Știri din industrie

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

Da, corect, insa: cand Irak a facut "nasoale", embargo-ul s-a aplicat Irakului, nu doar orasului/regiunii X; cand Siria a facut "nasoale", embargo-ul s-a aplicat Siriei, nu doar orasului/regiunii Y; cand Serbia & Muntenegru a facut nasoale, embargo-ul s-a aplicat S&M-ului, nu doar orasului/regiunii Z. Deci daca Federatia Rusa face "nasoale", de ce doar Crimeea trage ponoase? Daca maine tata Putin se decide sa faca din Galati un regim de oras-stat independent fata de Romania, cu ce sunt eu vinovat ca sa primesc embargo din partea restului globului? Vinovat ca nu mi-am miscat curul dincolo de granita, poate.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Știri din industrie

Post by Fedaykin »

Nici Ucraina, nici Rusia nu se afla de facto in ilegalitate - Crimeea in schimb, cam e (din punct de vedere al Occidentului, desigur, Rusia evident ca o vede drept o stare de fapt foarte logica si normala)

Un fel de "Ati vrut independenta? Luati de-aci independenta peste ochi!". Ma refer la statutul din punct de vedere juridic.

IDK, just my 2 cents.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

Ever heard of the problem of two Chinas? Nu tin minte sa existe vreun embargo, de orice natura, din partea restului lumii, fata de una dintre ele. Desi fiecare sustine ca EA este China, iar cealalta nu exista.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Știri din industrie

Post by Stokkolm »

Pentru ca ne-am trezi fara iphone-uri, fara samsung-uri si fara cam orice.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by McWilliams »

My point exactly - cand esti mic, iesi si batut, si cu banii luati. Cu Iran negociezi tratate pentru amanarea potentialului nuclear pentru inca 5 ani (lol), iar cu Crimeea bagi repede un embargo. Daca Unchiul Sam isi incordeaza muschii cu alde Crimeea, atunci pot sa-l banuiesc de Alzheimer's.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Știri din industrie

Post by kensky »

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Știri din industrie

Post by Stokkolm »

"Eurogamer's best games lists aim to guide you to the highest quality, most original, most exciting games around today. Each regularly updated list presents between 10 and 20 varied games that we think would make a fine foundation for any game collection."

Pare rezonabil, nu vrea sa fie "best PC games of all time". Te miri degeaba :P
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 285
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Știri din industrie

Post by Marius Ghinea »

Adevarul este ca unele dintre jocurile din lista aia sint atit de bune incit ma mira si pe mine prezenta lor in ea. ;)
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Știri din industrie

Post by sekaba »

Sa speram ca vor copia modelul ESO/Guildwars si nu o balarie de P2W ca-n Neverwinter sau Age of Conan.
Nu am sa imi pot explica niciodata cum producatorii Wildstar au putut crea o lume atat de misto, cu personaliate, lore si locatii detaliate si bine inchegate, clase si gameplay interesante si sa o dea in bara rau de tot cu niste decizii total aiurea care au facut din wildstar un mmo ce semana mai mult cu wow vanila si nu cu un mmo din 2014.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Știri din industrie

Post by Stokkolm »

Astazi am aflat ca Obsidian lucreaza la un joc cu tancuri online free to play numit "Armored Warfare". E deocamdata in stadiu alfa si e literally World of Tanks cu modele de tancuri moderne si harti noi. In rest engine-ul, interfata, mecanicile sunt absolut identice. Wtf is going on. :o
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Eu as zice ca ai o viata sau ai fost ocupat si nu mai ai timp sa verifici stirile. Nu e nevoie sa te wtf-uiesti, e drept ca s-a anuntat de vreun an si tin minte ca s-a si postat pe tema asta pe forum la un moment dat. Asta e Stokkolm, nu poti fi la current cu toate.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Știri din industrie

Post by Cata »

Foame de bani?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Știri din industrie

Post by Stokkolm »

A nu, stiam de joc de mult timp, dar nu ma gandeam ca o sa fie tocmai o clona de World of Tanks. Obsidian + Wargaming mi se pare o asociatie atat de improbabila...
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Știri din industrie

Post by TG »

Pai tin minte ca au zis de ceva echipa de prin rusia/ucraina/smt. Ma indoiesc ca cineva de la Obsidian-ul normal lucreaza la un joc cu tancuri. Din partea mea, sa faca oricate rozatoare de genul asta, daca ii ajuta sa finanteze jocuri normale.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
zme-ul

Re: Știri din industrie

Post by zme-ul »

sunteti in urma rau .. Obsidian lucreaza "public" la Armored Warfare de vre-o juma de an si i-a pus serios pe ganduri pe astia de la WarGarming :P dupa mine, poate sa dea cu ei de pamant

---

in alta ordine de idei:

Pre-order crisis looms as 3.4m UK gamers hold off
20 per cent of UK gamers say they are either pre-ordering fewer titles, or have stopped pre-ordering altogether.

This comes from a survey conducted by Ipsos Media’s GameTrack project on behalf of MCV.

Nine per cent of those surveyed said they had cut back on the number of pre-orders over the last 12 months, while 11 per cent said they had not pre-ordered anything despite doing so in the past.

The data also revealed that the UK is the No.1 territory across Europe for pre-orders (23 per cent of gamers say they pre-ordered a title in the last year), but it is also seeing the sharpest decline.
foarte bine! era si timpul sa le vina mintea la cap unora
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Știri din industrie

Post by Fedaykin »

In rest engine-ul[...]sunt absolut identice
Really, dude?
Like... really?!?

Se pisa cu bolta Obsidian pe mizeria absolut sinistra numita BigWorld, o chestie mumificata si animata extrem de grosolan de catre WG pt a parea ca inca mai e in viata...

In plus, nu e absolut nici o asociatie intre Obsidian si WG - Obsidian si mail.ru (sau cum se numeste grupul rusesc) sunt competitori directi ai WG - si sper sa le fure cat mai mult de la gura.
Mai ales avand in vedere ca foarte recent au aratat cum arata un mecanism/sistem de artilerie gandit cu capul, nu cu curul.

Iubesc WoT - dar urasc WG cu pasiune. Iar avand in vedere ca AW e practic WoT 2.0 dar fara WG, Obsidian le va da bukkake lui SerB, Storm si restul de mujici de o sa ii tina minte o viata intreaga.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Știri din industrie

Post by Fedaykin »

Scuze pt double-post, dar... tin musai sa imi exprim dorinta!

In speranta ca vreunul din "oficiali" va citi postul asta, ii rog frumos sa ia in considerare un request - review-ul de Witcher 3 sa fie scris de MG si Cioli. Pt ca disectia questei si Cioli.

Multam!
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest