Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by cg1700 »

In general e cam greu sa acorzi o mai mare prioritate jocurilor decat lucrurilor ce tin de viata reala
Asta e evident. Insa depinde cat de multe lucruri ce tin de viata reala ai care sa te poata preocupa. Pe mine cel putin nu ma intereseaza sa imi gasesc jumatatea, iar in oras cu prietenii sau colegii de servici nu ies decat rar. Asa ca in afara serviciului am foarte mult timp liber pe care sa il investesc in jocuri si alte chestii de genul.
Pana la urma e o chestiune de cum vrei sa iti petreci viata.
Image
User avatar
ProtectorateNova
Headcrab
Posts: 57
Joined: 30 Jul 2014, 14:52

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by ProtectorateNova »

Astazi a aparut primul patch pentru joc.
Change logs:

Fixed an issue which caused game progress to not save or load correctly when Steam Cloud is enabled
Fixed an issue which made it impossible to select native resolutions on some video card / monitor setups
Fixed an issue which was causing the game to not shut down properly under certain configuration

Sunt curios daca ma lasa sa pun rezolutia mea de 1680x1050 ca daca nu asta inseamna incompetenta maxima.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by marvas »

ar fi jenant sa nu poti rula in 16:10.
zme-ul

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by zme-ul »

de ce? pt ca e un port de pe console :D pfff

hai sa fim seriosi, cine se astepta ca jocul asta sa fie day1 optimizat si portat coret pe PC s-a inselat amarninc
aveam deja informatia, de la CapCom, ca jocul va fi locked la 30FPS

rusine alora ce au facut pre-order si acum se plang pe diverse forumuri, RUSINE!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3080
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by MC »

cg1700 » Thu Sep 11, 2014 4:41 pm wrote:
In general e cam greu sa acorzi o mai mare prioritate jocurilor decat lucrurilor ce tin de viata reala
Asta e evident. Insa depinde cat de multe lucruri ce tin de viata reala ai care sa te poata preocupa. Pe mine cel putin nu ma intereseaza sa imi gasesc jumatatea, iar in oras cu prietenii sau colegii de servici nu ies decat rar. Asa ca in afara serviciului am foarte mult timp liber pe care sa il investesc in jocuri si alte chestii de genul.
Pana la urma e o chestiune de cum vrei sa iti petreci viata.
Prima data imi spui ca depinde de cat de bine iti organizezi prioritatile, apoi vii si spui ca n-ai iubita/sotie, ca n-ai prieteni de iesit, ca ai doar un job. Cand singura prioritate e jobul/scoala nu vii si vorbesti de organizare a prioritatilor unui om cu responsabilitati si viata sociala.

Din partea mea, offtopic closed.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by cg1700 »

Prima data imi spui ca depinde de cat de bine iti organizezi prioritatile, apoi vii si spui ca n-ai iubita/sotie, ca n-ai prieteni de iesit, ca ai doar un job.
Asta e modul in care mi-am organizat prioritatile. Am prioritizat hobby-urile mele in fata relatiilor sociale.
nu vii si vorbesti de organizare a prioritatilor unui om cu responsabilitati si viata sociala.
De multe ori responsabilitatile nu vin implicit ci ti le asumi singur printr-o decizie constienta. La fel si sa ai o viata sociala e o decizie constienta. Facand astfel de decizii tot o prioritizare faci.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by .chester »

Jocurile pe calculator nu sunt o prioritate in niciun univers, lal.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6575
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by joonior_bmf »

Imi place cum o discutie despre un joc de kkt, a evoulat intr-un offtopic semi-serios despre "prioritati in viata". Asta nu e thread-ul politic, bah!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by marvas »

mi se pare normal ca acest joc sa creeze controverse, nici macar nu ruleaza pe 16:10.
zme-ul

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by zme-ul »

marvas » 12 Sep 2014, 09:00 wrote:mi se pare normal ca acest joc sa creeze controverse, nici macar nu ruleaza pe 16:10.
de la ultimul patch, ruleaza .. cred :P
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3678
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by marvas »

mai bine joc Dead Rising 2, ala stiu sigur ca avea suport pe 16:10.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2329
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by cg1700 »

Imi place cum o discutie despre un joc de kkt, a evoulat intr-un offtopic semi-serios despre "prioritati in viata". Asta nu e thread-ul politic, bah!
Dar nu e mai distractiv asa?
Jocurile pe calculator nu sunt o prioritate in niciun univers, lal.
Prioritatea e sa te distrezi, iar unii prefera unele moduri de a te distra mai mult decat altii. Daca ceva nu e o prioritate pentru tine nu inseamna ca nu e o prioritate pentru altcineva.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by TG »

Chestia e cg, că tu iar vrei neapărat o discuție dar o faci greșit. Tu i-ai zis lui Claudiu că dacă își organizează prioritățile mai bine ar avea timp de jocuri. Omul a făcut deja asta, tocmai de aia nu are timp de jocuri ca DR3.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by stef »

Cand ai job si trebuie sa-ti porti singur de grija timpul alocat pentru PC scade considerabil. Eu deabia daca apuc cate o ora pe seara sa ma joc ceva sau sa ma uit la un film si de multe ori nici atat, in rest doar in weekend. Plus ca dupa 8 ore de munca in fata unor monitoare nu prea imi mai vine asa usor cand ajung acasa sa ma asez direct la calc, de aceea daca se iveste vreo ocazie aleg sa ies in oras sau daca nu, pur si simplu ascult muzica in timp ce ma ocup cu diverse.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4959
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dead Rising 3 Apocalypse Edition

Post by TG »

Hai mă, ressurect la o discuție care era off-topic oricum...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests