Denumire joc adventure demo revista Level

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
gerbil
Space Invader
Posts: 5
Joined: 6 Aug 2016, 14:09

Denumire joc adventure demo revista Level

Post by gerbil »

Va salut! Cred ca prin 2002 am cumparat o revista Level care a avut un demo cu un joc adventure click and point din perspectiva FPS (control similar cu Sherlock Holmes Mystey of the Mummy). Mi-a plauct mult demo, am vurt sa -l caut dupa dar am uitat de el. Tin minte ca erai intr-o camera de hotel, se auzeau vorbe prin ventilatie din camera vecina si trebuia sa pui un scaun, sa te urci pe el si sa asculti ce se vorbeste.
Parca imi aduc aminte ca pe acelasi cd era si un demo cu jocul Syberia, de aici l-am jucat prima data si apoi l-am cumparat full. Stie cineva in ce numar al revistei Level a fost demo la Syberia?
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3699
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Denumire joc adventure demo revista Level

Post by Cristan »

Esti sigur ca era demo la Syberia? Nu am gasit sa se fi dat demo in perioada in care aparut jocul - preview (si trailer pe CD) in aprilie 2002 si review in septembrie 2002. Jocul pe care il cauti e cumva Alfred Hitchcock The Final Cut? A avut review tot in septembrie 2002 si asta a avut si demo in ianuarie 2001.

Poti sa te mai uiti prin revistele din perioada respectiva, poate iti duci aminte.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Denumire joc adventure demo revista Level

Post by vulp »

Sper sa nu gresesc ( https://en.wikipedia.org/wiki/False_memory cu placere) dar si eu-mi amintesc de demo cu Syberia. Care m-a determinat sa cumpar jocul. Un joc excelent.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests