Plangeri si reclamatii

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Mahdi
Necromancer

Re: Plangeri si reclamatii

Post by Mahdi » 5 Feb 2019, 17:13

Păi ce e unwelcoming în a muta un post de pe un thread pe altul? Nu e ca și cum a fost șters sau ai primit warn sau ban.
REMEMBER CITADEL
juve3332
Hammer Haunt

Post by juve3332 » 5 Feb 2019, 17:15

Nu cred ca e cazul sa te simti o victima. Ti-a explicat deja marvas o data pe topic ca e dedicat intamplarilor personale. Ce mare lucru sa postezi in cadrul Stirilor Bizare sau cum naiba ii mai spune?!
cg1700
Hammer Haunt

Post by cg1700 » 5 Feb 2019, 17:16

Mai degraba intrebarea e de ce conteaza pana la urma daca e mutat un post sau nu. Eu nici nu-s sigur ca as observa daca ar face asta cineva cu un post de-al meu.
Image
Triggerix
Pig Cop

Post by Triggerix » 5 Feb 2019, 17:18

Mahdi wrote:
5 Feb 2019, 17:13
Păi ce e unwelcoming în a muta un post de pe un thread pe altul? Nu e ca și cum a fost șters sau ai primit warn sau ban.
Nu era vorba de mutatul postului când am zis ca nu e welcoming. Mă refream la numele topicului care este unu general. Sau tu dacă vezi pe o ușă sub un nume că scrie "medic" sari direct la concluzia că e stomatolog, chirurg sau ce-ți trebuie ție? Ideea e că topicurile trebuie să fie cât mai explicite ca să nu trebuiască să verifice toată lumea primul post ca să îți dai seama despre ce e vorba, ci să poți spune din nume.

Și nu știu ce ați sărit toți așa. Nu mă victimizez, e o oportunitate pentru o discuție deschisă despre cum putem îmbunătăți forumul. De asta era postată la mici sugestii, pentru că s-ar putea schimba numele anumitor topicuri. But ok.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
TG
Dremora Lord

Post by TG » 5 Feb 2019, 17:22

Nu cred că ar fi chiar rău să facem mai clare denumirile thread-urilor de la colț, mai ales că "Awesome fails" e un fel de topic general unde lumea a ajuns să posteze pretty much orice - e practic tot colțul vesel acolo și la cele de hate/love. Eu aș fi ok cu o generalizare oficială, cât timp nu se discută politică pe el.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Pătrunjelu'
Global Belit

Post by Pătrunjelu' » 5 Feb 2019, 17:24

Si eu as vrea ca Awesome Fails sa devina ceva general gen Random Stuff, uneori vreau sa postez stuff care nu-si are rostul nicaieri altundeva si nu merita thread separat, asa ca fac sa intre cumva la Awesome Fails :lol:
TG
Dremora Lord

Post by TG » 5 Feb 2019, 17:27

Și noi care credeam că faci failuri des.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Cristan
Hammer Haunt

Post by Cristan » 5 Feb 2019, 17:33

E liber oricine să facă un thread nou dacă vrea să posteze ceva și nu găsește un thread existent. Chiar și un "random anything" thread, dacă e musai (deși mi se pare destul de generic threadul "funny weird news").

Și da, unele nume de threaduri ar putea fi redenumite pentru a fi mai clare. Dar în general e good practice să te uiti și în primul post din threaduri pentru detalii - mai ales dacă numele existent e unul generic - poate e vreo explicație suplimentară sau vreun motiv pentru care a fost deschis threadul. Nu putem să punem câte o frază explicativă la fiecare thread pe post de nume.

În ce privește „Awesome Fails”, denumirea e generică, dar din motive istorice, e moștenită de pe vechiul forum, dar primul post explică clar și pe scurt despre ce e vorba, nu mi se pare peste mână să verific asta. E efectiv primul lucru pe care îl vezi când dai clic pe numele threadului.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”