VINE!

User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: VINE!

Post by McWilliams »

Sunt la a treia incercare de a face un abonament la revista, si de fiecare data mobilpay.ro imi zice "UE, bha! Pentru detalii, contactati banca emitenta a cardului." Diferenta este ca eu vad sumele blocate pentru fiecare incercare esuata. Personal, n-am probleme sa imi fac singur un aviz de refuz la plata si sa mi se debloce sumele, insa s-ar putea sa fie nevoie sa acordati atentie sporita pentru cei care trebuie sa viziteze/telefoneze banca in afara orelor de lucru.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: VINE!

Post by DerangedGenius »

Uhm, stiu ca problema reala este cea a revistelor care nu ajung la destinatari dar...

Se face o luna de cand a aparut. Ce se stie de numarul 2?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: VINE!

Post by Aidan_DKH »

DerangedGenius wrote:Uhm, stiu ca problema reala este cea a revistelor care nu ajung la destinatari dar...

Se face o luna de cand a aparut. Ce se stie de numarul 2?
Salut, numarul acesta este cel destinat lunii ianuarie. Ea a fost distribuita mai devreme pentru ca si noi si voi aveam nevoie de un boost -- asa ca am apelat la precomanda. Cativa mai fericiti au primit revista foarte repede, altii au fost luati in piept de Posta, lucru pe care il regretam amarnic (motiv pentru care acum vom avea si noi o solutie de curierat + cea de pe HAC). Revista urmatoare va fi anuntata in februarie.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: VINE!

Post by KiMO »

MC wrote:
Stokkolm wrote:Ti-a luat-o cineva din cutia postala. Demult.
Stau la casa si nu e la drum public (trebuie mers pe un drum privat cam 50 de metri de la drumul public). In plus postasul e baiat fain si imi aduce tot timpul la usa ca ai mei sunt pensionari si sunt mai tot timpul acasa.
In plus am o cutie postala minuscula in care abia incape un plic normal cu o factura de utilitati, deci nu avea cum s-o inghesuie acolo fara sa o rupa.

Asta e. :(
Pana nu vor fi alte modalitati de achizitionare nu o voi mai comanda. Pacat, ca eram chiar entuziasmat.
Pai hai cu un nume si adresa, ambele complete, pe mail la mine sau la suport. PLus dovada confirmarii platii. Ma uit in retururi si apoi o rezolvam.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: VINE!

Post by Doc »

Gata, am intrat in posesia ei :) plus ca am primit si o bula de text de la supererou si un cartonas care-mi spune ca sunt grozav :) oamenii astia chiar m-au simtit :lol:
adriano13

Re: VINE!

Post by adriano13 »

Si eu mi-am cam pierdut speranta ca o voi primi, a trecut o luna deja, cei de la posta ma cunosc si imi zic de la usa: nu ai primit nimic !
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: VINE!

Post by ola small dickie »

eu daca lucram la posta aia deja te bagam in spate si iti dadeam si o batuta daca mai intrebai de multe ori
adriano13

Re: VINE!

Post by adriano13 »

ola small dickie wrote:eu daca lucram la posta aia deja te bagam in spate si iti dadeam si o batuta daca mai intrebai de multe ori
Da, dar nu lucrezi la posta, si nu se stie cine lua batuta dintre mine si tine :P
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: VINE!

Post by Doc »

As fi atent, omu doar ce a facut cantonament in Moldova...
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by KiMO »

Camarazi,

Am introdus optiuni noi in modulul de comanda, respectiv puncte fixe de unde se poate ridica revista comandata, pentru Brasov si Bucuresti. Daca aveti idei pentru asemenea puncte (eventual si cu vanzare) in Timisoara, Cluj, Iasi si Constanta, PM la tata. In curand va exista si optiunea de transport prin curier, cel tarziu incepand cu NR 2.

Intre timp, a intrat la vanzare si pe Supererou.ro, dar ne ambitionam sa perfectionam solutia proprie.

IMPORTANT:
Vor exista mici intarzieri pentru comenzile plasate in ultima saptamana, datorate unor chestiuni de ordin tehnic. Nu va faceti griji, revista va ajunge pana la data in care planuim sa impingem pe piata NR 2 - 15 februarie. Data de 15 a fiecarei luni va ramane, apoi, ziua oficiala de lansare a viitoarelor editii.

In scurt timp vom elimina complet intarzierile in partea noastra si vom aduce imbunatatiri paginii de comanda. Nu disperati, reviste mai sunt. In plus, putem sa dam o noua comanda in depozit... :)

In rest, contractele de distributie merg mai greu decat ne asteptam. La jumi-juma nu e prea fain, decat pentru distribuitor...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ola small dickie »

As putea sa ma interesez pentru Constanta pentru puncte fixe de unde sa se poata ridica revista dar nu stiu ce inseamna asta. Ce ar trebui sa reprezinte un astfel de punct fix? Ce sunt cele de la Bucuresti si Brasov?
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by vulp »

KiMO wrote:Am introdus optiuni noi in modulul de comanda, respectiv puncte fixe de unde se poate ridica revista comandata, pentru Brasov si Bucuresti.
Camarade, se poate ridica si cu plata ramburs? Inclusiv numere vechi (adica primul)?

PS: Ceva buton pt comanda, pe siteul principal, n-ar fi rau... presupunand ca nu e o revista clandestina :mrgreen:
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

ola small dickie wrote:As putea sa ma interesez pentru Constanta pentru puncte fixe de unde sa se poata ridica revista dar nu stiu ce inseamna asta. Ce ar trebui sa reprezinte un astfel de punct fix? Ce sunt cele de la Bucuresti si Brasov?
Cred ca inseamna niste colaborari cu ceva prieteni, care sa nu insemne spatiu inchiriat, plata unui salariat samd.

Punctul asta fix pot sa insemne pur si simplu oameni carora sa le fie trimis un numar e reviste si care sa trimita banii inapoi? Gen avem in Severin 20 de comenzi. Nu le trimitem individual, ci le trimitem lui Doc, pe oameni ii trimitem pe capul lui, si el ne trimite banii dupa aia inapoi? S-ar reduce si costurile, si timpul pierdut de redactie samd. Am putea pune osul in sensul asta, daca tot vrem sa citim reviste pana la pensie si poate dupa :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by marvas »

la ceva de genul ma gandeam si eu, ce zice Doc. Ma ofer pro bono pentru Cluj.

O alta optiune ar fi ca oamenii sa poata plati pe net revista si s-o ridice de la mine fara sa le mai fie frica ca o gasesc indoita in Posta. Bineinteles ca in cazul asta ar trebui pus la punct un sistem prin care sa nu fim inselati de oportunisti.
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: VINE!

Post by D12fan »

adriano13 wrote:
ola small dickie wrote:eu daca lucram la posta aia deja te bagam in spate si iti dadeam si o batuta daca mai intrebai de multe ori
Da, dar nu lucrezi la posta, si nu se stie cine lua batuta dintre mine si tine :P
Damn, shit's gettin' serious...
Image

Image
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by alexnsn »

KiMO wrote:Camarazi,

Am introdus optiuni noi in modulul de comanda, respectiv puncte fixe de unde se poate ridica revista comandata, pentru Brasov si Bucuresti. Daca aveti idei pentru asemenea puncte (eventual si cu vanzare) in Timisoara, Cluj, Iasi si Constanta, PM la tata. In curand va exista si optiunea de transport prin curier, cel tarziu incepand cu NR 2.

Intre timp, a intrat la vanzare si pe Supererou.ro, dar ne ambitionam sa perfectionam solutia proprie.

IMPORTANT:
Vor exista mici intarzieri pentru comenzile plasate in ultima saptamana, datorate unor chestiuni de ordin tehnic. Nu va faceti griji, revista va ajunge pana la data in care planuim sa impingem pe piata NR 2 - 15 februarie. Data de 15 a fiecarei luni va ramane, apoi, ziua oficiala de lansare a viitoarelor editii.

In scurt timp vom elimina complet intarzierile in partea noastra si vom aduce imbunatatiri paginii de comanda. Nu disperati, reviste mai sunt. In plus, putem sa dam o noua comanda in depozit... :)

In rest, contractele de distributie merg mai greu decat ne asteptam. La jumi-juma nu e prea fain, decat pentru distribuitor...
Salut, KiMO!
Multumesc frumos, atat pentru lamuriri, cat si pentru faptul ca ati dat posibilitatea unor comenzi rapide atat de prompt.
Revista este de o calitate ireprosabila, poate ii fac un review dupa ce o citesc!

Multumesc inca o data! Jump to the next LEVEL!
Ciprian
Space Invader
Posts: 5
Joined: 28 Jan 2016, 07:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Ciprian »

Astept si eu ca un bou dar fix ca un bou sa cumpar revista de la un chiosc de ziare cum o gaseam pe Level, mai este foarte putin pana in februarie si eu tot nu am numarul 1, o sa mai apara la chioscuri ?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Aidan_DKH »

Ciprian wrote:Astept si eu ca un bou dar fix ca un bou sa cumpar revista de la un chiosc de ziare cum o gaseam pe Level, mai este foarte putin pana in februarie si eu tot nu am numarul 1, o sa mai apara la chioscuri ?
Nu atat de repede pe cat ai vrea. Go online.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
Ciprian
Space Invader
Posts: 5
Joined: 28 Jan 2016, 07:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Ciprian »

este foarte diferit cand tii o revista in mana, eu prefer sa citesc traditional carti reviste pe care sa le tin in mana, mi se par mai palpabile mai reale, pana la sfarsitu lunii ianuarie o voi gasi la chioscul de la unirii ? ( tot o zapacesc pe vanzatoare cu : ,, A aparut revista NIVELUL2 ?"
<p> Nu stiu mai mamica cand o sa apara , am auzit de ea ...</p>
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ola small dickie »

se referea sa faci comanda online. la revista tiparita
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests