Movie of The Year 2015

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Movie of The Year 2015

Post by sekaba »

>"2015 a fost un an foarte slab pentru mine in materie de filme"
>pe locul1 e un film cu Jason Statham

Nici nu vreau sa ma gandesc cum arata un an cu filme bune pentru tine.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14576
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Movie of The Year 2015

Post by ola small dickie »

ar fi alea cu vin diesel.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Movie of The Year 2015

Post by sekaba »

Gen Saving Private Ryan?
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3072
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Movie of The Year 2015

Post by MC »

stef wrote:2015 a fost un an foarte slab pentru mine in materie de filme, doar 3 mi s-au parut mai interesante:

1. Wild card
2. Crimson Peak
3. The martian
Wild card e un film slab raportat chiar si la celelalte filme cu Statham. De fapt as spune ca e cel mai slab si am vazut cam toate filmele lui.

On the other hand. Am vazut aseara It Follows dupa ce am aflat de el din lista unui user care a postat cateva pagini in urma.
Cred ca e printre cele mai bune filme horror pe care le-am vazut de multa vreme incoace. Thx ;)
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Movie of The Year 2015

Post by stef »

sekaba wrote:>"2015 a fost un an foarte slab pentru mine in materie de filme"
>pe locul1 e un film cu Jason Statham

Nici nu vreau sa ma gandesc cum arata un an cu filme bune pentru tine.
Nu stiu de ce am avut impresia ca putem posta filme care ne-au placut in ordinea dorita de noi, cumva am uitat ca aici trebuie sa postez ceva care sa nu ofuscheze gusturile celorlalti si simtul lor artistic, sa nu ma faca de ras si in acelasi timp sa poata fi considerate de bun simt si decente pentru ei, ca sa nu mai zic de liga filmelor ale anului 2015. Cred ca locul postului meu este in topicul "Ce filme am mai vazut". (nu m-ar deranja sa fie mutat acolo, avand in vedere ca aici am intunecat preferintele rafinate si de mare intelect ale anumitor useri).

Pentru Ola: mie mi-au placut filmele cu Vin Diesel, in special Chronicles of Riddick. In alta ordine de idei, am vazut si filme cu profunzime intelectuala puternic accentuata si cu subiect de adanca meditatie la psihologia umana si intelesurile nepatrunse ale existentei, dar din pacate nu-mi mai aduc aminte numele lor si nu sunt din 2015. Ce e cu adevarat bun si de calitate este rar si putin.
Image
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Movie of The Year 2015

Post by sekaba »

Nu s-a ofuscat nimeni. Pur si simplu radeam de alegerile tale. Asa e pe internet.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Movie of The Year 2015

Post by cg1700 »

Daca vrei poti sa mai razi de alegerile mele. Eu nu ma supar.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Movie of The Year 2015

Post by stef »

MC wrote: Wild card e un film slab raportat chiar si la celelalte filme cu Statham. De fapt as spune ca e cel mai slab si am vazut cam toate filmele lui.

On the other hand. Am vazut aseara It Follows dupa ce am aflat de el din lista unui user care a postat cateva pagini in urma.
Cred ca e printre cele mai bune filme horror pe care le-am vazut de multa vreme incoace. Thx ;)
Da, in lumea si subiectivitatea ta ai dreptate, dar din perspectiva mea, nu ai. Mie mi-a placut si as mai putea sa ma uit odata la el fara retineri, a fost un film care mi-a retinut atentia si nu mi-a indus plictiseala, asa cum se intimpla cu alte filme. Chiar daca a continut exagerari cu batai si alte alea, macar am vazut ceva actiune si dincolo de acest aspect de superficialitate si rupere de căpățâni, filmul mai contine ceva, ceva care voua probabil v-a scapat. Revolver mi-a placut si mai mult, a avut acel ceva subtil si neprevazut, un detaliu pe care eu l-am apreciat.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3072
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Movie of The Year 2015

Post by MC »

Tocmai lipsa de actiune il face un film mai slab in categoria "filme Statham".
Ma rog, fiecare cu gusturile lui.
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest