Thread cu mici sugestii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Am adăugat opțiunea first post on every page. Când începeți un thread sau când editați primul post al unui thread, aveți jos un checkbox cu ”Show on top of every page”. Merge pe DarkFX, DarkFX Wide, prosilver și subsilver2. Dacă vreți să-i schimb aspectul, spuneți.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Quackers »

Oddly, i'm missing a button. Nu trebuia sa avem si un "View your posts" thingymabob? I actually used that.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Magicake »

Asta iti arata toate posturile tale:
Image
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Quackers »

Nu ma ajuta. Eu caut threaduri care au fost updatate in care am postat. Am un custom search string care cauta posturile mele si imi arata topic titles, si cam face ce vreau, dar nu as vrea sa fac un search query de database de fiecare data.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Heh, mișto search string-ul ăla. Ok, e pe listă, sper să ajung s-o fac și pe asta. La fel și butonul care afișează thread-urile create de un user.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Cimitri »

De chestia cu notificarile pe mail mai stii ceva?
Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by McWilliams »

Putem declara acum, fara urme de indoiala, ca existam pe harta internetului - un but tocmai incerca sa ne convinga sa cumparam tricouri cu Nigeria. Frati levelisti, suntem pe drumul cel bun spre celebritate!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Jaunty »

Despre email încă nu știu nimic. Tocmai i-am mai trimis un mesaj adminului.
Cât despre spam, am mai adăugat o barieră. Să vedem dacă ține. Interesant cum au dat brusc năvală.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Magicake »

Mesajele random de dinainte erau pentru probing. De cand au dat navala au inceput sa lase si link-uri si text descriptiv. More on this here:
http://security.stackexchange.com/quest ... to-my-blog
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Thread cu mici sugestii

Post by DarthZombie »

Imi amintesc pe vechiul forum, atunci cand primeai un mesaj nou textul cu "x new messages" isi schimba culoarea. Acuma m-am trezit cu un mesaj zacandu-mi in inbox dupa ce m-am logat de n ori fara sa il observ. Stiu ca optiunea de "receive pop-up when you've got a new message" acopera problema asta, dar cred ca ar merge si schimbarea culorii textului de "new messages". What say you?
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Thread cu mici sugestii

Post by rdo »

Sunt de acord cu propunerea lui Zombie, era mult mai practic si-ti sarea usor in atentie
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Thread cu mici sugestii

Post by brutalistu »

Okay. Cred că a venit momentul să monetizați forumul și să introduceți reclamele FLASH/JAVA/CRASHPC.BAT full screen care urlă, zbiară și vând căcaturi absolut fără nici o legătură cu gamingul. Nu_Salvați_Roșia_Montana_Suntem_OK și ce mai era pe forumul vechi. Ca să ne simțim ca acasă.
Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Soarecu »

Eu mi-am luat Adblock dupa ce mi-am facut cont pe forumul vechi, pana la el internetul era un loc linistit pe unde umblam eu atunci...
User avatar
Tex
Space Invader
Posts: 6
Joined: 28 Apr 2014, 14:11

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Tex »

Level era deosebit, retro. Era pe hartie si-l puteai lua oriunde, iti dadea o anumita senzatie placuta... poate nostalgie.

Odata cu trecerea pe internet s-a pierdut asta, parca este mai rece (cel putin eu asa simt).

Propun sa faceti revieurile video. Sa le prezentati voi (cei pe care noi va respectam), facute ca de la prieten la prieten.

Basically... sa vorbiti ceea ce scrieti, pe marginea filmelor. Imaginile sustin mult mai mult mesajul vostru.
Din cate vad pe internet, categoriile video sunt cam doua: Reviewuri si stiri pe scurt.

Ar avea loc un "telejurnal gameristic", care sa tina minim 15 minute. Ar fi perfect lunar (sa aveti ce prezenta)


Ma gandesc ca poate va lua mai multa amploare munca voastra, este pacat sa nu o prinda mai multa lume.
Un film poate ajunge mai repede viral decat un text. Websiteuri specifice jocurilor sunt tone si cred ca toti stim ca si voi tot de pe alte siteuri va documentati, deci o putem face singuri :)


Voi astia ca mine, ce ziceti? cum suna?
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by mahri726 »

Tex » 31 May 2014, 09:56 wrote:Level era deosebit, retro. Era pe hartie si-l puteai lua oriunde, iti dadea o anumita senzatie placuta... poate nostalgie.

Odata cu trecerea pe internet s-a pierdut asta, parca este mai rece (cel putin eu asa simt).

Propun sa faceti revieurile video. Sa le prezentati voi (cei pe care noi va respectam), facute ca de la prieten la prieten.
Basically... sa vorbiti ceea ce scrieti, pe marginea filmelor. Imaginile sustin mult mai mult mesajul vostru.
Din cate vad pe internet, categoriile video sunt cam doua: Reviewuri si stiri pe scurt.
Ar avea loc un "telejurnal gameristic", care sa tina minim 15 minute. Ar fi perfect lunar (sa aveti ce prezenta)
Ma gandesc ca poate va lua mai multa amploare munca voastra, este pacat sa nu o prinda mai multa lume.
Un film poate ajunge mai repede viral decat un text. Websiteuri specifice jocurilor sunt tone si cred ca toti stim ca si voi tot de pe alte siteuri va documentati, deci o putem face singuri :)
Voi astia ca mine, ce ziceti? cum suna?
+1 Parca mi-ai citit gandurile
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Thread cu mici sugestii

Post by zme-ul »

din packu cu smilies, lipseste ala cu :facepalm:
daca se poate ;)
人は地獄を作った
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Thread cu mici sugestii

Post by McWilliams »

Cel mai mult imi lipseste emoticonul cu cele doua fete verzi si pancarta de lol strivita in capul uneia dintre ele. Dintii aia aveau ceva sinistru de amuzant in ei.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Stokkolm »

Te inteleg perfect Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Thread cu mici sugestii

Post by ola small dickie »

Fedaykin » Fri Jun 13, 2014 6:30 am wrote: Pe ultimele 7 zile, in 130 si ceva de meciuri, am avut overall WR de un mirific 50%, asta in conditiile in care nu sunt chiar chielea culii.
Eu stiam ca se zice chielea pulii.

Cenzura, avertismentele, banurile etc. pt cuvinte obscene duc la astfel de exprimari. Exprimari ce mi se par infinit mai triste si mai naspa decat o injuratura. Imi aduce aminte de alta tristana de expresie folosita in aceste vremuri: "puie monta". Brrr ce jena imi trece prin vene cand o aud. Cred ca mai sunt si alte exemple.

Nu cred ca mai e nimeni ofuscat de cuvinte obscene. Nu cred ca se mai supara nimeni. Oricum ai optiunea sa nu citesti postarile cuiva daca foloseste cuvinte obscene, la fel cum ai optiunea sa nu-i citesti postarile cuiva daca prostia lui te intristeaza. Amuzant e ca injuraturile in engleza sunt ok. Alea-s cool. Alea in romana sunt naspa si trebuie pedepsite.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Thread cu mici sugestii

Post by Mărar »

Inca nu a primit nimeni avertisment pentru obscenitati. Atata timp cat nu injuri in mod gratuit si nu le folosesti ca sa insulti alti utilizatori, eu unul nu vad o problema in genul asta de "obscenitati". Nici nu le vad ca obscenitati daca e sa fiu perfect sincer.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests