Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by DerangedGenius »

As fi jucat multe altele din ce s-a lansat anul asta, dar nu am avut cum, si oricum, mai mult am recuperat altele din anii trecuti. Probabil am sa fac un top adevarat al 2014 alta data...prin 2016 poate..
DLC-urile se pun? Buried at Sea de la Bioshock Infinite si cu Cold, Cold Heart de la Batman Arkham Origins (care oricum nu a fost cine stie ce)? Nu?..
Atunci se poate pune Heroes of the Storm, desi e doar in alpha? Nu?..

Ok, atunci..
1. The Talos Principle
2. Tales from the Borderlands ep.1
3. Heartstone (nici nu imi vine sa cred ca e tot din 2014)

Bonus: Biggest Disappointment/Worst: A Golden Wake - pentru mine, Wadjet Eye a fost indie developerul/publisherul anului 2012 cu Resonance si Primordia, care m-au captivat instant. Asa ca abia astept orice din ograda lor. Am incercat sa trag de A Golden Wake. Poate e subapreciat, am vazut in el anumite..vagi..sclipiri. Dar overall, tot e boring, nu te provoaca cu nimic, si departe de a se asemana cu orice de la Wadjet Eye
User avatar
Polistiren
Space Invader
Posts: 35
Joined: 27 May 2014, 14:23

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by Polistiren »

1) Wolfenstein: The New Order - Old-school "streamlined" cum trebuie. Povestea are aceea creativitate si libertate artistica ce le lipseste multora, iar gameplay-ul e fluid si plin de actiune cu multiple posibilitati de a aborda fiecare zona/arena/locatie.
2) Middle-earth: Shadow of Mordor - N-o fi axat pe o poveste de baza ca majoritatea jocurilor, dar prin dinamica dintre capitani&comandanti&etc. se revanseaza din plin. Cu un gameplay ce se comporta ca un mix dintre Arkham si AC, avem parte de un joc action pe cinste.
3) Bravely Default - Acel clasic rpg de consola. Naratiunea duce cu gandul la un joc de NES (in sensul ca-i mai mult de flavor), dar gameplay-ul, clasic finisat si slefuit, recomand oricarui fan al genului.

Mentiuni:
Valkyria Chronicles - Nu-mi da voie regulamentul sa-l pun pe primul loc. Un RPG TBS fara cusur, cu un stil grafic ce imbatraneste ca vinul. Cu exceptia unor probleme ce tin de portare (interfata) si scriptarea ce poate sa-mi toarne pe harta inamici din neant (nu la fel de rau ca noul X-com) n-am ce critica sa-i aduc.
Age of Wonders III - Heroes 6 facut cum trebuie. Unitati, factiuni, vraji, ai parte de toate in cantitati uriase si un gameplay complex dar accesibil.
Far Cry 4 - Casual open-world, marca Ubisoft. E un joc foarte distractiv (un exemplu: o misiune incepe cu tine intrand in casa tatalui tau fiind intampinat si drogat de doi homosexuali dupa care te trezesti in pielea goala fiind tarat de doua tipe cu sani dezgoliti apoi aruncat intr-o arena cu nimic atlceva decat o macheta, fiind fortat sa lupti cu garzile lui Ming si tigri).
The Vanishing of Ethan Carter - Adventure, mystery, grafica foto-realista. Ceva de-acolo suna interesant? Atunci il recomand.
“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
- Albert Einstein
Mihail

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by Mihail »

1. Divinity original sin
2. Lord of the rings : Shadow of Mordor
3. Dragon age inquisition
LucArthur
Space Invader
Posts: 3
Joined: 12 May 2014, 04:21

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by LucArthur »

1. Dragon age inquistion
2. Risen 3
3. Watch Dogs ( oi fi tampit la varsta asta dar mie chiar mi-a placut jocul asta )
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1176
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by Cimitri »

Ar fi ideal daca ati spune si ce anume v-a placut la jocurile respective. Sa insiram liste mi se pare inutil. Just sayin'...
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by McWilliams »

Mai e pana se termina anul - no rush!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3676
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Game of the Year 2014 - Nivelul 2 Forum edition

Post by marvas »

1. Divinity: Original Sin
2. The Banner Saga
3. FIFA 15
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 2 guests