DOOM

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: DOOM

Post by Waaagh! »

:lol:

inb4 flop.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DOOM

Post by Stokkolm »

Meh, nu pare mai rau decat Doom 3, nici mult mai bun. Dar l-au violat pe cyberdemon rau de tot, mai trebuiau sa-i puna doar o fustita roz.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: DOOM

Post by sebas »

it's an easy to use in-game tool with uncompromising depth and capabilities
never running out of fun
buy this shit, our investors need new yacths

De fiecare dată când văd rahaturile astea de prezentari de la E3 sau care-o mai fi, nu pot să nu remarc cum americanii au făcut o artă din ideea că nu contează atât de mult ce vinzi, ci cum vinzi. Numai buzzwords, keywords, urale în public și căcaturi repetate pentru oi. Zici că îți anunță leacul pentru cancer.


În fine. Doom3 n-a fost așa rău, iar din ce-am văzut ăsta nou pare OK. Evident inspirat de successul Wolfenstein: TNO, deci bănuiesc că și pacingul va fi indentic. Păcat, aș fi vrut ceva mai alert.
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: DOOM

Post by Waaagh! »

Am incercat de multe ori sa termin Doom3, dar mereu m-a rapus plictiseala pe la jumatate. There's no tension man, e grav cand ajungi sa-ti dai seama cu secunde bune inainte cati urati or sa sara pe tine si de unde. Unde mai pui ca inamicii sunt mai mult comici decat terifianti. Cred ca asta nou o sa fie ceva cu visul murican in space si lupta muricanilor impotriva opresiunii infernale.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: DOOM

Post by cg1700 »

Păcat, aș fi vrut ceva mai alert.
Atat timp cat il scot si pe console nu il pot face prea alert ca altfel ar fi prea greu de controlat din controller.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: DOOM

Post by stef »

Mie mi-au placut Doom 3 si Resurrection, le-am terminat odata in 2004 si inca odata in 2013. Am vazut trailer-ul pentru 4 si nu pare rau deloc, imi plac shooter-ele liniare in care trebuie sa masacrez hoarde intregi de demoni. Acum sper ca gameplay-ul sa nu fie afectat prea mult de dragul consolelor.
Image
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: DOOM

Post by vulp »

Sunt de aceeasi parere cu Waaagh!

Daca analizam la rece (eu sunt mare fan al leveldesignului si iluminarii), nivelurile sunt executate desavarsit pana la Deltalabs 1 (cu putina indulgenta, pana la Deltalabs 2). Si nu vorbesc de repetivitate. Daca vorbeam, Recycling 1 & 2 deja intindea coarda. Pana si iadul are doar sclipiri.

In rest, e un joc excelent, pe care-l joc in fiecare vara (soarele apune, adiere calduta, peste cateva ore aerul e tocmai bun de iesit afara si ademenit pisicute) pana ajung la Deltalabs 1. Pentru mine jocul se termina la Monorail. Ala e outro-ul smecher. Deja la inceput (inainte sa ajungi la Alpha labs) stii ca misiunea e sa ajungi la Delta labs - deci totul e coerent si concis. E Doomul meu.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6564
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: DOOM

Post by sebas »

'MERICA FUCK YEAH!
dump CHA
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6564
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6564
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: DOOM

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: DOOM

Post by Azad »

phpBB [video]
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: DOOM

Post by vulp »

Decat sa continue traditia singleplayer si sa lase multiul pt Quake, au stricat ambele ciorbe. Bravo ZeniMax, bravo.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: DOOM

Post by DarthZombie »

phpBB [video]
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3067
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: DOOM

Post by MC »

Surprinzator. 93% positive pe Steam.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3672
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: DOOM

Post by marvas »

nostalgia is a powerful thing.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: DOOM

Post by DarthZombie »

E o sabie cu doua taisuri, beta-ul a avut scorul de review foarte prost. Atat de prost incat Bethesda au facut o jonglerie si l-au scos de pe Steam, ca si cum ar fi fost un joc separat de varianta finala [asta desi Steam iti ofera posibilitatea sa afisezi ratingurile de la user reviews pentru pre-launch si post-launch separat].
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: DOOM

Post by Stokkolm »

Beta-ul si feedback-ul aferent erau pentru partea de multiplayer. Cine ar juca Doom pentru multiplayer.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: DOOM

Post by Waaagh! »

Toata lumea care inca nu intrase in existenta pe vremea cand doom 1 & 2 erau meserie. Altfel, garantat Waaagh! ca jocul e prost. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: DOOM

Post by DarthZombie »

Nu inteleg de ce predomina mitul asta conform caruia Doom 1 si 2 erau jucate doar pentru SP. Multiplayerul incingea modemurile vremii si companiile incercau cu disperare sa-si smulga angajatii din sesiunile nesfarsite de Doom in multiplayer. Pana si Romero, Carmack et co. se jucau in multi pe rupte chiar si in versiunile alpha [si nu doar pentru a testa], iar balansarile si ideile de game design erau puternic influentate de aceste sesiuni de multiplayer.

O fi rudimentar multiplayerul din Doom 1 si 2 pentru standardele actuale, dar atunci cand au aparut erau cutting edge in materie si toti erau disperati sa-si omoare prietenii cu un rocket launcher si super shotgun.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest