Seriale

Post Reply
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Seriale

Post by Quackers »

For 'a shitty little canadian show' it does pretty well. Vazut si eu acu finale-ul, si desi mi-e usor teama ca o sa bloom-uiasca mai mult decat trebuie in intrigi internationale si conspiratii-matryoshka, nu am gasit ceva care sa-mi displaca so far. Except that one clone that was just in for one episode. Wtf?
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

Continuum sf de sezon
e unul din serialele ce te astepti cel mai putin sa te surprinda, si cand o face ... :D

- shit!
...
- what do we do now?
- run!
Spoiler:
Image
人は地獄を作った
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Seriale

Post by cg1700 »

phpBB [video]


In sfarsit au confirmat ca 23 august e data premierei noului sezon din Doctor Who.
Image
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Seriale

Post by Quackers »

zme-ul » 23 Jun 2014, 11:58 wrote:Continuum sf de sezon
e unul din serialele ce te astepti cel mai putin sa te surprinda, si cand o face ... :D

- shit!
...
- what do we do now?
- run!
Spoiler:
Image
How can you see that? Am rezistat patru episoade dar jesus fuck, actingul e oribil, storyul e barely-interesting si tot SF-ul e folosit ca sa spice-uiasca un procedural banal.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

sunt zile in care nu e nici un serial interesant, si ma uit si eu la ceva ce-i digerabil

daca e sa-l compar cu Falling Skies, care a inceput fulminant si o lalaie intr-una cu ceea ce se pare a fi o a 4-a specie de extraterestrii ;)
cate o rasa noua pe sezon :D
人は地獄を作った
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Seriale

Post by joonior_bmf »

The Leftovers. Inceput vag. Disparitie in masa a 2% din populatia globala; people think rapture. Prevad un plictisex, interlocked cu un religious/spec-fic duality-type bullshit. But hey, it's HBO, right? Right?
How can you see that? Am rezistat patru episoade dar jesus fuck, actingul e oribil, storyul e barely-interesting si tot SF-ul e folosit ca sa spice-uiasca un procedural banal.
Acelasi lucru gandesc si despre Agents of Shield :|
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Seriale

Post by Quackers »

zme-ul » 30 Jun 2014, 23:53 wrote:sunt zile in care nu e nici un serial interesant, si ma uit si eu la ceva ce-i digerabil

daca e sa-l compar cu Falling Skies, care a inceput fulminant si o lalaie intr-una cu ceea ce se pare a fi o a 4-a specie de extraterestrii ;)
cate o rasa noua pe sezon :D
Man, Falling Skies macar e absolut penal. Murrika supreme! Serios, that main motherfucker e fucking Batman si Superman intr-un singur pachet si sezonu asta pare sa fie si Ghost Rider. Desi nu vrea sa fie, e utterly ridiculous si deja il consider un comic-book tv-show. Hell, pana si nevasta-sa a devenit GI Jane. :D

Still more entertaining than Continuum. ;p
joonior_bmf » 1 Jul 2014, 00:05 wrote:The Leftovers. Inceput vag. Disparitie in masa a 2% din populatia globala; people think rapture. Prevad un plictisex, interlocked cu un religious/spec-fic duality-type bullshit. But hey, it's HBO, right? Right?
How can you see that? Am rezistat patru episoade dar jesus fuck, actingul e oribil, storyul e barely-interesting si tot SF-ul e folosit ca sa spice-uiasca un procedural banal.
Acelasi lucru gandesc si despre Agents of Shield :|
Leftovers = rehash de The 4400. I hope they prove me wrong, dar e mi-e greu sa cred ca o sa scoata ceva interesant non-alien/non-religious din el.

As for Agents of Shield... not the best thing on TV, but it's not bad. Era serialul la care ma uitam comfortabil cu o minte odihnita and just rolled with it.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Seriale

Post by TG »

A reînceput și Suits. Primul episod toate bune, deja mă bucuram că și-a revenit serialul... până la Rachel. Ca de obicei, actriță jenantă, personaj și mai jenant, scenariul din jurul ei e o telenovelă ieftină și iar s-a dus la vale.

Nu am văzut Continuum, dar Falling Skies e destul de prost și nu mi-a dat senzația că e îndeajuns de prost să fie bun, ca AoS btw, care a abandonat aproape complet partea procedurală în ultimele 5 episoade or so. Probabil pentru a evita anularea, oricum față de Arrow...

Poate îmi fac chef să văd sezonul 2 din Orphan Black, măcar pentru Tatiana. :oops:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Seriale

Post by Quackers »

Yeah takes a bit for Falling Skies to fall enough that it gets silly, dar incepe clar din sezonul doi. Long story short, cowboy aliens shooting lasers.

Cat despre Orphan Black, sezonul doi e usor mai incetisor decat primul dar il recomand calduros. Cumva, din tot plotul cliseu cu clonele au reusit, sa-i bata soarta, sa scoata iar un cliffhanger genial si au tinut un story cap la cap. Desi.. eh.. e o singur faza care e overdone. You'll know it when you see it.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Seriale

Post by cg1700 »

In caz ca intereseaza pe cineva, au fost leak-uite script-urile pentru primele 5 episoade din noul sezon Doctor Who:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

Agent Boromir. He might survive this one.
phpBB [video]
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Seriale

Post by cg1700 »

https://www.youtube.com/watch?v=TivqZTq5u6Y
HYPE...e ce as zice daca nu as fi vazut deja primul episod din noua serie.
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Seriale

Post by brutalistu »

phpBB [video]
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Seriale

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Seriale

Post by TG »

Peaky Blinders

”Style over substance” at its best. Abia aștept sezonul 2.

phpBB [video]
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Seriale

Post by ne0lith »

Ca tot veni vorba de style over substance... M-am uitat la primul sezon din Utopia. Punctul slab e povestea generica nelipsita de cliseele uzuale unui serial despre conspiratii. Insa serialul reuseste sa iasa in evidenta printr-un stil audio-vizual foarte interesant, cinematografia este excelenta, violenta (gratuita) apare la tot pasul pentru cei interesati de asa ceva, iar muzica... Damn, dat soundtrack. Nu mi-a parut rau ca m-am uitat la cele 6 episoade din primul sezon, dar nici nu m-a dat pe spate. E merge. Daca n-ai ce face.

phpBB [media]

phpBB [media]
"da" - chestrony, 2016
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Seriale

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests