa vii si o sa imi povestesti cum E3 demos de FC3 si FC4 de fapt sunt cinematicuri pre-randate, nejucabile...
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: DOOM

Post by brutalistu »

Si da, e GAMEPLAY demo care il joaca in timp real un nenea pe scena
sure thing, little buddy. Nenea ăla de la marketing știe să joace și să moară fix la genericul de final.

again
phpBB [video]
Image
zme-ul

Re: DOOM

Post by zme-ul »

I lold
asta e Doom (4) ?!? Q4 facea asa ceva prin 2005
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: DOOM

Post by DarthZombie »

O doamne Fedaykin, te rog, no more, please!

Arata ok ce au prezentat, dar imi da senzatia ca e in continuare lent. Stiu, stiu, nu vom mai vedea niciodata un shooter multiplatform cu viteza lui Doom 1 si 2, but still. E bine ca au luat niste lectii de la Brutal Doom si ca nu vor mai incerca sa reinventeze formula in felul in care au incercat cu Doom 3.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6576
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]

phpBB [video]
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: DOOM

Post by .chester »

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6576
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests