Hearthstone: Heroes of Warcraft

User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by MC »

marvas » Thu Apr 10, 2014 11:37 pm wrote:tocmai am inceput si eu sa joc. Dupa un tutorial parcurs fara cusur, mi-am luat-o 3 meciuri la rand. I shall prevail!
Uite aici un deck care ar trebui sa te ajute la inceput daca joci cu mage. Contine doar basic cards.

2x Elven Archer
2x Arcane Missiles
2x Frostbolt
2x Acidic Swamp Ooze
2x Novice Engineer (aici poti sa pui altceva daca vrei)
2x Arcane Intellect
2x Shattered Sun Cleric
2x Water Elemental
2x Gnomish Inventor
2x Fireball
2x Polymorph
2x Chillwind Yeti
2x Gurubashi Berserker
1x Archmage
1x Stormwind Champion
2x Flamestrike
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by TG »

După tutorial cam trebuie să joci vs. AI cu toți eroii, apoi vs expert AI cu toți. Asta îți va da ceva gold din oficiu (și cărțile de bază), pe care să-l folosești la arene. Also, dacă joci matchmaking nu juca casual, e mult mai al dracului, în ranked ai șanse mai ok să pici la început cu deck-uri de valoare apropiată.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3676
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by marvas »

mersi de sfaturi. Dupa tutorial e drept ca am jucat 3 casual-uri. O sa mai joc vreo cateva meciuri sa deblochez si alti eroi ca poate mage-ul nu imi reprezinta interesele.

Chiar daca o sa pierd primele meciuri, deck-ul prefer sa il construiesc singur dupa chipul si asemanarea mea.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by MC »

Cel mai bine si cel mai fun :D
Also ce a zis TG. Si eu credeam inainte ca daca joc casual am sanse mai mari sa dau peste oponenti mai apropiati ca valoare (ptr farming), dar a chiar invers....
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2419
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by Mărar »

User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by reV »

zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1176
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by Cimitri »

Ce nu inteleg eu este cum vor sa-l monetizeze. La final scrie We’ll have further details, including pricing and availability, in the future, so please stay tuned!

Hearthstone nu trebuia sa fie Free to play? Sau cand iese din beta ne face supriza ? :)
Image
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by SnipeRulz »

Va fi de genul arena
The adventure will release one wing each week, with a total of five wings. The first wing will be free for everyone and the remaining four will be purchasable with either your in-game gold or real money. Get saving!
partea buna
Are the wings a one-time buy or each run like arena?
One-time buy
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by MC »

Exact cum speram sa fie introdus continut nou. GJ !
In plus sa zvoneste ca ar avea in plan si un mod 2vs2 si ceva co-op de tip raid.....awesome !!!
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by TG »

Cimitri » Sat Apr 12, 2014 1:26 am wrote:Sau cand iese din beta ne face supriza ? :)
A ieșit de ceva vreme. :)

Era nevoie de conținut nou, sper doar să fie decent costul în gold.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by SnipeRulz »

avand in vedere ca va fi one-time buy, probabil ca o sa puna un pret mai mare
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by reV »

Daca exista optiunea de Season Pass care sa fie pana in 20 EUR, I'm in for throwing money at Blizz again. Daca nu, gold grind scrie pe mine
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by TG »

La mine nu există riscul să-mi duc banii măcar în vecinătatea Blizzard prea curând. Ideea e că dacă vor să păstreze jocul free to play și mai ales, să se folosească de asta pentru a mai atrage jucători, nu prea pot pune un preț foarte mare. My two cents, dar un mod single player în care să apuce cei noi să se familiarizeze cu jocul e fix ce-i lipsește. Veteranii cel mai probabil vor trece ca prin brânză prin acest mod de joc.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by reV »

Mno, cica ar fi un leak cum ca pretul in gold ar fi undeva in jur de 1-2k. Apai cine naiba sta sa farmeze atata amar de gold, mai ales daca e cineva care joaca casual si atunci pierde mai mult de cat castiga?
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3075
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by MC »

Daca faci questurile zilnice ii farmezi destul de usor. Daca nu ai rabdare, timp sau chef atunci scoti euro din buzunar.
Mi se pare chiar extrem de corect. Atat timp cat nu exista content sau facilitati exclusive ptr cei care platesc nu vad nimic in neregula cu a farma 1k-2k gold.
Pana la urma e free-to-play, dar trebuie cumva sa creeze si tentatia de a plati. In definitiv ei vor sa castige bani din jocul asta.
La fel va fi probabil si cu Heroes of the Storm.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by reV »

Daily quest, sa folosesc 30 de minioni de 2 or less cost. Am facut un deck la vrajeala, numai 1 si 2 cost-uri. Am reusit sa castig un meci contra un hunter. I laughed so hard I dropped my taco and my sombrero flew off.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Angrakkal
Headcrab
Posts: 59
Joined: 11 Mar 2014, 20:25

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by Angrakkal »

Azi m-am apucat si eu si imi place mult! Mai addictive ca orice am jucat. Am petrecut mult timp pe el si m-am distrat mai mult ca in orice alt joc. Poate in vreun tournament viitor ma bag si eu :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3676
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by marvas »

user-ul de battlenet e tot marvas, acum ca stiti nu mai aveti nici un motiv sa nu-mi dati add.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2419
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by Mărar »

Ba avem, nu ai inclus si numarul de la sfarsitul ID-ului :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3676
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post by marvas »

de unde era sa stiu, nu-s matematician! #2696
Post Reply

Return to “Tabletop”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests