Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Waaagh! »

Devine plictisitor si ala, believe you me.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

ma joc Brain Dots pe telefon si mi se pare foarte captivant. Fiecare nivel consta in 2 bile plasate pe ecran in diferite locuri, cateodata pe niste platforme, cateodata in spatele unor plase de sarma si scopul e sa le faci sa se intalneasca. Pentru a reusi asta trebuie sa desenezi pe ecran tot felul de rampe sau ce-ti mai trece prin cap. Jocul are implementat un sistem ce mimeaza legile fizicii asa ca majoritatea nivelelor au moduri multiple de rezolvare. Ideea e ca te simti mai destept dupa fiecare solutie pe care o gasesti si asta il face addictive.

Il gasiti atat pentru iOS cat si pentru Android asa ca va recomand sa il incercati.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by .chester »

Pacat ca am Windows Phone. :(((((((((
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Fiindca sunt un hipster weeb in loc sa joc Hearthstone am inceput sa joc Shadowverse http://store.steampowered.com/app/453480. Nu m-am bagat inca serios in el, inca fac campania single ca sa primesc chestii pe gratis but it's pretty cool so far. Also super generos, gen am primit 40 de pack-uri gratis de carti cand mi-am facut contul si in pack-urile alea erau multe carti rare. Oamenii pe internet spun ca ar fi mai bun ca Hearthstone but I don't know about that fiindca n-am mai jucat Heartstone de vreo cativa ani.
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by McWilliams »

Well, as long as you stay ahead of the mainstream curve, you should be just fine.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Au tot fost card game-uri misto de genul asta, problema e ca daca trebuie sa astepti un minut sa gasesti un joc atunci nu isi servesc scopul. Cand inca mai jucam HS asta era principalul motiv pentru care nu am trecut la altele, acolo in 2 secunde esti in game.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by cg1700 »

Din cate am citit e foarte popular in Japonia si cum serverele sunt comune nu ar trebui sa fie probleme in a gasi cu cine sa joci, cel putin pentru moment.
Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Comparativ cu HS, nu am jucat, dar am auzit lucruri bune despre Duelyst. https://www.rockpapershotgun.com/2016/0 ... st-review/
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by kensky »

nwn 2 platinum

de multa vreme voiam sa bag un replay, vanilla nu il mai jucasem din 2007, iar addonurile deloc
bine ca m-am obisnuit cu camera foarte idioata :lol:
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

kensky wrote:nwn 2 platinum

de multa vreme voiam sa bag un replay, vanilla nu il mai jucasem din 2007, iar addonurile deloc
bine ca m-am obisnuit cu camera foarte idioata :lol:

E mai buna campania vanilla din nwn2 fata de 1?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

Da. Dar nu cu mult. Mai bine joci campaniile de expansion.
dump CHA
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

OC-ul din NWN 2 mi se pare succesorul spiritual la BG mai mult decât PoE. Are o groază de probleme de pacing, dar dacă nu faci abstracție de difernța majoră dintre gameplay-ul de căcat din NWN1 și cel din 2, atunci diferența mi se pare destul de mare. Sunt personaje mișto acolo, iar povestea seamănă cu cea din DA:O, doar că mai puțin gay.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Deus Ex HR, late to the party :-P
Si lots of Paladins.
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 136
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Dr. User »

Drakan - Order of the Flame pentru a sasea oara... cred.
Frumos joc, mai bun ca Tomb Raider 1-6 dar astept un remake.

Pacat ca nu se gaseste de vanzare nici in format digital, probleme cu licenta Gog-ule :? ?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sebas »

PoE - după expansionuri, major patches și un preset pt mood (https://sfx.thelazy.net/games/preset/3313/), e bun. Ba chiar excelent. Questurile secundare tot insipide, dar nah măcar nu-s multe.

Planet Coaster - distractiv și foarte atmosferic. Cam zero barat la partea de management însă

Overwatch - fain, chiar și pentru un veteran de TF2. Nu prea înțeleg unde văd ei potențial de "esport" dar poate pe viitor cu un client mai dotat și niște hărți mai complexe.

Total War: Warhammer - de la Rome nu m-am mai distrat așa bine cu un TW. L-aș recomanda dacă n-ar costa atât de mult.
dump CHA
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Deadpool - e un joc atat de neserios incat l-am pus pe Easy si ii dau inainte sa vad ce glume mai gasesc prin el. N-am mai jucat ceva care sa sparga asa frecvent "al 4-lea zid". Intr-un fel e ca un episod lung de Animaniacs.
User avatar
teroristul
Space Invader
Posts: 44
Joined: 10 Apr 2016, 17:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by teroristul »

Tales from the Borderlands - am jucat primul episod care mi-a plăcut mult. Dialoguri amuzante, personaje bine conturate și acțiune care nu mă lăsa să pun joc controller-ul. A fost foarte intens. Sper totuși că nu va ține ritmul ăsta căci ar fi obositor. Cu excepția unei singure decizii luate de un personaj care mi s-a părut forțată și pusă acolo doar pentru a crea dramă care nu era necesară, povestea a curs fluid.
+ Patrick Warburton ca vocea lui Vasquez

Când am auzit de ideea unui joc Telltale în universul Borderlands nu am fost mai deloc entuziasmat, deși mi-au plăcut FPS-urile pe care le-am jucat co-op for even more fun (altfel nu ar fi meritat). Dar în jocul ăsta Pandora este un loc chiar interesant și totul se incheagă foarte bine.

Sper să nu mă hazardez în afirmații, dar are potențialul de a fi cel mai bun joc Telltale în top-ul meu (mai trebuie să joc și The Wolf Among Us).
Last edited by teroristul on 21 Nov 2016, 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1839
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Really? Nu l-am incercat pt ca TWD (ambele) si Wolf Among Us ridicasera standardele atat de sus incat Game of Thrones mi s-a parut o porcarie; parca au lucrat cu echipa a 2-a la el avand in vedere potentialul IP-ului. Iar cum la Game of Thrones teoretic trebuia sa fiu atras si de lore, am zis ca o adaptare a unui FPS de grindfest nu poate fi decat si mai rau si nu am mai riscat. Astept TWD3, dar m-ai facut curios.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4703
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Am facut greseala sa iau 80 Days inainte sa merg la culcare :lol: Morning! My best is 90 days only :-(
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am inceput Neverwinter Nights 2 si joc in paralel Brutal Doom. Am observat ca are un efect asupra PC-ului meu din joc.
Spoiler for shield your eyes:
Image
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests