Terraria

Discuții axate pe jocurile RPG.
Post Reply
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Terraria

Post by ailailou »

Tocmai ce s-a lansat update 1.2.4 așa că ăsta e un moment numa' bun pentru un topic dedicat jocului pe noul forum.

1.2.4 is now live!

Image
As many of you know we decided to pull several of the mechanics and features from the Lunar Update and do them in a smaller update to minimize the wait for a patch. Now that this is out of the way we will be putting our full attention on the Lunar. Lazure has already been hard at work creating assets for the event and Crowno has a pretty awesome idea for the final boss of the event.
Full changelog în linkul de mai sus.

Mai joacă careva bijuteria asta de joc? M-am apucat de el mult prea târziu, cred ca pe la începutul anului ăstuia, și la cât a costat mi-o oferit o grămadă de ore memorabile. Știam că va apărea update 1.2.4 săptămâna asta și mi-am propus ca odată cu el să încep un char nou într-o lume nouă, de la 0, fără nici un ajutor de la character-ul anterior.

Și apropo de primul meu char (și singurul de altfel de când joc Terraria), am făcut un showcase pe reddit cu baza. Cred că m-am descurcat ok ținând cont că am cam trecut prin întreg end-game content până azi. :D
Spoiler:
Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Terraria

Post by reV »

Dat treehouse o.o

Din pacate la mine sta in wishlist de cand lumea, ca de-a naibii nu l-am prins la vreo reducere. Si de varianta... imprumutata... nu ma mai ating
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Terraria

Post by MC »

Cum bre nu ai prins reducere ca a fost de naspe mii de ori :D
Last edited by MC on 9 May 2014, 20:25, edited 1 time in total.
User avatar
Wraith
Space Invader
Posts: 9
Joined: 9 May 2014, 18:44

Re: Terraria

Post by Wraith »

Am jucat atunci cand mai aveam un amic cu care sa explorez. Dupa ce am pus mana pe Craft the World l-am lasat de izbeliste, ala imi place mai mult. Daca avea si multiplayer ar fi fost nemaipomenit.
Image
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 605
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Terraria

Post by reV »

Moldovan Claudiu » Fri May 09, 2014 7:46 pm wrote:Cum bre nu ai prins reducere ca a fost de naspe mii de ori :D
De fiecare data aparea ori ceva care voiam si dupa aceea vedeam ca e si Terraria la reducere, ori pur si simplu n-am avut bani la dispozitie. Sper sa prind la Summer Sale (strang bani de pe acuma, numa sa-l vad acolo in Library)

edit:
jkbhvgnegrtj,hmklnjhbcfmjnhvgfcvnhjmnhvb Terraria la reducere pana pe 12 (2.5 EUR) FINALLY!
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Terraria

Post by ailailou »

1,99 ieuroi pe steam, go go go!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Terraria

Post by .chester »

I'm livin' in a love shadow
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3707
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Terraria

Post by Cristan »

You can now join multiplayer games through Steam.
Steam Cloud saving is now available.
About fucking time!
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests