Discuţii politice, ca la cafenea

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Si tu cunosti americani pentru ca... ai vazut doua sau trei persoane care prevesteau Apocalipsa la CBC sau la NBC sau la ce canale tv mai au aia? Tii minte (sper) ca si despre Brexit s-a zis ca o sa conteze pentru toti britanicii, pentru toti europenii si pentru toata planeta. Right now, Brexit only counts for my bowel movement.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

DarthZombie wrote:Noroc ca Hillary e curata, nici nu se pupa cu fosti lideri KKK pe care-i considera mentorii ei, nici cu afirmatii de gen "superpredators" n-a venit.
:lol: :lol: :lol:

O baba sclerozata a carei unica realizare e ca lui bilache ii placeau grasanele. Ce legatura are asta cu faptul ca dump e un cretin cu spume? :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Te rog frumos, doamna Hillary era destul de ok acum jde ani

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

2bad ca lui bilache ii placeau alea cu suficienta grasime cat sa crape si focile de ciuda.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Spoiler:
Image
Is this shit working?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by vulp »

Bennet Omalu, cunoscutul medic legist care expus encefalopatia traumatica prezenta in creierele jucatorilor decedati din Liga americana de fotbal, a sugerat ca Hillary Clinton ar putea sa fi fost otravita si sugereaza ca in spate s-ar putea afla Kremlinul, scrie Washington Post.
Spoiler:
Image
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2423
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mărar »

Nici nu stiu daca sa pun asta aici, la Weird/funny news sau La lucruri pe care le urasc.

https://www.washingtonpost.com/opinions ... 1b7a420455
No specific harm, actual or attempted, to any individual American was ever shown to have resulted from the NSA telephone metadata program Mr. Snowden brought to light. In contrast, his revelations about the agency’s international operations disrupted lawful intelligence-gathering, causing possibly “tremendous damage” to national security, according to a unanimous, bipartisan report by the House Permanent Select Committee on Intelligence. What higher cause did that serve?
Atunci de ce naiba ati publicat toate chestiile alea daca erau daunatoare? :lol:

Asa cum a punctat bine The Intercept
But what makes today’s Washington Post editorial so remarkable, such a tour de force, is that the editors are literally calling for the criminal prosecution of one of the most important sources in their own newspaper’s history. Having basked in the glory of awards and accolades, and benefited from untold millions of clicks, the editorial page editors of the Post now want to see the source who enabled all of that be put in an American cage and branded a felon. That is warped beyond anything that can be described.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 285
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Marius Ghinea »

Waaagh!, formularile tale implica o atitudine descalificanta fata de anumite femei. Nu sint feminist, dar stiu cit poate suferi o femeie fata de care exista o asemenea atitudine. Cind activitatea stiintifica iti lasa un pic de timp, ar fi un beneficiu pentru o anumita parte a omenirii daca ai reflecta nitel la asta.

Nu te-as fi interpelat pe acest subiect daca nu as fi ramas cu impresia ca nu esti un dobitoc.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Stai linistit, nu sunt nepoliticos cu fat bitches irl. Dar nici n-as face sex cu ele.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by DarthZombie »

Mărar wrote: Atunci de ce naiba ati publicat toate chestiile alea daca erau daunatoare? :lol:

Asa cum a punctat bine The Intercept
But what makes today’s Washington Post editorial so remarkable, such a tour de force, is that the editors are literally calling for the criminal prosecution of one of the most important sources in their own newspaper’s history. Having basked in the glory of awards and accolades, and benefited from untold millions of clicks, the editorial page editors of the Post now want to see the source who enabled all of that be put in an American cage and branded a felon. That is warped beyond anything that can be described.
Si sa nu uitam culmea culmilor: Washington Post a primit impreuna cu Guardian premiul Pulitzer pentru activitatea lor legata de Snowden si dezvaluirile sale! Sa musti mana care ti-a dat click-uri nu ma surprinde, dar sa musti mana care ti-a dat cel mai prestigios premiu din lumea jurnalistica mi se pare absolut incredibil.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Mie imi plac femeile grase. Then again mie imi plac toate femeile
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Cica a tinut Ciolos un mic moment de reculegere in Parlament, un moment solemn si plin de adevaruri economice, inainte de alegeri si de prea-sfanta pomana electorala. Nici n-a apucat sa paraseasca podiumul, ca au venit imediat gibonii care voiau locuri de munca mai multe, ajutoare sociale mai mari (lucrurile astea doua batandu-se cap in cap) si sa nu ne vindem tara strainilor... cel putin alora care nu dau plicul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Mafio »

Totuși, thread-ul e despre politică sau articole despre politică: dezbateri, analize, păreri? Pentru că nu e prima dată când cineva pune un articol și altcineva se simte impulsionat să declare că el nu e pe subiect.

Nici pe mine nu mă atrage trei sferturi din ce se postează aici, deci putem închide thread-ul.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by ola small dickie »

Ciolos mi se pare cel mai de bun simt prim ministru pe care l-a avut romania post 89. Cel mai aproape de ce vrea sufletu meu pt pozitia asta. Si iohanis la fel. Ca conduita si prezenta mi se pare peste iliescu, basescu, constantinesxu. Dixit et salvamias in toti pesedistii si in radu beligan
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

In mare parte sunt de acord cu ce zici, Mafio, dar aici chiar nu am ce sa ii reprosez lui Marar: ideea din articolul link-uit este o mizerie absoluta.

Rezumatul ar suna cam asa: noi, marii deontologi de la aceasta prestigioasa institutie media care ne plateste, am fost nevoiti sa ne indopam cu ceva dintr-un borcan oferit de Snowden. Nu stiam daca va fi cacat sau daca va fi gem, insa deontologi fiind, ne-am inarmat cu polonice si am dat pe gat. La inceput, am simtit un gust ciudat pe varful limbii. Insa cum lumea ne incuraja frenecit, de la click-uri (adica bani) la premii (adica faima), ne afundam si mai adanc in cel borcan. Sigur, nu este o meserie fara riscuri - poti sa faci toxinfectie alimentara, poti sa iti pierzi dintii, poti sa dai in diabet. Insa noi am dat polonic dupa polonic pe gat, intru slava libertatii si a etosului tarii noastre. Si nu numai! Insa cand am terminat borcanul, am inceput sa avem dubii daca am facut bine scotand capacul si deversand atata cacat/gem in organismele noastre, ale tuturor. Asa ca, din postura de eroi ai neamului cu diaree rebela, ne simtim datori sa va amintim ca cineva s-a gandit la binele nostru cand a pus cacatul/gemul la borcan si a scris "a nu se deschide" pe capac. Abia acum, cand am scrijelit fundul borcanului, putem vedea intelepciunea necesara pentru a umple borcanul si a-l face pierdut in neant.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by vulp »

legat de dezbaterea de mai sus, exista "fat bitches" (vorba lui Waaagh!) care arata mai bine ca unele "non-fat bitches" (concept derivat din vorba lui Waaagh!), ba chiar de doua feluri: carora le sta mai bine fat decat slabanoage + cele carora le sta la fel de bine si fat si slabanoage... ca si in topicul cu pariurile, trebuie sa-i dau dreptate lui Ola: femeile sunt femei pentru ca sunt femei - iar daca e una care nu-mi place mie, cu siguranta nu vreau sa supar pe cineva care are preferinte care nu se suprapun cu ale mele (Ola, daca nu asta ai zis, sa ma corectezi :lol: )

in alte ordine de idei, luati un hot tip de la facebook:

Image
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by McWilliams »

Roma, Romanians, Romans, Romulans - same shit, just different ages in history. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

vulp wrote:legat de dezbaterea de mai sus, exista "fat bitches" (vorba lui Waaagh!) care arata mai bine ca unele "non-fat bitches" (concept derivat din vorba lui Waaagh!), ba chiar de doua feluri: carora le sta mai bine fat decat slabanoage + cele carora le sta la fel de bine si fat si slabanoage... ca si in topicul cu pariurile, trebuie sa-i dau dreptate lui Ola: femeile sunt femei pentru ca sunt femei - iar daca e una care nu-mi place mie, cu siguranta nu vreau sa supar pe cineva care are preferinte care nu se suprapun cu ale mele (Ola, daca nu asta ai zis, sa ma corectezi :lol: )
:lol:

Comentariile mele erau despre situatia penibila in care a fost surprins Cliton acum 1 milion de ani, situatie care a propulsat cariera neveste-sii. Singurele femei cu care am o problema irl sunt fie nesimtite, fie iresponsabile, criterii care se aplica la fel de bine si la barbati, transgeni sau oricare alte fiinte umane. Greutatea nu e niciodata un factor cand decid ca vreau sa torpilez pe cineva. Pe mine in general ma apuca furiile atunci cand o persoana nu isi face treaba din lene, delasare sau prostie, si-i incurca pe altii.

In ceea ce priveste preferintele mele, se poate consulta topicul Babe of the Day, mai pe la inceputuri. Cred ca acopar tot spectrul de distributie a masei. Daca sunt lipsuri, o sa caut sa suplimentez, nu m-am mai ocupat de mult. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by Waaagh! »

Ca tot am adus vorba de iresponsabili, am vazut articolul asta al lui Tapalaga si mi s-a luat lumina. E o cronica a tandemul base-oprea, care a combatut aseara de zor, de la ghita, respectiv gidea tv. Inaintea lui oprea, inteleg la gidea a fost o activista anti-vaccin. Sper ca audientele astora au ajuns sub cele ale lui dd dupa ce s-a fasait, ca altfel o sa fie prapad.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Discuţii politice, ca la cafenea

Post by .chester »

Nu-mi place stilul asta apocaliptic de a scrie al lui Tapalaga, pe un ton furibund si cu metafore hiperbolice gen "spalatorii de sange", "asasinul perfect", "profaneaza morminte si calca pe cadavre". Pula mea, e de cacat ce se intampla si oamenii normali la cap din tara asta sunt revoltati pe buna dreptate, dar nu mi se pare ca articolele astea pline de invective ajuta in vreun fel. Prefer abordarile mai calme, mai rationale, mai civilizate, mai fara OPREA PROFANATORUL DE MORMINTE VAMPIRUL NOPTII MONSTRUL DE PE BANCHETA!!!!!!!!!!!!!! Sunt de acord cu ce zice, dar nu sunt de acord cu modul in care o zice. Nu face cinste unui jurnalist respectat. Vad ca asta a devenit trademark-ul lui Tapalaga: articole cu multe paragrafe in care foloseste diverse imprecatii de proportii cosmice pentru a explica evenimente politice. Nu-mi amintesc vreun articol de al lui in care sa fie mai ponderat si mai putin bombastic in exprimare. Ca atare, cred ca voi lua o pauza de la editorialele lui.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest