Emisiuni despre gaming pe youtube

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by Stokkolm »

AngryJoe e ok, consolist, semi-casual, dar e cat de cat funny. PewDiePie din ce am inteles e un tip cu un canal popular adresat adolescentelor, cu succes moderat si la baietii sub 14 ani, nu prea are legatura cu thread-ul asta.

Iar legat de canalul tau, oamenii vor ajunge la el pentru ca vor cauta mass effect ending, nu pentru ca le ceri tu sa urmareasca clipurile.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6570
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by joonior_bmf »

Mie imi plac cel mai mult review-urile lui BroTeam si Zero Punctuation. Lose my shite every time.
User avatar
lacsativ
Space Invader
Posts: 4
Joined: 26 May 2014, 14:54

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by lacsativ »

TotalBiscuit - Omul ala e prea simpatic. Probabil canalul meu favorit.

AngryJoeShow - Cam pueril, dar are review-uri foarte detaliate si non-biased

Extra Credits - Superb canal cu showuri foarte interesante in care se dicuta subiecte mai "deep" in ceea ce priveste lumea gamingului.

MetalJesusRocks - Retro gaming, hidden gems, il urmaresc in general ca sa aflu titluri pentru GBA, NDS sau PSP.

Friendly A.I. - Cel mai bun canal de stiri in ceea ce priveste gamingul. Bate IGN si Gamespot cu mainile legate.

Gggmanlives - Review-uri retro si current gen din lumea FPS-urilor.

Did You Know Gaming - Interesant, dar nu se compara cu vechea serie "All your history are belong to us".

IGN - Comerciali, biased, dar gasesti cateodata si un videoclip ca lumea.

Gamespot - Putin mai buni ca IGN. Au niste emisiuni relativ bune, si cel mai bun coverege cand vine vorba de E3 si alte evenimemte de genul.

Zero Punctuation (Yahtzee) - Abolut hilar. Este de asemenea sursa de inspiratie pentru toata nebunia PCMasterRace.
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by KINGdmn »

Va multumesc tuturor care ati postat, majoritatea au fost recomandari ok :D mai putin ProtectorateNova cu finalul lui diferit si nu stiu ce lift :)) anyway, de Jimqusition stiti? A plecat de la Escapist si acum are propriul site: http://www.thejimquisition.com/ dar merita vizionate si clipurile lui de pe Escapist: http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... mquisition Sunt multe dar toate sunt interesante. Incerc prin aceste emisiuni, sa regasesc acel feeling pe care l-am avut cand am citit ultimele reviste Level, au fost acele articole care nu erau reviews ci erau o perspectiva matura asupra industriei cu tot ce contine ea, am uitat numele omului care a scris acele articole dar CINSTE LUI!

P.S.: Pentru ProtectorateNova :d motiveaza-ma sa mai inregistrez :)) https://www.youtube.com/watch?v=1ol2zt- ... CzAWnH1V8g
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by Stokkolm »

Damn, Angry Joe e destul de bun, interviul cu sefii Paradox e excelent, a reusit sa puna intrebari importante, intepatoare fara sa para rautacios. Ajuta si faptul ca tipii de la Paradox au fost foarte chill si deschisi.



Also, a fost cam omis MrBtongue pe aici, merita macar un link: https://www.youtube.com/user/MrBtongue/videos
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4958
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Emisiuni despre gaming pe youtube

Post by TG »

That's funny, prima dată citisem ceva de AJ fiind destul de b- fix that typo Stokkolm.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest