Berserk Musou

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Berserk Musou

Post by Azad »

Daca mai este cineva interesat de seria asta, o sa apara pe la sfarsitul lui octombrie sau prin noiembrie si pe PC. Spuneau ca povestea va putea fi jucabila pana pe la arc-ul Millennium Falcon(inclusiv), asa ca nu va mai fi nevoie ca vulp sa citeasca un teanc imens de carti. :D

phpBB [video]

phpBB [video]


E un reskin de Dinasty Warriors, practic, dar macar am cu ce sa-mi ocup timpul pana mai apare din manga. Plus, the berserker amour(al doilea clip) is awesome!
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Berserk Musou

Post by vulp »

primu' video e fantastic (m-a amintit de Myth putin), al doilea e prea val-vartej-cu-sarituri-si-magie...

ma bucur ca am prins valul berserk :mrgreen: ms
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

), al doilea e prea val-vartej-cu-sarituri-si-magie...
Cam asa devine si manga de la ultimul arc incolo dar mie chiar imi place. Oricum, ma bucur mult ca te-a prins. Sa lasi si tu niste impresii pe aici cand te apuci de el ;)
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

phpBB [video]


Chiar sunt curios cum o sa prezinte Eclipsa, daca o sa includa si punctul culminant al acesteia sau o sa fie ceva cenzurat.

And some more gameplay:
phpBB [video]
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

Din moment ce am topic de Berserk, cred ca pot posta asta aici. Domnii acestia au luat ost-urile din anime-ul aparut in 97 si cele trei filme Golden Age si au facut cover-uri de pian dupa ele. Recomand "Blood and Guts - Passionate" si "Guitares 1123". De fapt, cred ca le recomand pe toate :D Talk about passion.

Niste gameplay cu varul lui Sigmar Barbaru:
phpBB [video]


Nu stiu ce dobitoc a avut proasta inspiratie sa numeasca versiunea in engleza Berserk and The Band of The Hawk. Meh.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

Casca & Serpico gameplay(e gresit titlul clipului)
phpBB [video]


Pe 21 februarie apare si in Occident, pe PC. Dupa aia apare sezonul 2 din anime in primavara si poate o sa fie gata volumul 39 pana atunci.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Berserk Musou

Post by vulp »

ar fi tare daca ar avea optiune pt alb-negru, grayscale sau eventual cu shadere (gen cel shader cu hasura/textura directionala etc etc)

eu ma uit la anime (golden age arc, cred ca m-am uitat la 18 minute but haven't given up) in alb-negru pentru ca nu-mi plac culorile... plus imi place cum arata Berserk pe hartie... culorile din joc mi se par "obisnuite" - in niciun caz nu-mi displac - dar parca mi-ar placea o alternativa cum am mentionat mai sus O:-)
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

Mi se pare un hit or miss treaba cu alb-negru pentru ca ar trebui sa reproduca arta lui Miura si nu stiu cat de usor ar fi de facut acest lucru. In manga o sa gasesti influente din Escher, Giger, monstrii scosi din povestiri lovecraftiene samd. Daca nu le-ar iesi cum trebuie s-ar lua fanii "hardcore" de producatori ca si-au batut joc iar aia casuals nu ar mai pricepe nimic. Si mie mi-ar placea o alternativa alb-negru, sincer sa fiu, macar sa fie optionala acolo. Oh well.

Daca esti curios, uite aici un link catre cateva influente artistice din manga, realizate de un individ de pe r/berserk. Bine, astea sunt putine. O sa gasesti si elemente din Infernul lui Dante, niste referinte la Shakespeare, Nietzsche etc.

Daca te uiti la anime-ul din '97 iti recomand sa vezi al treilea film Golden Age dupa ce il termini. You won't regret it. Alternativ, poti cauta "Berserk Redux" pe yt si o sa gasesti niste proiecte ale fanilor care combina anime-ul vechi cu cele trei filme, "garantand" o experienta "completa". Dunno.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Berserk Musou

Post by vulp »

vezi Okami... n-ar fi prea greu sa faca "totul" cu shadere speciale sa arate giger-escher-brici, problema e ca trebuie sa angajeze pe cineva care a.) costa mult b.) poate nu vrea c.) o sa lungeasca deadlineul daca nu cu luni, cu ani; bine, Okami a fost gandit asa de la inceput, insa acolo trebuiau sa-si bata capul si cu palete si cu texturi, in timp ce aici trebuie sa-si bata capul doar cu texturi (ma refer la textura in sensul de impresie lasata de suprafata)

oricum, cat timp este vorba de omor sau sex, nu cred ca se pune problema legaturii dintre "a intelege" si "a cumpara jocul" :mrgreen: mai ales din moment ce controalele din joc par sa fie foarte ok

ma uit la filmul in 3 parti, care tot e anime insa nu stiu din ce an sau ce versiune
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

Nu stiam de Okami, thanks! Sunt de acord, ei vor sa profite putin de popularitatea seriei si sa il lanseze cat mai repede. Daca lungeau deadline-ul cu cativa ani si il tot amanau ar fi semanat cu perioadele de aparitie ale capitolelor din manga :lol:

E ok, rezista si tu pana ajungi la al treilea. :)
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

Femto gameplay:
phpBB [video]


Wyald gameplay:
phpBB [video]

There are eight playable characters that we announced, and that will be all.
Meh.
G: Will the game run at 60 frames per second or 30 on PS4?

HK: It will be 30 on all platforms.
Si dupa aia:
G: What about PC?

HK: We don’t know yet.
Dafuq?

Intregul interviu aici.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

phpBB [video]
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Berserk Musou

Post by Azad »

phpBB [video]
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest