Ce filme am mai vazut

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
Ferrrrrrrrrdinand
Hammer Haunt

Re: Ce filme am mai vazut

Post by Ferrrrrrrrrdinand » 23 Oct 2019, 01:01

Spider-man Far from Home - Postarea lui pătrunjelu mi-a amintit că a apărut următorul film spider-man. L-am văzut acum și... ok, deci aveau dreptate cei care spuneau că filmele cu supereroi sunt ca un carusel pentru că mi s-a părut foarte ciudat cum intră direct în pâine și trece dintr-o scenă în alta. Not sure how I feel about this, cred că mi-a plăcut mai mult Homecoming din cauză că avea o structură mai tradițională. Ce m-a deranjat e că se leagă de celelalte filme, eu n-am văzut avengers, infinity war și ce a mai fost. Știu doar de Thanos memes.

Glumele oarecum hit or miss, dar la câte sunt trebuie să-ți placă măcar câteva. La început mi s-a părut extrem de lame povestea și antagoniștii elementals, am crezut că-i un sequel foarte phoned in. După m-am simțit puțin stupid :lol:

Foarte tare finalul cu Daily Bugle și revenirea acelui personaj.

Annihilation - aici Mărar mi-a adus aminte că-l aveam de un an în calculator. E ca un companion piece la Under the Skin. La cât mai multe filme indie sci-fi horror zic :D Cred că ar trebui să revăd Stalker.

Watch it! E foarte șmecher.
juve3332
Hammer Haunt

Post by juve3332 » 23 Oct 2019, 09:40

Eh, nu e chiar indie. E facut de Netflix si, de fapt, nici nu trebuia sa apara pe platforma initial. As zice ca Under the Skin e superior oricum in tot, chiar daca apartine de un cu totul alt sub-gen.
Ferrrrrrrrrdinand
Hammer Haunt

Post by Ferrrrrrrrrdinand » 3 Nov 2019, 00:29

Dead Space Downfall

Un anime (not made in Japan) prequel la Dead Space 1. E drăguțel. Monștrii nu prea se traduc bine în animație (arată ciudat la fps de anime), în special aia care învie cadavre. Cam suferă pe alocuri de videogame adaptation sickness. O fi și flappy monștrii aia un simptom.

E ultra-violent which is nice. Dacă nu știi nimic de joc poți să-ți închipui că-i unul din OVA-urile alea. E atmosferic și durează un pic până apar monștrii pe ecran. Mi-a plăcut/10
Pătrunjelu'
Global Belit

Post by Pătrunjelu' » 9 Dec 2019, 14:19

Ford v Ferrari, tare de tot si nu sunt car person :lol: Merita laudele pe care le-a tot primit.
ne0lith
proxe.net

Post by ne0lith » 10 Dec 2019, 21:47

^ N-au gasit un nume mai putin retardat, intreb si eu.
"da" - chestrony, 2016
Mahdi
Necromancer

Post by Mahdi » 10 Dec 2019, 21:48

Ba da.
Titled Le Mans '66 in the UK and other territories
REMEMBER CITADEL
ne0lith
proxe.net

Post by ne0lith » 10 Dec 2019, 21:50

I give up
"da" - chestrony, 2016
Pătrunjelu'
Global Belit

Post by Pătrunjelu' » 31 Dec 2019, 10:43

Am vazut ultimul star wars.

phpBB [video]
Bogdan
Headless Kamikaze

Post by Bogdan » 6 Jan 2020, 15:06

Frozen 2. Mai slab ca primul, dar OK. In prima jumatate au aruncat prea multe chestii care nu aveau sens pe loc, dar apoi s-au legat spre sfarsit. Ma mira ca asa se fac filmele pentru copii acum.
ola small dickie
Big Daddy

Post by ola small dickie » 6 Jan 2020, 17:03

:lol: am fost la asta 3d cu sotia si ficamea. De atunci tot cumpar produse cu personajele djn frozen :lol: cat despre film pt mine a fost bine ca macar am avut o galeata de floricele
http://cu-mausul-in-lanul-de-secara.blogspot.ro/

Toto, aici nu pare sa fie Constanta.

MUIE PSD!

Currently playing: Disco Elysium
ola small dickie
Big Daddy

Post by ola small dickie » 14 Jan 2020, 13:27

am vazut 21 jump street. probabil ca aveam asteptari cam mari, ma gandeam la superbad care mi-a placut foarte mult. 21 jump street mi s-a parut cam boring, cam meh, am si adormit pe final. foarte putine momente amuzante. n-am inteles ce au vrut cu chanung tantrum ala sau cum il cheama, in afara faptului ca din cate am inteles de la nevastamea cel putin, ar fi sexy. mi s-a parut total neamuzant actorul si out of place in filmul asta.
http://cu-mausul-in-lanul-de-secara.blogspot.ro/

Toto, aici nu pare sa fie Constanta.

MUIE PSD!

Currently playing: Disco Elysium
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”