Despre ce ne supara la developeri

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Despre ce ne supara la developeri

Post by TG »

De fapt, nu l-a contrazis nimeni pentru că nu e o afirmație pe care să o contrazici, la început ce am zis eu și alții era că nu-și avea rostul o campanie de votare pe thread-ul jocului. Între timp s-a deraiat pentru că cg și-a schimbat mai detaliat câte puțin perspectiva de vreo 3 ori până acum.

A, ”penal” a fost un cuvânt prost ales, mă adresam însă mini-revoluției descrise de McWill, nu lui cg.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Despre ce ne supara la developeri

Post by cg1700 »

As spune ca mai degraba mi-am detaliat perspectiva, nu mi-am schimbat-o.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Despre ce ne supara la developeri

Post by stef »

Referitor la ce vrea sa spuna cg, asa vedeam si eu situatia in cazul jocului Thief4, fapt valabil doar pentru fanii hardcore, ca pentru restul publicului tinta care poate nu a jucat primele 3 din serie cred ca si-a facut efectul. Intre timp am vazut pe pielea mea de fapt ce se intimpla prin intermediul altui joc si sa va explic de ce: ma refer la seria Devil May Cry de care am aflat acum o luna, l-am cumparat pe ultimul iesit din productie DmC Devil May Cry, joc care mie mi-a placut din prima cand i-am vazut trailler-ul de prezentare, dar blamat de fanii hardcore ai titlurilor precedente. Intre timp m-a convins sa-mi iau si Devil May Cry4 care imi place la fel de mult, poate chiar mai mult in anumite aspecte. Poate ca asa as fi procedat si cu Thief4 daca nu as fi jucat primele 3 si aflam de el la un timp de la lansarea lui.
Nu vreau sa spun ca eu am avut un efect major in vanzarile DMC, dar sa confirm faptul ca player-i ca mine sunt destul de multi de la care producatorii obtin vanzarile mult dorite, daca nu de la fanii hardcore, atunci de la cei care afla de el si vor sa il joace din curiozitate sau pentru fun.
Image
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Dragon Age 3

Post by KINGdmn »

ne0lith » 25 Nov 2014, 14:18 wrote:jocurile sunt ca niste masini...tre sa mearga

dreaq plm
Am lacrimi in ochi =))))) quote of the year :))
Mi se pare absurd ca in ziua de azi sa fii gamer si sa n-ai un gamepad in casa SI NU PENTRU a butona un joc in care controlul e prost/greoi cu mouse si tastatura, ci pentru a juca jocuri in care pur si simplu un joystick transforma o experienta placuta in una si mai placuta(like a finger up the ass during a bj). Mi-a placut ca am putut jocurile celor de la Telltale, pe tv, stand in fotoliu, mergeau bine si cu mouse & keyboard dar experienta a fost si mai placuta folosind the gold old ps3 gamepad. Nu mi-a placut ca a trebuit sa joc dark souls 2 folosind un joystick, ok, jocul e bun, nu se pricep From Software la portari... dar altii cum pot?
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Despre ce ne supara la developeri

Post by ola small dickie »

Deci neavand gamepad singura mea scapare in fata absurdului rezida in speranta de a nu fi gamer.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Despre ce ne supara la developeri

Post by KINGdmn »

ola small dickie » 27 Dec 2014, 15:06 wrote:Deci neavand gamepad singura mea scapare in fata absurdului rezida in speranta de a nu fi gamer.
Da :( imi pare rau dar astea sunt datele problemei :(
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 21 guests