Watch Dogs

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Watch Dogs

Post by Stokkolm »

Pai noah, GTA IV e locul 3 all time pe metacritic, asa ca nu e surprinzator.
@Moldovan Claudiu ce placa video ai?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

GeForce GTX560 1 Gb, 256 biti
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Watch Dogs

Post by DarthZombie »

Stokkolm » Thu May 29, 2014 5:18 pm wrote:Pai noah, GTA IV e locul 3 all time pe metacritic, asa ca nu e surprinzator.
Pai o fi, dar e si un joc vechi de 6 ani. WD nu e un joc facut de un studio indie obscur, asa ca m-as astepta ca macar chestiile tehnice sa fie facute cum trebuie, gen umbre lasate de farurile masinilor, sau modul in care se deformeaza masinile sa nu te duca cu gandul ca ai conduce niste tancuri pe 4 roti.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Watch Dogs

Post by brutalistu »

Image
Image
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

Digital Foundry - Face-Off: Watch Dogs
the Digital Foundry verdict

Watch Dogs on PC should be the best version of the game, and yet somehow we find ourselves on shaky ground. Watch Dogs' graphics technical director Sebastien Viard points to the lack of unified RAM as the main reason behind the difficulties, and that Ubisoft Montreal is working to resolve the PC issues, but as of this writing, you may find that hitting a consistent 1080p60 even on a high-power games computer just isn't possible.

Does Watch Dogs deliver on its stunning E3 2012 reveal?
Digital Foundry presents in-depth tech analysis of the finished game.
Does Watch Dogs deliver on its stunning E3 2012 reveal?
Bearing in mind the high demands for CPU power (the game recognises eight cores but makes use of six extensively) combined with the currently dodgy GPU situation, re-adjusting your expectations for 1080p30 gameplay and ramping up the graphics quality presets instead may be the better strategy. Just stay well away from the ultra quality textures for the time being.
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

phpBB [video]


press "Q" to hack forums :evil:
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Watch Dogs

Post by KINGdmn »

In joc cand ma conectez la retea si imi arata orasul mereu ma gandesc la serialul Person of interest.
I se mai pare cuiva ciudat/amuzant ca desi poate controla atatea device-uri si chip-uri, INCA SPARGE GEAMURILE DE LA MASINI CU COTUL?

Later Edit: :)) 1 singur skill point la categoria Driving si am rezolvat problema geamurilor sparte cu cotul :))
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
AndreiM.
Space Invader
Posts: 36
Joined: 9 Mar 2014, 02:15
Location: Colentinia

Re: Watch Dogs

Post by AndreiM. »

The actual gameplay, the atmosphere, the feel of the city... In aceste privinte jocul se ridica la masura asteptarilor mele (realiste). E cam exact ce mi-am dorit si in linie cu pretentiile pe care le poti avea de la un IP nou sandbox care isi propune totusi sa aduca ceva cat de cat nou.

In privinta graficii jocul arata ok spre bine ziua (pe ultra); noaptea are momente / scene care se apropie de demo-urile de la E3 (ultra). Revin cu screenshot-uri cand voi ajunge la o configuratie cromatica satisfacatoare (prin SweetFX).

Pacat e ca motorul si controlul masinilor sunt sub orice critica. Daca pentru masini nu exista absolut nicio scuza (cred sincer ca e la fel de prost ca cel din Saints Row 2), situatia e putin diferita in ceea ce priveste motorul...
Atunci cand tii un joc in productie 5.5 ani va fi intotdeauna un miracol daca nu se ajunge la dezastre gen Duke Nukem. Ce se intampla e foarte simplu - produci si dezvolti un motor care probabil e competitiv in momentul inceptiei sale, dar esti obligat pe parcurs sa tii pasul facandu-i adaugiri modulare mai mult sau mai putin fortate, care evident depasesc capacitatile de baza ale codul sursa. Asa se nasc monstri a proastei optimizari, cum e in cazul de fata Disrupt-ul lui WD.
E trist atunci cand un un motor care face streaming pe niste texturi mediocre spre bune (cica "ultra") este ingenuncheat. Motorul e plin de bottleneck-uri.

That being said, to get a better idea - il rulez pe un sistem cu R7 260x (1GB) si 12GB Ram la 30-40 fps, totul pe ultra si rezolutie x720, cu temporal SMAA (cea mai ok optiune AA ati in ceea ce priveste raportul calitate / performanta). Stuttering-ul e minor din punctul meu de vedere (rezolutiea ne-FullHD ajuta), nesuparator.
Last edited by AndreiM. on 1 Jun 2014, 17:41, edited 4 times in total.
I'm the gipsy that stole Christmas.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

Felicitari ! Primul user de pe topicul asta care isi exprima o opinie bazata pe propria experienta de joc. Nu dupa filmulete de pe ytube, si pareri ale criticilor.

AndreiM daca ai un controller prin casa nu ezita sa il folosesti in timpul condusului. E o schimbare radicala. E clar ca e un port si nu s-a facut nimic in privinta controlului de pe pc. In momentele de actiune poti folosi in continuare mouse and keyboard daca nu suporti sa tragi cu arma de pe controller.

Imi place din ce in ce mai mult jocul. :D
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

Moldovan Claudiu » 1 Jun 2014, 14:26 wrote:Primul user de pe topicul asta care isi exprima o opinie bazata pe propria experienta de joc. Nu dupa filmulete de pe ytube, si pareri ale criticilor.
no shit sherlock :roll:


zici de parerile criticilor, dar nu cunosti situatia
ia sa vedem:
PS4 - 82 pe Metacritic: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/watch-dogs
XB1 - 78 : http://www.metacritic.com/game/xbox-one/watch-dogs
PC - 81 : http://www.metacritic.com/game/pc/watch-dogs

genial!
Last edited by zme-ul on 1 Jun 2014, 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

no shit indeed....
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

aperi jocul asta de parca asta ti-ar fi jobul ... hmm
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Watch Dogs

Post by ne0lith »

Dar si eu am jucat un pic din jocul asta. Cel mai mult imi place cand trebuie sa apesi pe Q. Game of the Year.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

zme-ul » Sun Jun 01, 2014 3:02 pm wrote:aperi jocul asta de parca asta ti-ar fi jobul ... hmm
Prietene te simiti cumva atacat de postul meu sau de ce ai sarit asa ?
Last edited by MC on 1 Jun 2014, 16:09, edited 1 time in total.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Watch Dogs

Post by McWilliams »

QQ more?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

ne0lith » Sun Jun 01, 2014 3:04 pm wrote:Dar si eu am jucat un pic din jocul asta. Cel mai mult imi place cand trebuie sa apesi pe Q. Game of the Year.
Lol, pe sistemul cel mai mult imi place cand trebuie sa apas click intr-un shooter.
Sunt curios cum ar trebui sa functioneze mecanica de hacking, in opinia ta, atunci cand te urmareste politia si in timpul condusului vrei sa schimbi semafoarele sau sa dechizi o poarta......
Last edited by MC on 1 Jun 2014, 16:15, edited 2 times in total.
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

"prieteni" nu suntem, nici nu ne cunoastem
cum sa nu sar cand vii cu afirmatii de genul de mai sus; tu si cu andrei sunteti singurii ce au postat aici si au jucat WD, restul vorbesc pe cur .. nu-i asa?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Watch Dogs

Post by MC »

Nu toti, doar cei care se simt.

Nu suntem prieteni, era evident ca eram sarcastic.
zme-ul

Re: Watch Dogs

Post by zme-ul »

oh, bravos domnu'
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests