VINE!

User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: VINE!

Post by caleb »

Cristan wrote: Dadusem la un moment dat si peste o firma romaneasca cu servicii de publishing digital, sunt si din Brasov, poate se gaseste o solutie.
Cristina de la Foto-Video Digital and co., dar nu e tocmai o chestie din care să-ți poți finanța traiul. Nu se prea pupă taică, cel puțin nu încă. Și mobzine.ro merge colateral, nu trăiesc oamenii din asta. Web, publishing digital, se găsesc câte unii să mai bage un ban, dar nu destul de mulți și nu destul de constant cât să stea oamenii din spatele chestiei cu fundul doar pe asta.
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: VINE!

Post by alexnsn »

Salutare si bine ati revenit. Level este revista mea de suflet, asa ca ma bucur nespus sa vad ca reapare.

Legat de modul de comanda... inteleg ca trebuie sa o comandam, ca vine prin posta, ca momentan nu poate aparea la magazine, insa ce ma deranjeaza si ce ma tine in loc sa comand este modalitatea de plata. Nu obisnuiesc sa comand astfel chestii online, nu am incredere sa las numarul de la card pe site-uri (indiferent cat de "sigure" sunt). Avand in vedere ca este totusi revista mea de suflet, probabil imi voi face un cont separat, cu un card separat, in care voi "vira" doar sume mici de bani pentru comanda revistei si eventual pentru alte astfel de tranzactii on-line.

TOTUSI, mai astept pana pe la jumatatea lui ianuarie, poate se gaseste o modalitate de a se plati RAMBURS, cand o ridic de la posta (inclusiv sunt de acord sa suport eu taxele postale in aceste conditii, stiu ca sunt in general 10-15 lei). Lasati, va rog frumos, si aceasta posibilitate (plus ca, daca postasul nu ne gaseste acasa, e OBLIGAT sa duca revista la posta si sa lase mandat postal). Stiu ca exista "riscul" ca unii sa nu ridice revista, iar aceasta sa se intoarca si sa suportati si voi taxele, insa daca pentru trimitere ne-ati lasa pe noi (cei care alegem aceasta varianta) sa le platim, cred ca ati iesi pe plus (sunt de parere ca sunt mai multi cei care ridica coletul, decat cei care nu ridica). Plus ca, la cei care nu ridica, puteti emite un fel de banare, sa nu mai poata comanda in viitor (sau nu prin aceasta metoda).


Credeti-ma, daca apelati la aceasta modalitate de plata, veti castiga mai multi fani... AVANTAJE:
1. Ar cumpara mai multa lume (cei care nu au card, sau nebunii ca mine care nu vor sa plateasca online)
2. Ar fi o garantie ca revista ajunge intreaga la posta, nu e mototolita in cutia postala.
3. (Eventual) am suporta noi taxa postala (ca un fel de garantie ca in caz de retur o suportati voi).
4. S-AR VINDE MAI BINE.

DEZAVANTAJ: Vor fi cateva retururi, insa acestea pot fi banate de la aceasta metoda de comanda.

Ce ziceti? Vedeti ca, in general, astea sunt temerile cumparatorilor exprimate pe site, daca apelati la aceasta metoda, s-ar mai diminua. Eu las precomanda in stand-by, pana in ianuarie, in speranta ca postarea mea va fi luata in calcul.

Va multumesc si astept un raspuns / opinie!
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: VINE!

Post by Soarecu »

Am precomandat-o si eu.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: VINE!

Post by stef »

Pai si la chioscuri nu mai apare pana la urma?
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: VINE!

Post by marvas »

pana la urma apare si la chisocuri, dar probabil primul numar nu va avea un tiraj asa mare.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: VINE!

Post by Soarecu »

stef wrote:Pai si la chioscuri nu mai apare pana la urma?
Daca stai intr-un oras mai mare ai sanse sa o gasesti si la chioscuri, altfel probabil cu abonament e cel mai ok.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: VINE!

Post by kensky »

mai important e cand apare la chioscuri :D
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: VINE!

Post by .chester »

Cu cat scrieti mai des cuvantul "chioscuri" si cu cat intrebati mai des daca apare si la chioscuri, cu atat o sa apara mai repede si mai des si mai mult la chioscuri!
Last edited by .chester on 22 Dec 2015, 09:34, edited 1 time in total.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: VINE!

Post by D12fan »

Ba, da zici ca ati innebunit cu 'chioscurile' voastre :P
Image

Image
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 285
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: VINE!

Post by Marius Ghinea »

ca sa fie pe cit posibil mai clar. revista Level a disparut din cauza chioscurilor. daca ne vom folosi de chioscuri, este perfect posibil sa patim la fel. adica este extrem de posibil.

cel mai bine este sa va ajutam sa utilizati mijloacele de plata directa catre noi, fie online, fie prin SMS, fie ramburs, fie ce alte mijloace ar mai fi de acest gen.

daca vreti ca revista noastra sa existe, si daca vrem ca revista noastra sa existe, trebuie sa cream o legatura directa intre noi, pe cit posibil, nu una intermediata de distribuitori. va rog sa intelegeti asta. noi tocmai incercam sa intelegem odata asta si am impresia ca reusim.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: VINE!

Post by marvas »

Marius Ghinea wrote:va rog sa intelegeti asta.
Atat timp cat ni se explica, intelegem aproape orice. Dar asta e prima data cand auzim ca revista s-ar putea sa nu fie deloc in magazine, pana acum ni s-a transmis ca in chioscuri o sa apara mai tarziu sau in putine exemplare.

In cazul aceasta ar fi bine-venita o sectiune permanenta pe site de unde s-o putem comanda si sa o platim ramburs.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: VINE!

Post by kensky »

eu tot zic de chioscuri fiindca momentan nu am cum face preorder prin card; daca erau si alte metode plata gen sms, paypal, paysafe samd, era ok :)
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: VINE!

Post by .chester »

Bai, da. PayPal ar fi foarte ok, daca ati putea implementa.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: VINE!

Post by D12fan »

kensky wrote:momentan nu am cum face preorder prin card
1. nu ai o ruda/un prieten sa te ajute cu asta?
2. ai zis "momentan", banuiesc ca o sa-ti faci card candva in viitorul apropiat si n-o sa mai ai problema asta...
kensky wrote:daca erau si alte metode plata gen sms, paypal, paysafe samd, era ok :)
- sunt sigur ca au discutat si optiunile astea... Si ar fi chiar OK daca ar putea sa le implementeze in cursul anului viitor
Image

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: VINE!

Post by ola small dickie »

AM PRECOMANDAT_O MANCAUASH IO PE EA! UHUUU
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: VINE!

Post by Aidan_DKH »

Se lucreaza la introducerea revistei in anumite lanturi de distributie, ba chiar se obtin si rezultate. Doar ca atunci cand incerci sa eviti problemele pe care Marius le amintea mai sus, te lovesti de niste negocieri foarte dure, cu firme care au monopol.Tough shit.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: VINE!

Post by alexnsn »

Dragilor, cand se vor introduce noile metode de plata (SMS, sper plata ramburs la ridicarea revistei de la posta), se va mai putea comanda primul numar?
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: VINE!

Post by Doc »

Cu benzinariile colaborati? daca da, cu care?

La fel, o sa fiti in hipermarketuri?

Daca distributia va fi problematica, si insistati pe chestia asta cu posta, macar un magazin on-line sa dezvoltati in care sa poti comanda cateva numere deodata, care sa fie livrabile prin CURIERAT...
User avatar
.X.
Space Invader
Posts: 2
Joined: 10 Dec 2015, 17:05

Re: VINE!

Post by .X. »

marvas wrote: In cazul aceasta ar fi bine-venita o sectiune permanenta pe site de unde s-o putem comanda si sa o platim ramburs.
http://revista.nivelul2.ro/
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3707
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: VINE!

Post by Cristan »

Care sunteti din Bucuresti si aveti drum prin oras azi, verificati-va mailul.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests