Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Cred ca l-au schimbat pe Seedorf cu Inzaghi, la AC Milan. Parca e Dinamo, Stoican si Ciubotariu - schimba, bre, mai repede placa, ca-s multi care-si asteapta randul.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2423
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Discutii despre fotbal

Post by Mărar »

Nu stiu ce se intampla pe threadul asta, dar o sa las asta:

phpBB [video]
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

m-am oprit pe la min 5. pierdere de vreme de videoclip. mi-a distrus toata credinta si opiniile despre sfanta organizatie fifa. lol. poti sa faci un filmulet din asta "revelator" despre orice cupa mondiala. cred ca aia din africa de sud mergea si mai bine, sigur s-au facut si atunci. "te bucuri ca vine cupa mondiala de fotbal? stiai ca aici negrii inca mananca scovergi de pe jos? in loc sa le cumparam automate de scovergi noi bagam miliarde intr-o competitie de fotbal!! socant. huoo"
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

Lasand astea la o parte, bagati pronosticuri!
Cine castiga si cine se face de ras anu' asta?
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Discutii despre fotbal

Post by SnipeRulz »

De castigat, as merge pe Brazilia/Germania.

Belgia cred ca va face o figura frumoasa si o sa ajunga macar pana in sferturi/semifinale.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Germania sau Olanda.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Kelly
Space Invader
Posts: 17
Joined: 31 Mar 2014, 19:44

Re: Discutii despre fotbal

Post by Kelly »

ola small dickie » 11 Jun 2014, 07:05 wrote:m-am oprit pe la min 5. pierdere de vreme de videoclip. mi-a distrus toata credinta si opiniile despre sfanta organizatie fifa. lol. poti sa faci un filmulet din asta "revelator" despre orice cupa mondiala. cred ca aia din africa de sud mergea si mai bine, sigur s-au facut si atunci. "te bucuri ca vine cupa mondiala de fotbal? stiai ca aici negrii inca mananca scovergi de pe jos? in loc sa le cumparam automate de scovergi noi bagam miliarde intr-o competitie de fotbal!! socant. huoo"

Nu e nici o pierdere, nu toata lumea stie ce se intampla acolo de fapt. Nu se mediatizeaza nicaieri revoltele zilnice din strada si faptul ca suporterii nu ar fi DELOC in siguranta acolo si multe alte lucruri. FIFA si guvernul din Brazilia pur si simplu au transformat santierele pt. constructia stadioanelor in lagare de concentrare. In timp ce poporul ala moare de foame, ei fac stadioane de milioane de euro pentru 2-3 meciuri. Si in Qatar va fi curios cum or sa faca ei campionat mondial avand in vedere ca temperaturile vor ajunge pe la 50 de grade (iar la temperatura asta nu poti juca fotbal fizic vorbind).
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Discutii despre fotbal

Post by ne0lith »

temperaturile vor ajunge pe la 50 de grade (iar la temperatura asta nu poti juca fotbal fizic vorbind)
Se va juca psihic.

Hehehehe
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Eu propun sa se organizeze Cupa Mondiala la fotbal doar in tarile ce au dezvoltat o societate utopica.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Discutii despre fotbal

Post by McWilliams »

Corect. Cum ar fi in curtea vilei lui Sep Blatter. Ma amuza ca in videoul link-uit mai sus, cand s-a legat de nume, s-a oprit la Sep; daca era roman, ala CLAR era semn predestinat - Blatter, deci blat.

FIFA : a non-profit organisation with a couple of billions as a safety line. Altfel spus, daca ne refuzau FMI-ul, Banca Mondiala si Uniunea Europeana, puteam oricand sa ne imprumutam de la FIFA. Iar astia n-ar fi cerut dobanda - vorba aia, non-profit! - ci doar cate o noua Arena Nationala in fiecare an in care mai avem de rambursat suma imprumutata.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
zme-ul

Re: Discutii despre fotbal

Post by zme-ul »

Kelly » 11 Jun 2014, 19:09 wrote: Si in Qatar va fi curios cum or sa faca ei campionat mondial avand in vedere ca temperaturile vor ajunge pe la 50 de grade (iar la temperatura asta nu poti juca fotbal fizic vorbind).
o sa invete de la Dubai, au facut pistele de sky indoors ;)
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Discutii despre fotbal

Post by DarthZombie »

Nu era vorba ca Mondialul ala din Qatar va fi organizat iarna, facand vraiste calendarele tuturor campionatelor in proces?
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Discutii despre fotbal

Post by rdo »

DarthZombie » Fri Jun 13, 2014 7:41 am wrote:Nu era vorba ca Mondialul ala din Qatar va fi organizat iarna, facand vraiste calendarele tuturor campionatelor in proces?
Ba da, eu asa am inteles, ca se va juca iarna
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Discutii despre fotbal

Post by sebas »

Ideea cu jucatul iarna era doar o discuție pe care boșorogii de la FIFA ar fi puratat-o cică. Din câte îmi amintesc eu, în pachetul cu care au câștigat, Qatar vorbeau despre soluții inginerești de climatizare a stadioanelor. Asta pe lângă infrastructura de transport subteran și hotelurile jenga.

Tot cu promisiuni de-astea a umblat și Brazilia, unde stadionul de aseară trebuia să arate așa:
Image
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Discutii despre fotbal

Post by Waaagh! »

Mie-mi place scandalul. Sper sa iasa cu parveniti & oficiosi luati pe sus de prostimea furioasa si trasi in frigarui.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Discutii despre fotbal

Post by RaptoR »

Am pariat ca ia Olanda cupa. Cota 30. Acum astept sa vad daca devin milionar peste noapte.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14580
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

M-a sunat ieri un prieten dintr-o agentie de pariuri sa-mi bage 2 lei pe un bilet pe calificari din grupe. I-am dictat eu acolo echipele, dar e destul de evident cam in majoritatea grupelor. Vreo 2 grupe cred ca-s mai problematice. Castig eventual 4 milioane. Daca se intampla vreo surpriza sunt out. Si probabil o sa se intample.
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Discutii despre fotbal

Post by KINGdmn »

Sper sa fie un meci cu multe goluri, nu vreau un 0-0 in care sa vad maiestrie tactica :)).
Sper ca Ramos sa rupa vreo 2-3 tibii ca sa fie treaba buna:))
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
Wraith
Space Invader
Posts: 9
Joined: 9 May 2014, 18:44

Re: Discutii despre fotbal

Post by Wraith »

Un site cu streamuri misto anyone ? No region locked, ca de cel TVR stiu.
Image
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Discutii despre fotbal

Post by Mitzah »

dat header
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests